Koloběžky news 10/10

Celý článekSkoro rok jsme tady neměli žádné novinky, takže je nejvyšší čas to změnit. Po pravdě – může za to opět veletrh SPORT Life nebo chcete-li Bike Brno – který se letos konal o měsíc dříve. Koloběžek jste tam sice v konkurenci jízdních kol mohli vidět jako šafránu, nicméně bez zajímavosti to také nebylo. A svítilo sluníčko…

Opravdu nehodlám komentovat nabídku „supermarketových“ koloběžek – takových těch monster se třemi předními rámovými trubkami a světlou výškou cca 15 cm – prodávaných pod nejrůznějšími značkami za mrzký peníz lidem, jimž tyto stroje zcela jistě koloběh velmi brzy totálně zprotiví. Těch bylo na konci druhého říjnového týdne vidět na brněnském výstavišti docela dost. Tečka.

Něco do kapsy

My jsme se raději krátce zastavili u mikrostánku firmy Micro, abychom zkusili jízdu na skládacím modelu Micro Flex Air, tedy „Flexce“ s nafukovacími koly v porovnání s klasikou na polyuretanových kolečkách, která je u nás doma docela využívaná. Aniž bych z jízdy na pár desítek metrech chtěl dělat závěry, nemůžu se ubránit pocitu, že ke „skládačkám“ prostě patří ta tvrdá kola, která se vám nikdy nepodaří píchnout. Malá plášťová kola patrně nikdy nenafoukáte na potřebný tlak tak, aby vás ve skutečnosti spíš nebrzdila.

Micro Flex Air
foto: Micro
Ctěte tradice

Na venkovní ploše mezi pavilony se prezentovalo rožnovské Mibo – to je ostatně tradiční vystavovatel na SPORT Lifu. Břeťa Michálek přivezl jako obvykle celu svou produkci, včetně modelu Mibo Express, recenzovaného na našem webu nejprve pod značkou Mibo Turist New. V Brně se ukázal v elegantní bílé barvě, která byla velmi slušivá.

Koloběžka Mibo Express
Mibo Express
Zaoblená kostka

Druhou stálicí na sportovním veletrhu v Brně pak je samozřejmě hanušovická firma Kostka – a u té se zastavíme nejdéle. Byla zde totiž k vidění celá spousta inovací, to vše postavené na nové produktové řadě 2011. Není cílem tohoto newsletteru vypočítávat všechny novinky – ostatně koukněte se sami na nový Kostkovic web.

Mě na první pohled zaujalo několik detailů. Vím, zapuštěný rychloupínák není zrovna žhavá novinka, nicméně stojí za to jej vidět. Spolu s kovově lesklými záslepkami trubek zadní stavby jde o velice povedený konstrukční detail.
Přepracováno bylo provedení – přiznejme si že původně ne zcela povedeného – stojánku. Nyní plní svou funkci bezvadně až je radost jej používat.

Zapuštěný rychloupínák koloběžek KostkaNový stojánek koloběžek Kostka

Nejvíc mě ovšem dostal nový technický prvek některých modelů koloběžek Kostka – Speed Lifter – nebo chcete-li stavitelný představec. On to tedy ve skutečnosti není představec, ale „kus něčeho“ upevněný na hlavové trubce, přičemž samotný představec je pak připevněn až na Speed Lifteru – pochopíte podle fotek.

Speed lifterSpeed lifter

Je třeba dodat, že jsou dva druhy Speed Lifterů. Jednodušší dokáže „pouze“ po jednoduchém odaretování zvednout řidítka až o 10 cm. Připomínám jen, že hlavové složení je typu A-head s 1 1/8palcovým sloupkem, takže věc, u které se obvykle s řidítky nahoru či dolů zrovna moc „šibovat nedá“.
No a konečně druhý typ Speed Lifteru, ten dokáže i „twist“ – otočit řidítka o devadesát stupňů. Že jde o výbornou věc pro transport, to snad ani nemusím připomínat.

Speed lifterSpeed lifter

Kromě toho, že si naše dětičky odvezly z Kostkovic stánku nafukovací balónky, uzmul jsem i já něco z výstavní expozice. Co byste řekli na recenzi nejvyššího modelu Kostka Laser Star Racer 28? Tak se těšte, už na něm brázdím šíré dálavy brněnské a přilehlé… Recenze bude, řekněme cca do 14 dní.

Kostka28
foto: Kostka
Lindnerovi.cz
Původní článek včetně diskuze na Lindnerovi.cz

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *