Search
Close this search box.

Jak zaříznout „Hillku“ od Kostky (a nejen ji)

Skládací koloběžku Kostka Rubik, na jejíž recenzi jsme vás před časem lákali, jsme bohužel museli vrátit – v hanušovické firmě sáhli vedle a omylem nám zapůjčili předprodukční kousek. Nicméně než zase uspokojí zájem koupěchtivých potenciálních majitelů Rubiku a jeden zbude na nás, promptně nám zapůjčili jiný stroj, model Hill Speed.

Pamatujete na špičkový Hill Pro? Tak Hill Speed je „skoro“ to stejné, pouze zadní kolo je 16palcové a brzdy Véčka oproti kotoučovému luxusu Hill Pro. Nicméně například řídítka jsou shodná – široká BMXová „rodla“ s hrazdou, která nemám a nemám rád.

Kostka Hill Speed

Ukázalo se však, že Marek Kostka už mě má pěkně přečteného. Sám od sebe mi totiž nabídl, ať vezmu pilku a vyrobím z nich řídítka normální šíře. Co já na to? Vzal jsem pilku a udělal z nich řídítka normální šíře…

Kostka Hill Speed

Pro vás, kterým se originální řídítka, jenž Kostka používá u mnoha typů koloběžek (nejen u řady Hill), také zdají široká, jsou tedy určeny následující informace. Rovné konce řídítek před ohybem dolů mají délku cca 170–175 mm. Běžné či spíše luxusně široké gripy mají 130 mm (přičemž 120 mm stačí bohatě), objímka brzdy kolem 15 mm. Sečteno a podtrženo, 30–35 mm z každé strany můžete klidně uřezat. Tím se dostanete z původních „bajkových“ 650 mm šířky na rozumných 580–590 mm. Pozor pouze pokud používáte rohy – šířku jejich objímky je třeba do „řezacích výpočtů“ zahrnout také.

Kostka Hill Speed

Já jsem řídítka zkrátil z každé strany o 25 mm, nyní tedy mají rovných 600 mm. Jak se to projevilo na ovladatelnosti stroje, to si přečtete až v podrobné recenzi, která vyjde zhruba do čtrnácti dní.

Sdílej:

2 komentáře

  1. Škoda, protože na recenzi Rubika jsem se těšil.
    Ale současně řeším jestli přejít s Kostky Hill Cross na verzi Pro, tak snad budu po recenzi na Hill Spead trochu moudřejší :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *