10 let Přibližovadel… právě teď! A velká výroční soutěž k tomu

Byť se poněkud neskromně považuji za zkušeného psavce, u tohoto článku tak nějak nevím, jak začít. Dobře, pojďme k věci na rovinu, bez vytáček a alibistické hyperkorektnosti: Přibližovadla.cz dnes, 21. srpna 2021 slaví 10 let od svého vzniku! Ano, tento den je už navždy zapsán do historie nejen nechvalně známým začátkem okupace naší země sovětskými vojsky v roce 1968, ale taktéž jako vznik tohoto koloběžkového blogu v roce 2011. Jupí!

 

Teď ale vážně nevím, jak pokračovat, protože já, starý cynik, dokážu sám sebe pěkně dojmout :-) No, prostě je to tak. Přibližovadla neskončila po pár letech v nekonečném propadlišti internetových dějin jako spousta (většina) různých blogů, nýbrž vydržela. Důvod je jednoduchý – protože si to koloběžky, kterým se zde věnuji nejvíce, jednoduše zaslouží. Jsou to skvělá přibližovadla, na která nedám dopustit, a tak se věnuji jakési osvětě. Jestli se mi to daří, to nevím, ale jisté je, že počet čtenářů Přibližovadel.cz stále pomaličku stoupá, takže nějaký zájem určitě je.

10 let Přibližovadel… právě teď! A velká výroční soutěž k tomu

Jako prvním musím poděkovat samozřejmě vám, čtenářům Přibližovadel. Upřímně řečeno – pokud byste tento web nečetli, asi by mě to přestalo bavit, a dost možná bychom dnes těch 10 let neslavili. Proto děkuji, že jste vydrželi!

Děkuji samozřejmě také řadě spolupracovníků, kteří přispěli – dlužno dodat, že bez nároku na jakýkoliv honorář – svými články a fotografiemi. Nebudu jmenovat, protože bych na někoho určitě zapomněl, a to nechci. Jednoduše děkuji všem!

Zvláštní poděkování pak směřuje k inzerentům. Přibližovadla jsou neziskový projekt a nejspíš jím kvůli svému minoritnímu zaměření zůstanou navěky :-) Mně osobně to vůbec nevadí, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že mě zároveň netěší částečné pokrytí nákladů a vynaložené práce z placené inzerce. Ano, těší mě to, a všem inzerentům za to děkuji.

Jde se slavit! Jak? Soutěží!

A speciálně pak ještě děkuji společnostem Kostka – kolobkaYedoo za poskytnutí hlavních cen do soutěže k 10. výročí založení Přibližovadel.cz! Cože? Soutěž? Pecka!

Bylo by sice stylové, uspořádat závody na koloběžkách, ale na to jednoduše nemám. Soutěž proto bude velmi jednoduchá – tipovací. Vaším jediným úkolem bude odpovědět na otázku/uhodnout:

Kolik komentářů bylo na webu Priblizovadla.cz vloženo ke všem článkům celkem od 21. 8. 2011 do 21. 8. 2021?

Malá nápověda: Správné číslo nejsou samozřejmě ani jednotky, ani desítky, ale ani stovky komentářů. Jsou to tisíce. Toť vše, víc prozradit nemůžu.


Soutěžící, jehož tip bude nejbližší skutečnému počtu komentářů (nebo to trefí přesně), získává hlavní cenu od prvního sponzora soutěže, společnosti Kostka – kolobka – koloběžku Kostka Tour Max (G6). A k tomu slušivé výroční sportovní tričko Přibližovadel!

První hlavní cena – koloběžka Kostka Tour Max (G6) | sponzoruje Kostka - kolobka
První hlavní cena – koloběžka Kostka Tour Max (G6) | sponzoruje Kostka – kolobka
Výroční sportovní tričko Přibližovadel.cz
Výroční sportovní tričko Přibližovadel.cz (obdržíte bez modela)

Účastník soutěže, který se umístí na 2. místě – čili jeho tip bude druhý nejpřesnější, obdrží od druhého sponzora soutěže, společnosti Yedoo, koloběžku Yedoo Steel S2620… a k tomu samozřejmě také výroční tričko Přibližovadel.

Druhá hlavní cena – koloběžka Yedoo Steel S2620 | sponzoruje Yedoo
Druhá hlavní cena – koloběžka Yedoo Steel S2620 | sponzoruje Yedoo

Je třeba ovšem dodat, že nejde o sériovou Steelku S2620, nýbrž model pěkně potuněný. Výherní model dostal kola a řízení z hliníkového modelu Trexx, k tomu obutí Schwalbe Marathon, stojánek, držák na bidon a… bidon Yedoo :-)

Za 3. místo dostane soutěžící značkovou sadu nářadí Victorinox BikeTool, výroční tričko Přibližovadel samozřejmě nevyjímaje :-)

Třetí cena – sada nářadí Victorinox BikeTool
Třetí cena – sada nářadí Victorinox BikeTool

Fešáckým, svítivě oranžovým tričkem Přibližovadel pak ještě odměníme soutěžící se 4. a 5. nejlepším tipem.

Jak soutěžit?

Vyplňte tipovací formulář zde. Soutěž bude trvat jeden měsíc – od 21. 8. 2021 do 21. 9. 2021, výsledky vyhlásíme 24. 9. 2021. Tak do toho!

Podrobná pravidla soutěže 10 let Přibližovadel.cz čtěte zde.

Sdílej:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

5 komentáře

 1. Přeji vše nejlepší do dalších desítek let. Pěkné koloběžky k testování, hodné čtenáře, …… .
  A děkuji za inspirativní čtení, těším se na další.
  Ondřej

 2. To jsou krásné náhody/nenáhody… já vlastně svůj včerejší koloběžkový výlet přes Praděd se třemi osobnímu rekordy (myšleno ve společnosti mého úžasného přibližovadla) uskutečnila zrovna v den 10.výročí! Ó, jak symbolické! 😊
  Zatím jsem si tu početla (poučila se) jen párkrát, necíleně, (na koloběžce nejezdím ani rok), ale vždy mě obsah i forma článků zaujaly! 👍

 3. Taky všechno nej a hodně sil do dalšího pokračování. Díky za spoustu informací o koloběžkách. Machy

 4. Všsem testům chybí test brzd v realitě:-proč nevyzkoušíte třeba na vynikajícím terénu
  1. Od Klajdovky po přejezd a pak po dřevěném Mostku přes trat’ až do Brna-Židenic -a jaká byla maximalní i průměrná rychlost..
  2.. Od biskupského gymnazia v Jiráskové čtvrti po Mendlák
  To by se ukázalo jaká je qualita
  Jezdí se ještě o závod dolů v Beskydech -Mnohem lepší by to z Třístoličníku na Německé straně.
  Běžně se jezdí kolem Lipenského Jezera na kole-asi pro koloběžkáře by to bylo moc náročné.
  Pro seniory s potížemi v kříži, kyčlích a v kolenou je vhodná REHA kolobka -pořád lepši než rolátor.
  Senioři jsou konservativnějši, mají někdy už závratě – ale spadnout z REHA kolobky je bezpečnější než z vyžšího kola, dokonce ze stoje či ze židle -(česká koloběžky mají široká řidítka – nabijí se maximalne lokty.
  ing Břetislav Polák -senior 81+

  1. Dobrý den pane Poláku. Nechybí testy v realitě, naopak, všechny koloběžky testuji tím, že na nich jezdím – a tudíž i brzdím. Pokud to jde se ale vyhýbám měřeným testům, kde svoji roli hraje člověk – jezdec. Jak jistě víte, stačí se špatně vyspat a člověk je v jiné kondici, v jiném rozpoložení a není tak zajištěná opakovatelnost a komparace testů. Nicméně kvalitu brzd dokážu posoudit i bez sjíždění stále stejného kopce, takže pokud například napíšu, že brzdy brzdí dobře a jsou ve své třídě dostačující, pak jsem si to nevycucal z prstu, ale osobně vyzkoušel :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *