Dělám tento web bez pár měsíců, deset let. Celou tu dobu zde naprosto běžně operuji pojmy jako ocelový nebo hliníkový rám, ale ani jednou jsem se nevěnovat tomu, jaké jsou mezi nimi vlastně rozdíly… ostuda! No dobře, napravuji to až nyní. Abych vám jako zadostiučinění dal i malý dárek, natočil jsem o tom další díl svého koloběžkového podcastu – kolobcastu. Abyste to nemuseli číst a nebolely vás oči :-)
Teď, když už je tato epizoda kolobcastu natočená, sestříhaná a veřejně přístupná, si trochu říkám, jestli ten závěr není moc alibistický. Na konci totiž říkám přesně toto:
„Pokud si pořídíte dobrou, kvalitní koloběžku, pak to, z jakého materiálu má vyrobený rám, je víceméně nepodstatné. Důležité je, aby jako celek výborně sloužila a – znovu opakuji – dělala vám radost.“
Co si o tom myslíte? Je to vyhýbání se přímé odpovědi? Já nevím, ale zkrátka to tak cítím. Nicméně alibismus to asi nebude, protože před tím mluvím o… ale to už si poslechněte sami :-)
Koloběžkový podcast můžete sledovat i na mobilních platformách Apple Podcast, Google Podcasty a Spotify – odkud je možné je také stahovat pro offline poslech.
Na webu je pak kolobcast ještě na Audiolibrixu, YouRadio Talk a na stránce České podcasty. Kolobcasty najdete také na YouTube, včetně hypnotizující zvukové vlny ;-) A pokud se vám nechce opouštět Přibližovadla (čemuž úplně rozumím :-) ), všechny díly kolobcastu najdete na této stránce.
2 komentáře
Zapomněl jsi na PGčko!!! Vím, že není běžně dostupný, ale zmínit by si určitě zasloužilo.
Tuhost je mimo jiné dána průřezem profilů, takže tady je důvod vyšší tuhosti „hlín“ (karbonu samozřejmě taky) oproti „železu“, který by z lešeňovek nikdo ani neuzvednul. U hliníku i karbonu ty větší průměry zůstanou v porovnání s ocelí krásně lehounký.
Na PGčko jsem myslel, ale nakonec jsem ho tam nedal, protože normálnímu smrtelníkovi není běžně dostupné.