Protože jsme přesvědčeni, že na svých koloběžkách nejezdíte jen od hospody k hospodě (výjimky potvrzují pravidlo) nebo neobrážíte výhradně a pouze závody všech kategorií, ale alespoň občas se vydáte na delší pouť za poznáním neznámých krajů, připravili jsme pro vás na začátek roku 2016 koloběžko-cestovatelskou soutěž.
Cestování do více či méně odlehlých krajin je člověku vlastní odpradávna. Přestože dnešní doba nabízí nepřeberné množství dopravních prostředků, proč – zvláště, když jsme fandové koloběžek – se nevydat na cestu právě na kolobrndě. A my víme, že se vydáváte a chtěli bychom znát vaše příběhy. Naši čtenáři zcela jistě také. Buďte inspirativní – podělte se s námi o své cestopisy a vyhrajte…
Hamaku za cestopis
Zadání soutěže je jednoduché: Pošlete nám svůj cestopis, včetně fotografií, z putování na koloběžkách. My vybereme nejlepší tři, z nichž absolutní vítěz obdrží od partnera soutěže Gold River Hammock hamaku Nomád spolu s plochými upevňovacími popruhy v celkové ceně 1 350 Kč. Vítězný cestopis bude navíc publikován na našem webu.
Odměnou pro další dva nejlepší cestopisy bude taktéž jejich zveřejnění na stránkách Přibližovadel (redakce si u všech tří vyhrazuje právo nezbytných jazykových úprav a korektury) a poukaz na slevu 20 % na jakýkoliv sortiment GR Hammock.
Abyste se mohli zúčastnit naší koloběžko-cestovatelské soutěže, musí vaše pouť splňovat několik nezbytných předpokladů:
– Jednalo se o cestování na libovolných koloběžkách
– Na cestě jste strávili minimálně 3 noci (lhostejno jestli pod širákem, ve stanu či na hotelu)
– Cestovali jste „natěžko“ čili vezli veškeré vybavení s sebou na koloběžkách
– Ujeli jste na koloběžkách minimálně 200 kilometrů. Pokud jste cestu absolvovali s dětmi do 15 let, stačí jen 100 km
Poznámka: Nemusí jít o cestu, kterou jste absolvovali v minulém roce 2015. Klidně sáhněte do svého archivu a pochlubte se historií…
Váš cestopis musí splňovat tyto „technické“ parametry:
– Text v běžném textovém editoru (Word, Open Office, možno i PDF) o rozsahu 3 000–6 000 znaků (včetně mezer).
– 10–20 fotografií ve formátu JPEG o velikosti delší strany min. 1 600 px.
Pokud jste již svůj cestopis někde publikovali online – například na vlastním blogu –, stačí, když nám pošlete odkaz.
Účastí v soutěži se zavazujete, že jak k textu, tak k fotografiím vlastníte autorská práva čili jsou vaším dílem nebo dílem dalších účastníků výpravy. Pokud se v cestopisu vyskytne více autorů (např. jeden autor textu, jiný autor fotografií či více autorů snímků), prosíme, abyste je uvedli.
Každý účastník soutěže může zaslat pouze jeden cestopis.
Nástup ke klávesnicím!
Dáváme vám dost času – své výtvory nám pošlete na e-mail petr.lindner@priblizovadla.cz nejpozději do 31. 3. 2016. Fotografie nevkládejte do e-mailu, ale uložte je na některou online úschovnu (Dropbox, Úschovna, WeTransfer apod.) a ve zprávě nám pošlete pouze odkaz ke stažení.
Vítěze vyhlásíme o týden později, tedy 7. 4. 2016, výhra bude vítězi zaslána poštou, případně může být předána osobně v Brně.
Takže do práce! Těšíme se na vaše příběh z cest na koloběžkách, ať už se bude jednat o toulání se po krajinách českých nebo poznávání více či méně exotických destinací. V našem hodnocení ale „místo pobytu“ nebude hrát zvláštní roli – oceníme zejména zajímavý, originální příběh, za který by se nemuseli stydět ani legendární cestovatelé Zikmund a Hanzelka nebo Dan Přibáň se svými žlutými Trabanty. Ale nebojte se nám poslat ani „obyčejné“ cestopisy. Byla by škoda, kdyby měly někde zapadnout…
Co je to hamaka?Přestože mě osobně je hamaka bližší nežli postel (ano, spím v ní i doma, v paneláku), nepřekvapují mě dotazy typu: „Hamaka? Co to je?“ Původně jsem zde chtěl odpovědět citací z Wikipedie, jenže její česká mutace mě svým vágním výkladem příliš neuspokojila (čtěte zde), tudíž si budu muset vymyslet vlastní definici. Nuže do toho… Hamaka v moderním pojetí – jaké obdrží výherce naší soutěže – představuje závěsné lůžko, vyrobené z tenké, lehké, ale zároveň velmi pevné tkaniny. V případě hamaky GH Hammock Nomád se jedná o technický polyester. Byť se vám může zdát její „konstrukce“ velmi subtilní, nemusíte mít obavy – běžně v ní spí 120kilogramoví řízci a deklarovaná nosnost je ještě o 30 kg vyšší. Tuto ani ne 400gramovou „věc“ jednoduše během pár minut zavěsíte mezi dva stromy či jiné „kotevní úchyty“ (viz foto) a můžete se odebrat ke spánku. K hamace existuje spousta užitečného příslušenství. Pro ochranu před deštěm lze použít plachty různých velikostí, hmyz zadrží moskytiéra, chlad k vám nepustí tzv. letní či zimní zateplení. I v „plné výbavě“ je hamaka lehčí a skladnější než malý stan, takže pro cestování je to ideální volba. Pokud se samozřejmě nechystáte na Saharu nebo do Antarktidy – kde je jaksi stromů poskrovnu –, případně nependlujete od hotelového resortu k hotelovému resortu… |