Search
Close this search box.

Koloběžka K6 v DIGIfotu

Celý článekNěkdy v prvním roce fungování časopisu DIGIfoto tehdejší šéfredaktor Petr Bubeníček řval v redakci „už nikdy nechci vidět v časáku vaše starý!“ Holt byli jsme mladí (mladší) a naše slečny nám připadaly jako to nejlepší na stránky fotomagazínu. Doba se změnila. Rodinu už tam mám, no a kolobku už taky.

 

Z našich slečen – tedy alespoň v mém případě – jsou mámy dětí, které se sice tátovi nepodobají, nicméně ten si je časem oblíbil a toleruje některé jejich výstřelky. (Ovšem nebude-li Bertík při přebalování ležet, tak dostane na prdel bez pardónu!)

Pointa je ale kousek vedle. Do DIGIfota 6/09, které je právě teď na stáncích, jsme testovali dvojici Olympusů řady mju Tough – model Tough-6000 a Tough-8000. Teda testovala je moje žena, já jsem jen pomáhal při crash-testech. A abychom vyjmenovali celý tým, pak podvodníka dělal na plaváku na Kraví hoře Tomáš Slavíček, poněvadž pani Bóčková nesmí do vody a mně je v českých bazénech zima, protože snáším jen vysloveně jižní moře. Na pozvání pochopitelně.

Časopis DIGIfoto

Oba Olympusy jsou deklarované jako odolné outdoorové foťáky, které vám mohou spadnout na zem, menší koupel jim neuškodí a vyšší model Tough-8000 navíc dokonce snese zatížení v tlaku až 100 kg. V DIGIfotu se nespoléháme na marketingová prohlášení výrobců, nýbrž produkty poctivě a pečlivě testujeme. Takže: náš šéfredaktor (to jsem jako já) má něco mezi 85 až devadesáti kilogramy, Ká šestka s dětskou sedačkou bez spolujezdce dá možná tak osm kilo, prostě dohromady ideální „skorolimit“.

Práskli jsme tedy s „tafem osmitisícovkou“ o asfalt vedle paneláku, já jsem se jako obvykle rozjel z kopečka od našeho vchodu, seskočil z obrubníku, foťák jsem těsně minul předním kolem, zadní se smeklo a já jsem přistál hlavou dopředu v hromadě písku, která tam zbyla po zimě… Ne, my spisovatelé si občas vymýšlíme (ale ta hromada písku tam fakt je). Tak to nebylo. Prostě jsem foťák ledabyle přejel. Zkrátka běžná situace. Jedete, najednou je před vámi na zemi foťák, vy nestačíte zareagovat a přejedete ho. Nechtíc samozřejmě. Ovšem pani Bóčková – moje žena – která na kolobce nepostojí, ale neustále musí poskakovat, si poskočila i v tomto případě. Několikrát.

Fotoaparát samozřejmě vydržel. Nad mým nechtěným přejetím mávl rukou a pětačtyřicet kilo i s kalhotami mojí ženy mu ve spojení s měkkou směsí plášťů Schwalbe City Jet nemohlo už vůbec ublížit. Bebíčka nadělaly jen kamínky na asfaltu, na němž nerezový plášť Olympusu Tough-8000 celou dobu ležel. Trochu se nám odřel. Snad nám to pan Olympus nedá k úhradě. Jinak ale aparát fotí úplně stejně jako před tím, takže bude-li vám někdo tvrdit, že je odolný, můžete mu věřit. My v DIGIfotu jsme to skutečně vyzkoušeli.

Zajímáte se o focení? Čtěte DIGIfoto Nic lepšího na českém trhu nenajdete!

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *