Search
Close this search box.

Na trh právě přijíždí… dvě žáby z Kostkovic rybníka

Celý článek Rozvířit poklidné vody běžné sériové produkce občasnou limitovanou sérií, to je vcelku oblíbený marketingový nástroj. Své by o tom mohla povídat hanušovická kolobkofabrika Kostka – kolobka, která limitované série svých strojů vypouští do světa poměrně pravidelně. Nejžhavější limitkou pro letošní podzim je… Frog!

 

U Kostků naprosto pochopitelně sáhli po prodejně nejúspěšnějších modelech velké a střední koloběžky čili Tour (kola 26/20 palců) a Twenty (2× 20 palců). Konkrétně jde o „Túrku“ a „Twentynu“ modelové řady Max. No a tyhle dva stroje – v limitované edici po 300 kusech – oblékli do žabího kabátku…

Kostka Tour Frog a Twenty Frog

Dar přítele lasera

Byť v přírodě žijí i „nezelené“ žáby, v obecném povědomí asi každého z nás je onen tvor prostě zelený. Volba barvy rámu a přední vidlice tedy byla jasná – jmenuje se mystic kiwi. Tu doplňuje u vybraných komponent z mého pohledu překvapivě (vážně by mě nenapadlo kombinovat hnědou barvu se zelenou) hnědá barva zvaná mystic cooper. K tomu nějaká ta barva hliníku a pár černých věciček, a ejhle, ono to vypadá fakt dobře!

Díky novému popisovacímu laseru, který firma Kostka – kolobka v nedávné době zařadila do svého technologického workflow, pak mohly být některé komponenty opatřeny efektním laserovým gravírováním, nejviditelněji představec či náboje. Mimochodem, žabí logo je velmi zdařilé!

Kostka Tour Frog a Twenty Frog

Byla-li řeč o nábojích, pak ty jsou nové vlastní konstrukce (technické detaily zatím ještě neznám), a jak je vidět z fotografií, jsou určené pro přímý radiální výplet. Limitovaná edice Frog je také opatřena předním „lízátko blatníkem“ typu Kostka Footbike Fender, který byl poprvé použitý u expediční Kostky Trip (viz náš článek). Díky tomu si můžete k „žabičkám“ pořídit také praktickou brašnu Kostka Trip Box. Nebo jen blatník doplnit držákem na bidon.

Cena lidová

Pokud byste od limitované edice očekávali také patřičně „napálenou“ cenu, nenechte se mýlit. Oba modely, tedy jak Tour Frog, tak i Twenty Frog stojí shodně „pod desítku“: 9 018 Kč. Spočítáte-li si cenu standardních koloběžek ve verzi Max, plus k tomu přední a zadní blatník, zjistíte, že limitovaná edice Frog je překvapivě ještě levnější. A to je pěkné.


Kostka Tour Frog a Twenty Frog na e-shopu Kostka – kolobka

Fotogalerie – Kostka Tour Frog

Fotogalerie – Kostka Twenty Frog

Sdílej:

3 komentáře

  1. No konečně i v Českých Luzích a Hájích je radiální – přímé vypletení. Je to podle uživatelu podstatne tvrdší (tedy snad pomohou gelové rukavice a pěnové rukojeti)- tedy nic na dlouhou jízdu, ale teoreticky to nejlepší proti osmici! Doufám, ze i s šavlemi – tedy plochými paprsky – pak je podstatne mensi odpor vzduchu. Je známo, že je mozné i podstatně méně paprsků.
    Campagnola vystačila s 12-ti!

  2. Radiální výplet s přímým uložením paprsků bez ohnutých hlaviček je jednoznačný přínos. Ploché paprsky a snížení jejich počtu je už krok k závodnímu využití a nikoli tento lewel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *