Nejčtenější články Přibližovadel.cz roku 2014. A nově Skokan roku k tomu

Celý článek Loni jsme udělali na Silvestra oproti předchozím dvěma letům malou změnu – místo Silvestrovského přehledu nejčtenějších článků jsme vydali ještě poslední recenzi roku 2014. O tradiční přehled a malé shrnutí dnes již loňského roku však nepřijdete – máte jej zde právě teď. A k tomu novinku…Na úvod jen jedno číslo: Návštěvnost Přibližovadel od jejich založení neustále stoupá. Meziročně se v roce 2014 zvýšil počet návštěvníků oproti roku 2013 bezmála o 30 % (přesně 29,24 %). Průměrně k nám tak měsíčně přijde 5 150 unikátních návštěvníků.

Nebudu vás ale unavovat suchými čísly – pojďme k meritu tohoto přehledu – deset nejčtenějších článků roku 2014 ovládly recenze koloběžek, plus náš velký Kalendář koloběžkových akcí a závodů. Je zajímavé, že v Top Ten 2014 se neobjevila ani jedna reportáž z koloběžkových závodů, když v roce 2013 se do první desítky vešly hned dvě. A když jsem se ponořil do hlubin Google Analytics, našel jsem první reportáž až na 36. místě (Pardubický vinařský půlmaratón)! Co si o tom myslet? Buďto to dělám blbě, nebo vás to prostě zase tak moc nezajímá. Napište mi prosím do komentářů pod článkem, jak to vidíte vy. Díky!

Nyní ale musím citovat sám sebe. V úvodu k Silvestrovskému přehledu nejčtenějších článků 2013 jsem uvedl:

„…možná se pletu, ale říká mi to, že se Přibližovadla pomalu začínají stávat jakousi databankou recenzí, které mají trvalejší hodnotu, pomáhají čtenářům ve výběru koloběžek, že se k nim třeba i občas vracíte… “

Co mi TO říkalo? Skutečnost, že se v Top Ten konkrétního roku umisťují také starší články. Předloni, tedy v roce 2013, jich bylo pět čili přesně polovina, loni ještě o jeden více – šest kousků! A bomba největší je šesté místo prastaré recenze K-biku K6 z roku 2008! Je to vlastně první článek o koloběžkách, který jsem kdy napsal. I když… Neuvěřitelné druhé místo K-biku K-7, o kterém jsem psal na začátku roku 2010, je možná ještě cennější.

Umístění některých recenzí se také opakuje z minulého roku, jedna z nich je v Top Ten dokonce potřetí – na to se už ale podívejte ve stručně komentovaném přehledu:

Nejčtenější články Přibližovadel za rok 2014

Kostka Twenty 3

Prémiové ocenění Super volba nerozdáváme jen tak na potkání každému, kdo kolem redakce Přibližovadel projede. Je to cena pro výjimečné a svým způsobem nejlepší produkty. Super volbu jsme v roce 2014 zavedli jako novinku a zcela oprávněně ji získala koloběžka Kostka Twenty 3 (námi původně označovaná jako Hill Twenty 2014). Recenze tohoto stroje je také absolutně nejčtenějším článkem roku 2014. Proč asi?

K-bike K7

Původně jsem chtěl napsat, že jsme jediným webem, který o koloběžkách značky K-bike píše, ale není to pravda – zmínek najdete více. Každopádně je jisté, že o tyto stroje prostě je zájem, jinak by tento pravěký test nebyl v roce 2013 na 6. místě, aby o rok později poskočil na druhou pozici. Ať vám tedy náš archiv slouží dál :-)

Koloběžka Kostka Rebel

Rebel stál v roce 2013 na nejvyšším místě pomyslných stupňů vítězů, loni na nich stále zůstal, jen si mírně pohoršil na třetí pozici. To je, myslím, jasný důkaz toho, že jde o výborný stroj, který si zaslouží pozornost.

Kostka Tour 3

Recenze velké koloběžky Kostka Tour 3 je po Twenty 3 a Sixteen jedním z pouhých tří testů z aktuálního roku, které se v Top Ten 2014 umístily. Celkově čtvrté místo je tedy krásné, „Tourka“ ale má dle mého soudu na víc – uvidíme příští rok…

Nejčtenější články 2014 – Kalendář koloběžkových akcí a závodů 2014 | Ilustrační foto

Umístění našeho velkého Kalendáře koloběžkových akcí a závodů v první pětce mě velmi těší. Jeho tvorba je totiž tak trochu investigativní žurnalistikou, ale o tom jsem už psal a nebudu vás tím znovu zatěžovat. Mohu vám ale slíbit, že i v roce 2015 pro vás připravíme podrobný kalendář, takže pokud zrovna vy pořádáte nějakou akci či závody, už nyní mi můžete psát. Díky!

Opravdový trilobit Přibližovadel, nejstarší článek o koloběžkách, jaký zde můžete číst. Těžko říci, zdali je o Ká šestku takový zájem nebo je tento článek ve vyhledávačích tak dobře indexován. Šesté místo za rok 2014 je však fantastické!

O skládacích hliníkových koloběžkách píšeme sporadicky a i to je možná silné slovo, přesto se test jednoho z nejvyšších modelů Micra vrátil nazpět do Top Ten. Tato recenze se totiž umístila také o dva roky dříve v prvním přehledu nejčtenějších článků 2012 na šestém místě. Takže stálice…

Kickbike RaceMax 20 slaví na konci roku 2014 hattrick – umístil se totiž ve třech posledních přehledech – v roce 2012, 2013 i 2014. Chcete vědět, jak se posouval v umístění? Poprvé byl desátý – recenze však vyšla prvního listopadu, takže neměl mnoho času se vydrápat výš. V roce 2013 skončil v polovině, na 5. místě, no a letos (vlastně loni) ho máme na osmičce. Pěkné!

„Šestnáctka“, tedy zbrusu nová koloběžka Sixteen, budí pozornost všude, kde se objeví. Tudíž není divu, že se její test i po poměrně krátkém angažmá na Přibližovadlech ještě vešel na chvost nejlepší desítky roku 2014. Výrobce slibuje na tento rok další inovace či spíše nové modely – a my slibujeme, že vás o nich budeme informovat.

Duel je typ testu, který má jen jednoho vítěze a jednoho poraženého. Když strana, která dopadne hůř, nedokáže překročit vlastní stín, dopadá to tak, že se tato značka bohužel na Přibližovadlech netestuje. Samotný článek je však čtený výborně, přestože byl vydaný v roce 2013 a oba modely koloběžek už mají svoje nástupce.

Tak znovu a lépe – viz diskuze:
Duel je typ testu, který má jen jednoho vítěze a jednoho poraženého, případně skončí remízou – jak se také v tomto případě stalo. Bohužel se také přihodilo, že jedna strana – ano, je to Mibo – nedokázala překročit vlastní stín, s výsledkem duelu (a bylo toho více) nebyla spokojena, a to byla poslední kapka pro ukončení spolupráce s námi. Proto jste v uplynulém roce ani žádné Mibo v testu na Přibližovadlech nemohli vidět. Samotný duel je však čtený výborně, přestože byl vydaný v roce 2013 a oba modely koloběžek už mají svoje nástupce.

A Skokanem roku 2014 se stává…

Loni na jaře jsme poprvé zavedli ocenění Přibližovadel – Super volba – pro výjimečné produkty, které si zaslouží vaši pozornost ještě o něco více nežli ty ostatní. Že jej obdržela koloběžka Kostka Twenty 3, to už víte. V poslední recenzi roku 2014 jsme jej ještě přisoudili chůdám Mikeš & vnučka GFM 193-42 PN, ale jak jste doufám sami poznali, v tomto případě šlo o silvestrovskou recesi.

Nicméně aby toho nebylo málo, nově zavádíme další ocenění Přibližovadel – Skokan roku. Asi není třeba zdlouhavě vysvětlovat, kdo se jím může stát. Je to produkt, který se umístí v první desítce nejčtenějších článků konkrétního roku a zároveň je na webu nejkratší dobu. V roce 2014 o tento titul bojovaly dvě Kostky – Twenty 3 a Tour 3 proti nové značce Sixteen. Test Twenty 3 vyšel v březnu, Tour 3 v červenci, Sixteen v srpnu. Vítěz je tedy jasný – Skokanem roku 2014 se stává koloběžka Sixteen.

Gratulujeme!

Koloběžka Sixteen – Skokan roku 2014 – Přibližovadla.cz


Sdílej:

8 komentáře

 1. Ahoj, já bych si dovolil poukázat na nesrovnalost u bodu deset.
  O jaké straně tu je řeč? Ve zminované recenzi se nám nějak změnilo hodnocení, cituji: „V jízdních vlastnostech nelze upřít lepší projev Mibu, neznamená to však, že by snad Kostka měla jízdní vlastnosti špatné. Prostě jak jsem napsal výše – plichta bez nároku na vítěze.“

 2. Ano, správně, jak naběhnout sám sobě aneb s pomocí lehké manipulace to funguje spolehlivě. Řeč je samozřejmě o Mibu, což ty Pavle moc dobře víš. V článku je to již opraveno.

 3. Zdravím,

  nemyslím si, že by reportáže ze závodů nebyly čtené, nebo byly „blbě dělané“ nebo nás čtenáře nezajímaly.
  Jen si takovou reportáž každý přečte jednou, nabaží se fotek, popřípadě pošle kamarádovi odkaz „hele tam jsem byl/mohl být- to bylo super, příští rok to zkusíme…“ a dál se k článku již čtenář potřetí nevrací.
  Na kalendář však člověk určitě mrkne víckrát než jen jednou do roka. No a třeba když mě to občas popadne a hledám sobě lepší koloběžku – tak jsem schopen se k recenzím vracet opakovaně.

  Nevím tedy jak se přesně vypočítává čtenost článků, ale to by podle mne mohl být důvod, proč se reportáže propadly tak hluboko. Já však prosím prosím, smutně koukám, reportáže zachovat :-)

  Přibližovadla jsou super web a já se těším na každý další článek, který tu vyjde.

 4. Pro M.F. Výpočet čtenosti článků je podle mně v pořádku. Prostě kolikrát je stránka otevřena, tolik má bodů. To není závod o to co je lepší. Já sám nejradši čtu testy koloběžek, technické informace a zkušenosti s konstrukcí, stavbou a provozem koloběžek. Je jasné, že jsem na tomto webu spokojenej.

 5. Tak tak, jak píše M.F. reportáže čtu jednou nebo třeba na dvakrát, ale k recenzím se vracím vícekrát a doporučuji dál i neznalým koloběžkových vod.

  Tak za mě tedy palec nahoru a velkou pochvalu pro Priblizovadla.cz jen tak dál.

 6. Ukončení spolupráce s Mibem zmiňované v bodu 10 mě dost zarazilo. Přiznávám, že jsem koloběžkově již „ustálený“ a proto jsem do detailu jednotlivé recenze nečetl, takže možná mi něco uniklo. Od Miba jsem měl už tři stroje, z nich mi dva zbyly, nadále si je hodlám nechat a nedám na ně dopustit. Od Kostky jsem měl kolobku jednu a tu jsem nakonec prodal kamarádovi – nesedla mi. Zkoušel jsem si i Rebela, ale na moji extrémní výšku mi bohužel taky nesedl (proti němu Mibo myslím nemá konkurenční model, hlavně tedy co se hmotnosti týká). Srovnám-li lidskost výrobce na jednom z veletrhů, mám dva „zážitky“. Honosný stánek Kostky, tam stolečky, letáky, hostesky. Na můj dotaz jsem dostal do ruky letáček, že prý ať kouknu na web. No, tak kvůli tomu jsem nemusel jezdit na veletrh, že… Mibo mělo sice skromný stánek, zato ale venku, pokec s core-týmem k věci, ještě se tuším přímo B. M. omlouval, že jeden z modelů už nemá, protože ho ukecala jedna návštěvnice a rovnou si ho koupila. No odvézt si od Kostky z veletrhu hnedka kolobku by asi neprošlo. Takže u mě boduje opět Mibo. No ale teď to začíná – marketingová kampaň a vůbec propagace Kostky mi přijde mnohem agresivnější a silnější než Miba (ale to na mě má velmi malý vliv). Design kolobek? Pro většinu asi opět Kostka, ale to je subjektivní. Pěkný stroje jsou to všechny.
  To si to Mibo na Přibližovadlech tak pohnojilo? Myslím, že je to velká škoda.

 7. Hmm, také se přidávám k  lítosti ohledně Mibo. Nemělo by tu chybět.
  Přibližovadla čtou i případní zákazníci, kteří nebudou závodit nebo dovádět v terénu,ale hledají užitečný pracovní stroj, máme tu klientelu, která je trochu opomíjena. Mám na mysli střední a starší generaci. Zde si myslím, že jsou ještě velké mezery i v marketingu, protože spousta lidí se agresivní či příliš cool mladistvé reklamy bojí, takže se stánku s barevňoučkými stroji raději vyhne, nechce poutat přílišnou pozornost, nevěří si. Ale rádi si popovídají např. s paní, co na koloběžce veze nákupní tašky :-).
  Koloběžku osobně považuji za nejužitečnější přibližovadlo, mám 3 stroje různých značek dle účelu použití a cestou necestou poctivě i když laicky odpovídám na dotazy případných zájemců. Často stroj nechám někomu vyzkoušet, snažím se skromně zprostředkovat dlouhodobou zkušenost prostého uživatele, který není na prodeji koloběžek nijak zainteresován, ale používá je neustále v běžném životě.
  Někdo např. plánuje celodenní výlety, někdo dojíždí do práce a pak vozí na koloběžce nákupy i děti, někdo chce ulevit svým bolavým zádům či zhubnout a někdo třeba skutečně jen poutat pozornost :-).
  Všem těmto případným zájemcům jistě pomůže odborná recenze (a já za ně moc děkuji, také mi to usnadnilo rozhodování), ,ale tyto testy podchytí určit typ koloběžky v kratším časovém úseku, poskytuje je omezený počet lidí, málo se porovnávají obdobné stroje současně i z dlouhodobého hlediska, testů prostě není nikdy dost, není divu že se k nim lidé i po letech vracejí. A na závody se lidé půjdou podívat, ale většina si pomyslí, že to není nic pro amatéra, takže si na koloběh nakonec ani netroufnou.
  Za nezbytné považuji i reference běžných lidí, kteří provozují různé typy koloběžek dlouhodobě v každém počasí, mohou ze svého hlediska srovnávat bezpečnost a užitnou hodnotu koloběžky jako dopravního prostředku. A zde se omlouvám, musím se Miba zastat. Jejich konstrukci prostě věřím nejvíce.
  Přimlouvám se proto za větší množství testů, nebojte se porovnávat i neporovnatelné, výrobci stále na svých strojích leccos vylepšují,situace se neustále mění, přílišné vymezování by bylo kontraproduktivní. My čtenáři budeme velmi rádi, když se nám dostane co nejširší a pokud možno nezaujatý pohled. Každý máme jiné potřeby a jiné finance, ale pokud jde o  propagaci koloběhu jako takového, informací není z dlouhodobého hlediska nikdy dost. Občas se pod článkem možná i ozveme s laickými dotazy, bude-li to umožněno, případných reakcí výrobců bych se nebála, oni jdou s kůží na trh. Myslím, že vždy je lepší maximální návštěvnost i za cenu, že si nebudeme všichni jen notovat a vzájemně se poplácávat po ramenou.
  Takže za mne velké díky za dosavadní činnost a v roce 2015 Přibližovadlům i  koloběhu zdar!

 8. Pokud čtu a chápu správně, tak spolupráci s přibližovadla.cz ukončilo Mibo. Proč? Kvůli mírné, nicméně oprávněné kritice Miba Express nebo jsou za tím i jiné nepublikované důvody? To se zřejmě jako běžní čtenáři nemáme šanci dozvědět. Každopádně jsou testy od toho, aby hledaly i příslovečné mouchy. Následně může výrobce reagovat i přímo v diskuzi a trošku se poprat za svoji pravdu. Nebo se může nad kritikou zamyslet a výrobek vylepšit. Na konkurečním Kostkovi se mi líbí, že případnou kritiku snese. Negativně se psalo třeba o geometri a tuhosti jeho rámů. A zlepšení se dostavilo. A o to snad jde. Věřím, že se Mibo na přibližovadla brzy vrátí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *