Search
Close this search box.

Jak opravit Bromptona – oficiální technická videa

Celý článekBrompton nedávno na svém domovském webu zprovoznil sekci věnovanou technickým videím. Nemusíme si nic namlouvat, tato skládací kola nejsou zrovna standardní velocipedy a mnohá jejich konstrukční řešení by rozhodily i zkušené mechaniky nejednoho cykloservisu.

[ad#sklik-468-x-60]

Zatím zde najdete šestnáct videí. Převládají ryze užitečná, hned u prvního se například dozvíte, že sundat zadní kolo není úplně triviální. Videonávody na seřízení planetové převodovky nebo instruktáž pro správné a přesné vedení bowdenů (divili byste se, jak je to důležité!) se budou také hodit. Méně užitečné jsou pak třeba tutorialy na výměnu duše nebo nastavení správné výšky sedla, byť uznávám, že spousta lidí jezdí na kole (obecně jakémkoliv) s totálně blbě nastaveným posedem. Trochu do počtu je zde pak u Bromptona tisíckrát omílaný návod na složení a rozložení kola.

Většina videí je také doplněna „papírovým“ návodem v PDF, takže pokud z jakéhokoliv důvodu nemáte rádi pohyblivé obrázky, bude vám i tak pomoženo.

Osobně bych se jen trochu pozastavil nad kvalitou. Od světového producenta nijak levných kol očekávám profesionálnější instruktážní videa než ochotnické představení pár dobrovolníků z fabriky, kterým odboráři vyčlenili sklepní dílničku na to, aby natočili videonávody k použití. Ostatně maximální kvalita videa 360p hovoří v době Full HD videa za vše.
Závěrem ještě malé pozastavení nad tím, že stránka nemá fungují prokliky na náhledové obrázky a video je třeba spouštět pomocí textového odkazu Watch the video…

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *