20 let koloběžek Kostka. A jako dárek dva stroje za skvělou cenu…

Celý článek Já to nepamatuji, protože první koloběžku Kostka jsem testoval v roce 2009. Čili téměř před 10 lety. Marek Kostka však tvrdí, že letos je to dvakrát tolik – 20 let –, co vyrábí koloběžky se svým jménem. Nemám důvod mu to nevěřit, můžu se jen připojit ke gratulantům. A také vás navnadit na dvě výroční koloběžky!

 

Happy birthday Kostka!

Na webu firmy Kostka – kolobka či jejích stránkách na Facebooku či Instagramu jste už jistě zaznamenali, že započaly oslavy 20. výročí výroby koloběžek v této firmě z Bohem málem zapomenutého kraje, odkud je to blíž do Polska než k většímu českému městu. A přesto… nachází se zde velmi významný – nejen český –, ale i evropský, potažmo světový výrobce koloběžek. „A přitom taková blbost“, mohla by vás napadnout kultovní hláška z Pelíšků :-) My na Přibližovadlech ale dobře víme, že koloběžky žádná blbost nejsou. Koloběžky jsou super a máme je rádi!

Marek Kostka „v rámci oslav“ napsal svoje osobní vyznání, které začíná takto:

„Vážení koloběžkoví kamarádi,
letos je to již 20 let, kdy jsem chtěl synovi koupit koloběžku na Vánoce. Psal se tehdy rok 1998 a já se vydal vybrat tu nejvhodnější. Bohužel se mi nepodařilo nalézt žádnou, která by odpovídala mým představám. Proto jsem se rozhodl takovou koloběžku vyrobit. Na Vánoce jsem takto vyrobil prvních 5 kusů. Vůbec jsem však netušil, že se začíná psát můj další životní příběh…“

Vyznání je ještě mnohem delší, přečtěte si jej zde. Nyní se totiž musíte podívat na koloběžku „Kostka První“ – tedy onen stroj, kterým to všechno začalo. Mno… rukopis se nezapře – i dvacetiletá Kostka je pořád Kostkou.

Koloběžka Kostka První
Koloběžka Kostka První
Dárky od oslavence

Marka Kostku trochu znám, takže vím, jaký je to buldok, který když se zakousne do nějakého problému, nepovolí, dokud není po něm. Tedy po problému. Takže se upřímně řečeno ani moc nedivím, že vydržel dvacet let u jednoho „byznysu“. Nicméně v době, kdy mnohé firmy nedožijí ani dekády, je to jistě velmi pěkné číslo. Jeho hodnota navíc stoupá s vědomím neustálého vývoje a zvyšující se kvality koloběžek Kostka. Alespoň tedy co já mohu mluvit po těch necelých deseti letech, co Kostky pilně testuji. Takže Přibližovadla srdečně gratulují!

Co by to bylo za oslavy výročí, kdyby nebyly dárky. Ty se sice obvykle dávají oslavencům, někdy – jako zrovna nyní –, je to ale naopak. Dárkem firmy Kostka – kolobka pro svoje příznivce k 20. výročí je právě teď speciální akce na modely Kostka Hill Fun (G5)Tour Fun (G5). Oba modely jsou aktuálně za 4,5 litru čili přesně 4 490 Kč. No tohle!

20 let koloběžek Kostka

Takže pokud se zrovna rozhodujete, jakou si koupit svoji „první pořádnou koloběžku“, tahle nabídka vás nemůže nezaujmout. Hillka a Tourka, tedy stroje s koly 20/16 nebo 26/20 palců představují i v provedení Fun plnohodnotné Kostkovic koloběžky, u kterých jedinou úlitbou nižší ceně (která je ale v této akci ještě nižší než normálně) jsou kola se „stovkovými“ náboji. Tedy de facto běžná „cyklokola“ na běžných 100mm nábojích, nikoliv speciální koloběžková kola na úzkých nábojích.

Mohu vám ale garantovat, že začátečník rozdíl nepozná a stejně tak nebude ani pomalejší. Naopak, dostane koloběžku s výbornou, časem a mnoha spokojenými uživateli prověřenou geometrií, možnost dalšího příslušenství Kostka (blatníky, stojánek, světla „tuning“ řídítek, atd.). A kdybych byl markeťákem, doplnil bych do výhod také i jistou kastovní příslušnost k této značce.

No nekupte to… a nezapomeňte – nezadržitelně a pěkně rychle se také blíží Ježíšek! :-)


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *