Search
Close this search box.

Brompton by Vic Lee – pořiďte si jedinečný model legendární skládačky

Celý článekByť vám nic nebrání nechat si postavit vlastní barevnou kombinaci Bromptona a pořídit další úpravy tak, abyste byli naprosto originální, můžete se také stát majitelem oficiálního limitovaného modelu, „posvěceného“ samotným výrobcem. A zrovna jeden z takových strojů v Brně čeká na jediného českého majitele.

[ad#sklik-468-x-60]

Je sice pravda, že limitovaná edice 500 modelů, opatřená nezaměnitelným rukopisem londýnského grafika jménem Vic Lee, byla ohlášena už na začátku tohoto roku (možná dokonce na konci minulého), nicméně do Česka jeden jediný černý fešák dorazil až nedávno. Potkat jej samozřejmě můžete u brněnského zastoupení Bromptona. Tedy do té doby, kdy někdo nesáhne do peněženky pro 39 000 Kč…

Brompton by Vic Lee. © Brompton Bicycle Ltd
Brompton by Vic Lee. © Brompton Bicycle Ltd

Znalci Bromptona již jistě poznali model S2, tedy dvourychlostní stroj s rovnými řídítky. Rám je ve vysoce lesklém černém laku, také blatníky jsou v této barvě. Černé je i kožené sedlo a gripy anglické manufaktury Brooks. Několik samolepek s bílou grafikou Vice Lee dává kolu charakteristický vzhled, nicméně nebylo by to ono bez přední brašny typu S (viz náš článek o brašnách na Bromptona).

Brompton by Vic Lee – přední brašna
Brompton by Vic Lee – přední brašna

Na přední klopě brašny se Vic Lee díky její ploše pochopitelně mohl vyřádit nejvíc. Abyste snad navíc neměli pocit, že za svoje peníze toho dostanete málo, je ke každému z 500 kol přibalený i grafický list od Vice Lee s námětem de facto shodným jako na přední klopě brašny.

Brompton by Vic Lee – grafický list
Brompton by Vic Lee – grafický list

Tak kdo bude tím šťastlivcem, který si pořídí tuto sestavičku, jedinou v ČR?

Fotogalerie Brompton by Vic Lee
Doslov

Když jsem psal o tom, že limitovaný Brompton by Vic Lee dorazil do Česka s „menším“ zpožděním, musím ještě podotknout, že aktuálně tato firma ohlásila další „spešl edišn“. Tentokrát je vzhledem k evidentně nadstandardním vztahům výrobce těchto skládacích kol s Buckinghamským palácem akce věnovaná královně – čtěte a na obrázky koukejte zde (v angličtině).
Ještě mi nedá nepodotknout, že po malé úpravě by tento výroční model fungoval i v Česku (a dalších krajinách, vyznávajících červeno-modro-bílou trikolóru).

Sdílej:

2 komentáře

  1. Tak se hlásím jako hrdý majitel tohoto krasavce, jen byla nutná úprava na 6 převodovku, protože 2 je v naší krajině nepoužitelná…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *