Moje srdce bije na západě Čech. Aneb Etapák 2016 se blíží a registrace je otevřena od 1. 2.!

Celý článek Každý, kdo se zúčastnil některého ze dvou dosavadních ročníků jediného etapového koloběžkového závodu planety – Etapáku, vám vypočítá mnoho důvodů, proč se jej zúčastnit znovu. I Přibližovadla u toho byla a budou zas. Než vám ale podáme zprávy z nadcházejícího ročníku, musíme ještě několik týdnů počkat.Přípravy na Etapák 2016, který se bude konat 4.–8. 5. 2016, běží naplno a všichni, kdo mají zájem se jej zúčastnit, by měli vědět, že registrace závodníků je otevřena již od zítřka 1. 2. 2016 na webu Etapáku. Při této příležitosti jsem vyzpovídal ředitele letošního ročníku Vaška Juna.

Etapák 2016

Vašku, co nového jste s týmem Bez pedálů pro letošní Etapák připravili?

Upravili jsme systém bonifikací tak, aby byl pro závodníky více motivující. Samozřejmě jsou připraveny nové tratě, které opět povedou po území  Plzeňského a Karlovarského kraje. Změnou oproti minulým ročníkům je také úvodní kritérium, které nahradilo časovku.

Zmínil jsi nové tratě. V loňském roce mnoho závodníků zaskočil kopcovitý profil tratí. Změnili jste něco v tomto směru?

Na západě Čech jen těžko vymyslíš dlouhé úseky, které by vedly po rovině mimo hustý provoz na hlavních silnicích a zároveň se držely cest s co nejkvalitnějším povrchem. Jezdit dokola kolem kuželky také není možné. Etapák je dlouhý a těžký závod na náročném profilu, protože takový terén u nás v kraji prostě je.

Registrace budou spuštěny v pondělí. Máte už nyní nějakou představu o startovním poli?

S plány na účast se již ozvala rakouská reprezentace, Fin Hannu Vierikko a další účastníci předchozích ročníků. Závod je ale otevřen i novým účastníkům, kteří se můžou utkat v registraci o své místo ve startovním poli.
Přestože je Etapák v první řadě sportovní klání, večer zbývá dostatek času na nezávazné společné debaty, a to v podstatě o čemkoli. Samozřejmě hlavně koloběžkách, ale třeba i o holkách (koloběžkářky o chlapech), o životě…  Z účastníků se stává velká rodina a rádi se vracejí.

Startovní pole je ale omezeno. Proč je závod otevřen jen pro 30 závodníků?

Hlavními důvody jsou bezpečnost a kapacitní možnosti. Společně s podpůrným týmem je nutné ubytovat v každém kempu 40 lidí, převážet jim věci a jídlo. Navíc je v menším počtu více příležitostí se vzájemně poznat a udržet přátelskou atmosféru. A právě ta přátelská atmosféra je to, co dělá Etapák Etapákem.

Díky za rozhovor Vašku!

2brakesS_cz


První dva ročníky si můžeme připomenout v našich reportážích Etapák 20142015.
Veškeré informace a propozice k Etapáku 2016 jsou k dispozici na webových stránkách závodu www.etapak.cz.

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *