Search
Close this search box.

Požehnaný rok 2018 přejí Přibližovadla.cz!

Celý článek Už je to skoro týden, co nás navštívil Ježíšek. Věřím, že jste pod stromečkem našli všechno, co jste si přáli, ať už to byla nová koloběžka, něco na tu „starou“, nebo prostě cokoliv jiného. Týden po Štědrém dnu následuje vždy Silvestr a hned nový rok – a tak mi nezbývá než napsat pár slov k tomu starému. A popřát vám.
Loni v tento den jsem zde na Přibližovadlech napsal, že minulý rok, čili rok 2016, byl velký. Myslel jsem to z pohledu narůstající převahy velkých koloběžek, ale také velkých akcí, závodů či velkých cest. Jaké slovo použiji letos?

Učiním výjimku, a nebudu nyní psát o koloběžkovém světě, ale o sobě. Rok 2017 byl – pro mě – rychlý. Mám pocit, že uběhl asi tak desetkrát rychleji než jiná léta. Byl to rok permanentního
nestíhání, následného dohánění termínů, stresu a vyčerpání. Nikomu to nezazlívám, zcela jistě je to jenom tím, že můj osobní time-management je tak trochu… děravý. Nicméně články na Přibližovadla jsem často potil doslova z posledních sil. I když doufám, že to na nich není vidět.

Příští rok, přesně 1. 7. 2018, to bude 10 let, kdy se věnuji psaní o koloběžkách a jiných přibližovadlech. (Nebojte, včas vám to připomenu, abyste mně mohli posílat blahopřání a zejména hodnotné finanční a hmotné dary :-) ) Vy, kteří znáte příběh Přibližovadel, víte, že jde o neziskový projekt, kterému já říkám „sponzorovaný koníček“. K ukončení první dekády mě tak čeká velké rozmýšlení o tom, co s Přibližovadly dál. Tento web by potřeboval nový responzivní kabátek, a další a další a další. Ale nebudu to dál rozebírat, pojďme raději k přání do nového roku.

Priblizovadla.cz – PF 2018

Předminulý rok jsem vám přál pokoru, loni láskučistou hlavu. To vše ať trvá. Letos přidávám přání… zpomalte. Ne samozřejmě na závodech, na těch buďte rychlí a rychlejší. Zpomalte však, prosím, v životě. Kochejte se při vyjížďkách naší nádhernou českou, ale i cizí krajinou. Ovšem ne jako „doktor Hrušínský“ ve filmu Vesničko má středisková :-) Zpomalte obecně v životě. Vždy, pokud to půjde, koukejte kolem sebe. I na místech, o kterých jste si mysleli, že je důvěrně znáte. Radujte se z maličkostí, děkujte Bohu, že vám dal lásku, zdraví, rodinu, přátele. Zpomalte. Neprojeďte život tryskem. A přeji to s dovolením i sobě…

Požehnaný a zpomalený rok 2017 přeje svým čtenářům, příznivcům a přátelům vrchní přibližovadelník Petr Lindner.


Sdílej:

5 komentáře

  1. Ďakujem za veľmi profesionálne a zaujímavé články, najlepši zdroj informácií o „strojoch“, od niekoho, kto sa vyzná, má skúsenosti a vie ich aj podať ďalej, veľakrát s nadhľadom a aj s humorom. No a k tomu spomaleniu: Prajem nepodľahnúť teroru príležitostí a vybrať si zo švédskeho stola života vždy to najcennejšie :-) Veľká vďaka za spevádzanie kolobežkovým vesmírom …A predsa sa točí… :-)

  2. Děkuji Vám za přání pěkné i potřebné zároveň. Doufám( a držte mi v tom prosím palce), že si je budu umět připomenout i během roku. A děkuji za zdejší články, vždy jsem rád, když si mohu přečíst nový, za celou Vaši práci s „Přibližovadly“ Přeji Vám i všem čtenářům vše dobré do nového roku.

  3. Pane vrchní přibližovadelníku, i když jste si titul možná přidělil sám, právem vám patří. Jako koloběžkář jsem teprve dvouletý (i když jsem loni již dosáhl regulérního důchodu) a s Koloběžkovým portálem jsou Přibližovadla mým řekněme týdenním chlebem. Nejen že je to spousta velmi užitečného, ale také dobře napsaného čtení. Přeji, ať se podaří zachovat web i vše okolo nejméně do další dekády a s tím zpomalením plně souhlasím – to potřebujeme všichni, ale málokdo si to uvědomuje. Miloslav Janoušek, |Šenov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *