Kostka & Morxes – koloběžkový sňatek z rozumu

Šuškanda o tom, že náš největší výrobce koloběžek Kostka – kolobka se chystá koupit Morxes, respektive že probíhá namlouvání, protože Morxes je na prodej, běžela po našich luzích a hájích už nějaký čas. Konec všem dohadům učinila tento týden oficiální tisková zpráva firmy Kostka – kolobka. Ano, je to tak, Kostka koupil Morxes.

 

Tisková zpráva

Milí koloběžkáři, vážení přátelé koloběhu,

protože naší dlouhodobou strategií je přinášet vám pouze vysoce kvalitní produkty vyráběné v České republice, nyní můžeme s radostí oznámit, že od 15. 1. 2021 jsme se stali hrdými vlastníky prémiové značky koloběžek Morxes.
Značka Morxes zůstává zachovaná, stejně jako charakteristický design a konstrukce koloběžek. Věříme, že poskytnutím našeho dlouholetého know-how, špičkového technického zázemí a vývoje, dokážeme posunout koloběžky Morxes na ještě vyšší úroveň. Již nyní pracujeme na inovacích, které budou postupně představované. 
Nedílnou součástí týmu Morxes nadále zůstává Břéťa Krhut, který je s touto značkou spojen již od začátku. V současné době budujeme nový Morxes tým, který vám bude dlouhodobě poskytovat ty nejlepší služby. Výroba koloběžek Morxes bude probíhat částečně v našem areálu v Hanušovicích-Potůčníku pomocí nejmodernějších zařízení a technologií.
Jsme velice rádi, že do portfolia našich výrobků přibyly právě české koloběžky Morxes a věříme, že si vybudují ještě lepší pozici nejen v České Republice, ale i ve světě. První modely budou dostupné koncem února. Bude se jednat o modely Morxes Giro 26/20″ (dříve Cavia) a Morxes Sport 28/20″.

Více informací vám přineseme během následujícího týdne.

S přáním lepších zítřků a pevného zdraví,
Marek Kostka I., Marek Kostka II. a Marek Kostka III.

Marek Kostka I., Marek Kostka II. a Marek Kostka III. – a Morxes
Marek Kostka I., Marek Kostka II. a Marek Kostka III. – a Morxes

Morče žije

Co vy na to? Za mě je to jednoznačně dobrá zpráva. Nejlepší v tom, že Morxes koupila silná koloběžková firma. Nikoliv investor, kterému jde pouze o čísla v účetnictví. Značka Morxes zůstává, podle tiskové zprávy se nebude měnit ani typický morčecí design a konstrukce. U Kostky lze předpokládat, že první inovace povedou k zúžení zadní stavby, s využitím vlastních nábojů – což je samozřejmě správný upgrade. Co dál, to netuším. Ale rád se nechám překvapit :-) Držím palce!

Sdílej:

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *