PF 2022 Přibližovadla.cz – o naději. A knížka nakonec

Na psaní „předvánočně-novoročního“ textu je nejhorší, že vás napadají samá klišé. Tedy vás možná ne, ale mě naprosto spolehlivě. Takže škrtám „rok se s rokem sešel“, stejně jako mažu „opět se potkáváme u každoroční bilance“, a z klávesnice mi už nejdou ani „koloběžkové Vánoce“, i když zrovna toto slovní spojení jsem už možná někdy použil. Proto bez dalších řečí – jdeme na to!

 

Po pravdě se mi moc nechce ani do tradičního shrnutí téměř uplynulého roku 2021, ale aspoň trochu se tomu přece jenom věnovat musím. 

Nevím jak pro vás, ale pro mě byl rok 2021 rokem desátého výročí založení Přibližovadel. Z „oslav“ se sice i mou vlastní chybou stala taková malá absurdní komedie, ale k tomu se už nechci vracet. Každopádně při vší své pokoře se musím pochválit, že jsem to tak dlouho vydržel ;-) Nyní už běží druhá dekáda historie Přibližovadel, a já vám do ní nebudu nic slibovat. Neberte to prosím jako alibismus. Všichni víme, že doba je divná (o tom více na konci), a jakékoliv plány mohou vzít za své na to tata. Nicméně jedno vám i tak slíbit můžu: Dokud mi budou síly stačit, a hlavně – dokud na to budu mít čas, Přibližovadla pojedou dál. Tečka.

No a druhá věc, která mi v roce 2021 udělala radost, je koloběžkový podcast čili kolobcast, který jsem sice spustil už na konci roku 2020, nicméně na mé radosti to nic nemění :-) Abych byl ale přesný – radost mi nedělá kolobcast (i když to taky, protože mě ta koloběžková samomluva baví), ale hlavně to, že jste si ho oblíbili a posloucháte jej. Jeho třiadvacet dílů má více než 5 300 poslechů, což – vzhledem k tomu, že stejně jako u Přibližovadel, má i koloběžkový podcast minoritní cílovou skupinu – beru jako velmi pěkné číslo.

Vy, kteří kolobcast sledujete pravidelně, víte, že hlavní témata jsem už víceméně vyčerpal, ovšem to neznamená, že je s ním konec. Další epizody sice budou přibývat sporadičtěji a v nepravidelné periodicitě, nicméně přibývat budou. Ale to už zase slibuji konkrétní věci, a to jsem nechtěl :-) Pojďme proto raději k onomu vánočně-novoročnímu přání.

PF 2022 Přibližovadla.cz – o naději. A knížka nakonec


Do nového roku 2022 vám přeji… naději. Myslím, že jí všichni potřebujeme vrchovatě. Nějak se totiž nemůžu ubránit pocitu, že lidstvo blbne na kvadrát, a svět se tak trochu (dost) zbláznil. A nemyslím tím blázny na koloběžkách, jak nám někteří lidé říkají. Takových bláznů je naopak třeba – jak praví známé rčení – jen houšť a větší kapky :-)

Když jsme u těch rčení, pořekadel či přísloví a úsloví, trochu si ještě přihřeju polívčičku z takříkajíc jiného oboru. Naděje, kterou vám (sebe nevyjímaje) přeji, patří mezi takzvané křesťanské ctnosti. Ke křesťanství patří Bible, což je mimochodem nesmírně zajímavá, inspirativní, moudrá a poučná, a samozřejmě také duchovní „knížka“. Já vím, nečte se úplně snadno, ale to je také jeden z důvodů, proč vytvářím druhý podcast – Biblická jména a úsloví. Tak kdybyste neměli u předvánočního úklidu a také u vaření, pečení a smažení všech těch dobrot co poslouchat, můžete to vzít jako malý tip do vašich sluchátek (a slechů) :-)

Užijte si Vánoce nejlépe jak to umíte, a do nového roku 2022 vejděte s nadějí. Buďte zdraví, čtěte Přibližovadla, poslouchejte kolobcasty (a Biblická jména a úsloví), a hlavně… koloběžkujte!

Toť vám vinšuje vrchní přibližovadelník Petr Lindner :-)

Sdílej:

3 komentáře

  1. Hezký Vánoční den, Vám i Přibližovadlům přeji krásné prožití Vánoc a do Nového roku přeji zdraví a spoustu super recenzí a nápadů jako tomu bylo doposud.
    Martin

  2. Radost, pokoj a Boží požehnání k Vánocům i do celého nového roku přeji vrchnímu přibližovatelníkovi i všem čtenářům,
    Ondřej

  3. Petře, moc díky! Tobě a Přibližovadlům do té druhé desítky hodně dalších fajn nápadů, inspirace a tak vůbec. A všem hezké svátky, a do nového roku víc klidu, humoru, slušnosti a zdravého rozumu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *