Dětské koloběžky aneb rodičovské dilema > Priblizovadla.cz
Partner rubriky Koloběžky  

Dětské koloběžky aneb rodičovské dilema


Celý článek Přestože se podle nabídek sportovních prodejen a e-shopů může zdát, že nabídka dětských koloběžek je u nás velká, tvrdím – a v tomto článku to také chci dokázat –, že opak je pravdou. Portfolio koloběžek pro děti, které by jim měly dělat radost z pohybu na jednom stupátku, je totiž až překvapivě velmi malé.
  

Prolog

Tento článek vznikl proto, že poměrně často dostávám od čtenářů Přibližovadel dotazy vztahující se právě k výběru koloběžky pro malé děti. Jsou to dotazy od rodičů, kteří nejsou ochotni bezmyšlenkovitě nakoupit cokoliv, co je na krámě deklarováno jako dětská koloběžka, ale – přesně jak jsem napsal v úvodu – chtějí, aby jejich dětem koloběžka činila radost. V podstatě všem odpovídám stejně a dnes bych to rád rozvedl v tomto článku.
 

Dětské koloběžky

 

Tři základní kameny

Jaké základní – a důležité – požadavky jsou kladeny na dobrou koloběžku pro děti? Jsou v podstatě tři: Výška stupátka, celková hmotnost a rozměry kolobrndy. Pojďme si tyto požadavky popsat podrobněji.

Výška stupátka

Každý koloběžkář to sice ví, ale rodiče nebo prostě ti, kteří dětem kupují dětský stroj, koloběžkáři být nemusí a tento parametr jim může být lhostejný nebo si jej mohou vykládat nesprávně. Ano, výška stupátka by měla být co nejmenší. Samozřejmě ne tak, aby dítě drhlo o zem na každé sebemenší nerovnosti. Za určitý ideál považuji světlost – čili mezeru mezi vozovkou a spodní hranou stupátka – v rozmezí 4–5 cm. Protože většina výrobců používá na konstrukci stupátka plus-minus podobné materiály, dostává se při této světlosti jeho nášlapná plocha na výšku cca 7–8 cm, maximálně zhruba 9 cm.

Má snad koloběžka, kterou chcete zakoupit své ratolesti vyšší stupátko? Tak od ní dejte rychle ruce pryč! Proč? Zatímco se malý koloběžkář (velké pochopitelně nevyjímaje) jednou nohou odráží od země, druhá noha, která stojí na stupátku, musí logicky kvůli vyšší poloze při každém odrazu podřepnout. A zase se narovnat. Podřepnout, narovnat, podřepnout, narovnat… Děti mají kratší nohy a také méně síly při odrazu – na stejné vzdálenosti si tedy „zadřepují“ mnohem více nežli dospělí. Čím vyšší bude stupátko, tím větší podřep budou muset dělat – a samozřejmě se velmi rychle unaví.

Netrapte tedy, prosím, svoje minuscule tím, že je budete nutit jezdit na koloběžce se stupátkem vysokým deset a více centimetrů. Ono je to taky dost možná velmi rychle přestane bavit, nožky budou bolet, radost z jízdy se vytratí…
 

Dětské koloběžky

Mibo Didin je vzorovým příkladem dětské koloběžky s nízkým nášlapem – světlost 3,5–4 cm, výška stupátka o 2 cm větší | Zdroj foto: Mibo

 

Celková hmotnost koloběžky

Mnoha dospělým jezdcům, o závodnících ani nemluvě, připadá koloběžka o hmotnosti řekněme 10 kg těžká. Jakou potom má logiku koupě stejně těžkého stroje dětem s třetinovou až čtvrtinovou tělesnou hmotností, než má dospělý jedinec? Žádnou samozřejmě. Jezdění na takové koloběžce je pro dítě stejná útrapa jako dřepování na vysokém stupátku…

Jakou hmotnost by tedy měla mít dobrá dětská kolobrnda? Vzhledem k nutnosti dodržení pevnosti konstrukce a absence rámového trojúhelníku (jako u většiny kol), nelze koloběžky odlehčovat do nekonečna. Hmotnost dobré „kid-kolobrndy“ se tak pohybuje v rozmezí od 5 kg do cca 7 až 7,5 kg. Všechno ostatní je holt prostě těžké. Zbytečná zátěž pro dětský organismus.
 

Kostka Rebel Kid

Kostka Rebel Kid je s hmotností 5 kg nejlehčí dětskou koloběžkou s nafukovacími koly (a je navíc ještě „rostoucí“)

 

Rozměry dětských koloběžek

Je spousta spíše závodních koloběžek, které se v klidu vejdou do výše uvedeného hmotnostního limitu, nicméně dítěti byste je asi nekoupili. Pominu-li pořizovací cenu, pak z jednoduchého důvodu – budou pro něj příliš velké. Ergonomie je důležitý parametr, není například možné, aby měla vaše ratolest představec pod bradou a ruce na řídítkách nad hlavou.

Zatímco u předchozích dvou parametrů, výšky stupátka a celkové hmotnosti koloběžky, jsem uvedl konkrétní hodnoty, v případě rozměrů tak neučiním, ale dám jen obecná doporučení, neboť každé dítě je jinak velké, a i to se velmi rychle mění s věkem.

Nyní bude řeč hlavně o koloběžkách s nafukovacími koly, coby nejvyšším levelu dětských koloběžek. Budeme-li předpokládat, že na takových strojích jezdí děti od věku cca 4–5 let, pak velmi důležitým parametrem je výška horní hrany hlavové trubky (viz červeně označená míra na obrázku níže), která by se měla pohybovat v maximální hodnotě cca do 600 mm. Když to bude 500 mm, bude to pro menší děti ještě lepší. Důvod je jasný: aby i nejmenší dítko odpovídajícího věku nemělo řídítka moc vysoko. Pominu-li, že jde o ergonomii, pak takový obličej rozbitý o představec při prudkém zabrzdění u koloběžky s vysokou hlavovou trubkou – a tedy i řídítky – také není nic moc.
 

Koloběžka K-bike K6

Rozměrový náčrt K-bike K6 ukazuje mimo jiné výšku horní hrany hlavového složení 500 mm, což je skvělé | Zdroj K-bike

 
S výškou horní hrany hlavové trubky samozřejmě souvisí i výška řídítek. Stará poučka říká, že řídítka by měla být ve výšce zaťaté pěsti koloběžkáře stojícího na zemi s rukou podél těla. Toho ale u dětí nejspíš nedosáhnete, řídítka budou obvykle výš. Ale… dbejte na to, aby je dítě mělo maximálně zhruba ve výšce pasu. Má-li vaše ratolest řídítka v úrovni hrudníku nebo snad ještě výše, je to o ničem, veškerá ergonomie je v… háji.
 

Jakou dětskou koloběžku? Konkrétní doporučení

Už jsem to avizoval na začátku – koloběžek pro děti, které jsem ochoten doporučit, je skutečně málo, velmi málo. Nejsem obchodník ani výrobce, marketér už vůbec ne, takže netuším, čím to je, že většina strojů deklarovaných jako „koloběžky pro děti“ nesplňuje ony tři výše uvedené základní parametry. Evidentně se však prodávají dobře, jinak by na trhu nebyly. Nicméně je to velká škoda. S takto mizernou nabídkou mnoha mrňousům zůstane koloběžkování jen jako dětská zábava, kterou brzy opustí a přesedlají na kolo či jiná přibližovadla – místo toho, aby jim tento koníček či vášeň vydržel(a) třeba až do dospělosti. Konec nářků, pojďme na konkrétní modely.
 

Koloběžky pro děti mladší 4 let

Po pravdě řečeno, dětem mladším než cca 3–4 roky koloběžku spíše ani nedoporučuji. Koordinace pohybů na kolobrndě je totiž pro taková prťata ještě trochu složitá. Spíše než koloběžku bych pro tuto věkovou kategorii navrhoval pořídit jednostopé odrážedlo, na kterém se vaše ratolest perfektně naučí držet rovnováhu, ovládat „řízení“, používat brzdu (u odrážedel vybavených brzdou tedy) a – protože i na něm je „nohama na zemi“ – pozdější přechod na kolobrndu mu nebude činit žádné potíže.

Nicméně pokud přesto u tak malých dětí trváte na koloběžce, budete se muset poohlédnout po některé hliníkové skládačce s polyuretanovými inlajnovými koly – „velká“ koloběžka s nafukovacími koly je pro tuto věkovou kategorii naprostý nesmysl. Nabídka „hliníkovek“ je rozmanitá, vyhněte se ale nejlevnějším modelům, ty se rády rozpadají i pod řekněme 15kilogramovou zátěží malého jezdce. Z osvědčených značek mohu doporučit Micro nebo Oxelo, kvalitních modelů ale určitě bude více.
 

Dětské koloběžky

Oxelo Play 3 |Zdroj foto Decathlon


 

Dětské koloběžky pro děti od 4 let

Kolik je kvalitních dětských koloběžek s nafukovacími koly, které mohu s čistým svědomím doporučit? Bohužel jen čtyři… Nedělám si ale patent na rozum, možná o nějaké rozumné nabídce prostě jen nevím. Víte-li vy, dejte mi vědět, rád další dobrý(é) stroj(e) do článku doplním.
Stejně jako v článku Malé (městské) koloběžky. Víme o nich vše. Jakou si vyberete? neudávám ani v tomto textu ceny, a to z jednoho prostého důvodu: časem se mohou měnit. U každého výrobce ale udávám odkaz na jeho web, kde aktuální cenu snadno zjistíte. Tak pojďme na to hezky česky podle abecedy…
 


 

K-BIKE

www.kolobezka.com
 

K5 a K6 – Kids tuning

K-bike Green Fish Edition v. 2011

K-bike K5 upravená na dětskou koloběžku


 

Teď se budu dvěma větami opakovat z článku o malých koloběžkách: „Ká pětka“ – jedna z legend české koloběžkové scény – je čistokrevný závoďák minulé epochy, kdy jste na závodech o nic většího nezavadili. Malá, lehká, obratná, ale velmi rychlá koloběžka. To vše platí stejně o modelu K6, který má sice vyšší světlost podlahy, ale při použití nižších plášťů (např. Schwalbe Big Apple) se rozdíl de facto srovnává.

K-biky jsou sice konstruované jako koloběžky pro dospělé, nicméně díky svojí „malosti“ stačí jen vyměnit původní vysoká řídítka za rovná a představec dát s nulovým vyložením – a máte rázem skvělou dětskou koloběžku. Jakmile dítě odroste, vymění se řídítka za vyšší, později použijete delší představec a tak můžete pokračovat až do dospělosti. K-biky jsou zkrátka rostoucí…
 

K-bike Green Fish Edition 2014

Dětská Ká pětka s vyššími řídítky, ale stále s představcem s nulovým vyložením

 
Nejste-li technicky zdatní a zruční, tzv. Kids tuning nabízí rovnou výrobce, čili s tím si starosti dělat nemusíte. Pokud rádi „tuníte“ sami, budiž vám inspirací naše články zde, tadytu. A ještě jeden článek zde.

K-biky jsou koloběžky za rozumnou cenu (pod 5 000 Kč), jejich jedinou vadou je takříkajíc obtížná dostupnost. Výroba je doslova kusová, zájem velký. A také barva nových K-biků je pouze černá, jinou výrobce bohužel nenabízí. Nicméně i tak považuji tyto stroje v dětské úpravě za nejlepší v poměru cena/výkon.

Kola: 12/12″
Celková délka: 1 100 mm
Výška stupátka/světlost: 60–65/40–45 mm
Hmotnost: 6,5 kg
 

Zjevení jménem K-bike K2

Dětské koloběžky Naprosto ojedinělou dětskou koloběžkou – troufám si říci, že na celém světě – představuje stroj ze zlínské garážovky K-bike, model K2.

Tato koloběžka s letmo uloženými sedmipalcovými koly (která nejsou nafukovací, ale vyplněná pěnovou hmotou) s excentrickými řídítky a stupátkem z Perspexu váží neskutečných 1,85 kg a mohly by na ní jezdit už dvouleté děti. Kdyby… se tento stroj dal koupit. Petr Vavruša, který první K2 vyrobil už před 22 lety (!) nikdy tento model nedal do sériové výroby a zůstalo jen u pár prototypů, které kolují po jeho přátelích, kteří mají zrovna děti v odpovídajícím věku. Škoda!

Bližší podrobnosti o koloběžce K-bike K2 čtěte v našem článku.

 


 

KOSTKA-KOLOBKA

www.kostka-kolobka.eu
 

Kostka Kid Mini 2

Dětské koloběžky

Kostka Kid Mini 2 | Zdroj foto Kostka-kolobka


 

Kostka Kid Mini 2 je dětskou koloběžkou s předním 16palcovým a zadním 12palcovým kolem, což samo o sobě ničemu nevadí, nicméně jde o starší konstrukci se širokým – a ne zrovna nízkým – stupátkem. Šířka je mimo jiné daná použitými 100mm cyklonáboji. Ve standardním vybavení je šikmo nahoru vyložený představec, pro nejmenší děti jej velmi pravděpodobně bude třeba vyměnit za představec s nulovým vyložením – řídítka se tak dostanou níž a blíže k jezdci. Příjemná je hmotnost 6,5 kg a také cena méně než 3 500 Kč.

Pro úplnost – firma Kostka-kolobka vyrábí ještě větší verzi Kid Maxi 2 s přední 20palcovým kolem. Tato koloběžka je však podle výrobce vhodná pro děti od věku 6 let, já bych věkovou kategorii posunul ještě výše, na cca 7–8 let.

Kola: 16/12″
Celková délka: 1 210 mm
Výška stupátka/světlost: 86/60 mm
Hmotnost: 6,4 kg

 

Kostka Rebel Kid

Dětské koloběžky

Kostka Rebel Kid


 

Pokud chcete pro svoji ratolest jen to nejlepší, Kostka Rebel Kid je tou pravou volbou. Díky použití lehkých materiálů (CrMo rámu) a špičkových komponent (např. úzkých nábojů s průmyslovými ložisky) váží Rebel Kid pouhých 5 kg! Podobně jako u K-biků jde o „rostoucí“ koloběžku, kdy stroj je konstruován pro velkou zátěž, takže není problém postupně zvyšovat řídítka až do dospělé verze.

Počítejte ale s tím, že špičkový stroj si výrobce samozřejmě nechá patřičně zaplatit, v tomto případě počítejte s cenou převyšující 8 000 Kč.

Recenzi koloběžky Kostka Rebel Kid čtěte zde.

Kola: 16/12″
Celková délka: 1 200 mm
Výška stupátka/světlost: 70/50 mm
Hmotnost: 5,0 kg

 


 

MIBO

www.mibo.cz
 

Mibo Didin

Dětské koloběžky

Mibo Didin | Zdroj foto Mibo


 

Koloběžka s podivným názvem Didin je ze všech zde uvedených modelů nejdelší a nejtěžší (ale stále se vejde do doporučených limitů), vyniká však luxusně nízkým stupátkem, na kterém „pod patou“ dítě stojí ve výšce 55 mm, vpředu pak o 5 mm výš. Podobně jako Kostka Kid Mini 2 je také Didin standardně vybaven vyloženým, dopředu a šikmo nahoru směřujícím představcem (navíc má poměrně vysoko horní hranu hlavového složení), čili i zde je vhodné pro nejmenší děti nahradit představec typem s nulovým vyložením.

Kola: 12/12″
Celková délka: 1 150 mm
Výška stupátka/světlost: 55–60/35–40 mm
Hmotnost: 7,5 kg

 

Dětské koloběžky a cena

Přestože známé přísloví praví, že „cena je až na prvním místě“, já jsem si tento nikoliv nevýznamný „parametr“ nechal na samý konec článku. Pokud jste doposud žili v tom, že kvalitní dětskou koloběžku lze pořídit za patnáct stovek, musím vás zklamat (s výjimkou skládacích „hliníkovek“). Ostatně výše v přehledu doporučených modelů sami vidíte, že ceny začínají na cca 3 500 Kč, častěji se ale pohybují pod pěti tisícovkami.

Otázka zní: Vyplatí se koupit dítěti koloběžku v ceně čtyř až pěti tisíc, či dokonce dražší? Můj názor je takový: Pokud nechcete, aby bylo koloběhání pro vaši ratolest jen dětskou zábavou, která časem pomine, ale byli byste rádi, kdyby mu tento koníček vydržel klidně i celý život, rozhodně se taková investice vyplatí. Na dobrém stroji se dítě nebude trápit, koloběžka mu bude přinášet jen radost. A když z ní vyroste (jakože některé jsou i „rostoucí“ – viz výše – takže ten čas hned tak nenastane)? Tak ji prostě prodáte. A nemusíte mít obavy, že byste museli jít hluboko pod cenu. Po dobrých kolobkách je poptávka i v „sekáčích“ a jsou velmi rychle prodané za slušnou cenu.
 

Dětské koloběžky

Na kvalitní koloběžce má vaše sebevědomá ratolest také větší šanci uspět na závodech. A že závodů pro děti neustále přibývá…

 Yedoo Steel
 1. #1 Štěpán 21. 3. 2016 - 20:08

  Krásně sepsané, jako obvykle.
  Už to šířím po kamarádkách maminkách .)

 2. #2 David 21. 3. 2016 - 21:10

  Díky, díky! Tesat do kamene! Často sem posílám zájemce o dětskou „koloběžku“ za 1000-2000 Kč, když ji náhodou přijdou hledat k nám do obchodu a narazí na mě… Snad jim tohle pomůže

  Ke kolobkám pro mrňouse – viděl jste Oxelo B1?
  https://www.youtube.com/watch?v=xeN4qLFL1ZA

  Kdyby Vás to nějak zaujalo, nebo si myslíte že by to zaujalo návštěvníky webu a seženete si vlastního, nebo cizího mrňouse pro test, nemám problém ji půjčit 🙂
  Zdraví David.

 3. #3 Pavel Jan 24. 3. 2016 - 12:48

  Dobrej článek. Mám dojem, že naši výrobci dětem něco dluží. Co? Dětskou koloběžku. To co je na trhu jsou všechno odvozeniny od dospěláckých koloběžek. Proto u každé narazíme min. na jeden parametr, který nevyhovuje: výška nášlapné plochy, hmotnost, ergonomie. To, že dítě je malé a lehké dává značné možnost při výběru materiálů a usnadňuje to zkonstruovat koloběžku lehkou, s malou stojnou výškou, rozměrově sladěnou s dětskou postavou. Je jasné, že potom například K2 je jak z jiného světa. Ale ruku na srdce: Je nutné používat pro dětskou koloběžku stejné materiály jako pro kolobku s nosností 150 kg? Přepočítejte si poměry například na Kostka Kid Mini a dítě 120cm/30kg, kolik by vám to hodilo pro 180 cm/80 kg chlapa. Hmotnost takové kolobky by byla cca 17 kg, nášlapná plocha cca 13cm. Chtělo by se vám na tom jezdit? Už přestanu, abych nevytočil někoho z výrobců, podobně jako Fido B. Michálka v článečku o rozměrech koloběžky.

 4. #4 Fido 24. 3. 2016 - 13:11

  Tak tak. Přesně toto jsem nastiňoval již dosti dávno. Uvědomění si těch paradoxů je skutečně nejprůkaznější, přepočítáme-li ty parametry k běžnýmu sportujícímu chlapovi. Krásně jsi to znovu nastínil.

 5. #5 Klára 9. 4. 2016 - 22:13

  Dobrý den,
  díky za zajímavý článek. Chtěla bych Vás požádat o názor na koloběžku PUKY R03. Líbí se mi, že je v porovnání s ostatními dětskými koloběžkami kompaktní – má na délku jen cca 90 cm – je to výhoda či nevýhoda? Předem díky za názory.

 6. #6 Pavel Jan 16. 4. 2016 - 18:55

  #5 Klára – Příliš vysoká podlaha.

 7. #7 Pavel Jan 16. 4. 2016 - 19:16

  #5 Já bych sahnul do slamníku a koupil Vavrušovo K5 s Kids tuningem podle dohody. V článku je to ta světle zelená kolobka Aničky Lindnerové, nejdříve s rovnými řídítky, později s prohnutými, podle toho jak dítě roste.

 8. #8 Pavel Jan 17. 4. 2016 - 12:01

  #5 Pak je tu ještě jedno řešení: 1/ Podívejte se na čem jezdí jeho kamarádi. 2/ Kupte mu stejnou koloběžku jako mají oni. 3/ Úspěch máte zaručen i kdyby ta kolobka byla úplně blbá.

 9. #9 Fido 17. 4. 2016 - 18:35

  To funguje! Ale… K tomu bych se nesnížil.

 10. #10 Bohuslav Kožnar 24. 4. 2016 - 09:16

  Dobrý článek.Paradoxem je,že pan Vavruša si myslí,že vyrábí závodní kolobky,ale přitom dělá jedny z nejlepších koobek pro děti. 🙂 Ještě bych dodal,že pro děti bude dobrý i derivát Káček,kolobka Friend od Nistlerových.

 11. #11 Petr Lindner 24. 4. 2016 - 09:20

  Bohuslav Kožnar: Friend je dobrý, ale určitě až pro odrostlejší děti, řekněme až cca od teenagerského věku…

 12. #12 Milan 27. 4. 2016 - 21:14

  Prosím o typ pro dívku 11-12 let, děkuji moc.

 13. #13 Petr Lindner 28. 4. 2016 - 09:21

  Milan: Jak je slečna vysoká a kolik váží?

 14. #14 Milan 28. 4. 2016 - 14:31

  Petr Lindner: 153 cm, 44 kg

 15. #15 Petr Lindner 29. 4. 2016 - 07:32

  Milan: Tak to už bych se nebál sáhnout zrovna třeba po tom Friendu

 16. #16 Milan 29. 4. 2016 - 14:00

  Petr Lindner: díky za tip

 17. #17 JanK 30. 4. 2016 - 18:21

  Synovi jsme ke třetím narozeninám koupili Yedoo Mau. Naprosto neinformovaně, za 2300. Má narozeniny v září, takže první rok moc nenajezdil, ale další už to bylo lepší a teď jezdí jako blázen do školky a zpět. Jasně, jsou asi určitě lepší stroje, ale rozhodně to není tak, že by to na levnějším děti nebavilo…

 18. #18 Pavel Jan 1. 5. 2016 - 11:16

  #17 – Statečnej kluk. Tady ale nejde o prachy, ale o výšku podlahy. 10cm je trochu silný kafe. Kdyby v Yedoo nebyli diletanti, tak stačilo trochu jinak naohýbat trubky rámu a kluk moh mít za stejný prachy celkem dobrou koloběžku. Příští kolobka bude určitě lepší.

 19. #19 Lish 5. 5. 2016 - 09:14

  #17 #18 Yedoo Mau je pro male dite naprosto v pohode. Vyssi naslap znamena, ze alespon tolik nedrhne o obrubniky, a nema tolik odrena kolena, ruce a nos:-)

 20. #20 Fido 5. 5. 2016 - 13:00

  Tak si pro sebe pořiď cca 20-30cm a pak se poděl o dojmy!

 21. #21 Hanka 16. 5. 2016 - 10:57

  Dobrý den,
  děkuji za článek, přesně tak to vidím i já. Jsem před výběrem koloběžky pro 6 leté díte. Doposud jezdil od Hota na koloběžce Kuba a ikdyž pan Hota nemá dobrou pověst co se týče koloběžek, tak ta jeho byla ideální pro dítě od 3 do 6let.Nyní je už malá. Zvažuji mezi Didinem a K5, mohl by mi někdo poradit? U Kostky Mini Kid mi vyhovuje zase cena. Nejsem schopna ale posoudit, zda pak půjde vyměnit představec a řídítka. Děkuji za rady.

 22. #22 Zuzana 30. 8. 2016 - 10:59

  Dobrý deň. Chceme kúpiť dcére k 2 narodeninám kolobežku. Zvažujeme medzi B1 STRUCTURE od Oxelo alebo Mini Micro. Nakoľko Mini Micro stojí cez 60 euro, prikláňame sa skôr k Oxelo (nevieme či ju to bude vôbec baviť). Myslíte že to bude dobrá voľba, spĺňa kritéria ? Alebo radšej zainvestovať do Mini Micro ? Ďakujem veľmi pekne za radu.

 23. #23 Andrea 8. 11. 2016 - 16:28

  Dobrý den, chci se zeptat co říkáte na koloběžku pro 6 leté dítě Kostka Street kid.Je v parametrech koloběžky vyloženě něco špatně nebo může konkurovat některé z vašich doporučovaných,děkuji Andrea

 24. #24 Radim 15. 3. 2017 - 14:45

  Dobrý den,

  krásně napsaný článek, ostatně jako všechny, které jsem na Vašem webu četl.

  Narazil jsem na novou kolekci koloběžek pro děti Yedoo a zaujala mě Yedoo Mau New pro mého 5letého syna s výškou cca 105 cm. Splňuje všechna Vámi uvedená kritéria. Co si o ní myslíte?

  Děkuji.
  Radim

 25. #25 Pavel Jan. 17. 3. 2017 - 21:35

  Yedoo Mau New je lepší než jeho předchůdce. K optimu má ještě dost daleko, ale z toho, co je na trhu je to podle mně přijatelná volba. Už jsem to tu jednou psal, že naši výrobci dluží dětem dětskou koloběžku a ne nějakou odvozeninu od dospěláckých koloběžek. Na co je dětská kolobka s nosností 90 kg? To, že je dítě lehké dává tvůrcům velké konstrukční a techologické možnosti. Ale asi to není dobrej kšeft.

 26. #26 Fido 20. 3. 2017 - 09:57

  Velmi správně! Dětská koloběžka by se měla od prvopočátku konstruovat jako dětská a nikoli tak, aby na ní mohl jezdit i dospělý člověk.

 27. #27 Lenka Mařáková 7. 5. 2017 - 09:25

  A co HOTA OStrava? Tam je něco menšího…. tuším Kuba, váha 3,5 kg, nenafukovací kola, ale asi nejdou nastavit řídítka…

 28. #28 Kateřina 17. 5. 2017 - 09:11

  Dobrý den,
  prosím o doporučení kolobky pro 8letou dcerku – 130cm/24kg. A aby z ní tak hned nevyrostla:) Děkuji, Kateřina

 29. #29 Filip 15. 6. 2017 - 13:27

  Dobrý den, řešili jsme to samé před rokem a koupili neteři K-bike K6 s plášti Road Cruiser. Teď je jak Forrest Gump, když má někam jít, tak jede na ní 🙂 Já jsem byl z konstrukce tak nadšený, že jsem si letos koupil Frienda.
  Kolobka je lehká, promyšlená, poroste s ní až do dospělosti a hlavně to bude unikát (pokud si ji necháte přestříkat) narozdíl od všech tuctových sériovek 🙂

 30. #30 Michal 30. 1. 2019 - 19:58

  Zdravím. Mám rodičovské dilema a nepodařilo se mi zatím nalézt žádné koloběžkářské fórum, tak to zouším zde. Chceme koupit synovi (140 cm) koloběžku za rozumné peníze a nejlépe nám vycházejí K5 a Yedoo Wzoom New https://www.alza.cz/sport/yedoo-wzoom-new?dq=4826763. Oproti starým dětským modelům Yedoo vypadá tento již celkem použitelně. Předem děkuji za názor.

 31. #31 Lindner Petr 30. 1. 2019 - 20:08

  Michal: Dobrý den, doporučil bych vám určitě K5, klidně i K7. Nebudete litovat 🙂

 32. #32 Zuzana 14. 3. 2019 - 23:52

  Prosím o tip na levnější koloběžku – pro kluka 6 let, 112 cm a 23 kg.moc děkuji!

 33. #33 Lucie 2. 7. 2019 - 10:11

  Dobry den,
  prosim, jhaky mate nazor na kolobezky Micro maxi? Potrebovala bych mensi kolobezku, kterou jednou rukou popadnu a odnesu do tramvaje – mam dve deti. Starsi ma Micro maxi a mladsi syn ma Micro mini, ale uz mu je mala /ma ted 110 cm a 17-18 kg/ Chceme koupitr novou a chceme skladaci, lehouckou… Premyslim, jestli zase 3 koleckovou, kde se zataci prenosem vahy, nebo od stejneho vyrobce dvoukoleckovou skladaci. Vy uvadite jen ty s nafukovacimi koly. Diky za rady.

 34. #35 Lindner Petr 7. 7. 2019 - 17:27

  Lucie: Určitě Cruiser – to je jediná použitelná koloběžka 🙂

 35. #36 Lucie 7. 7. 2019 - 20:31

  Dekuji. Citim z Vasi odpovedi, ze Micro asi neni buhvico. A jedina pouzitelna, znamena nejmensi zlo. Je to tak? 🙁

(nebude zveřejněn)


Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Rozumím