Pražský festival Město na kole už tento víkend

Sotva odezněl ruch na letňanském výstavišti po akci For Bikes, chystá se Praha na vyslovený svátek cyklistiky a „přidružených odvětví“ – festival kol a koleček Město na kole. Ten se bude konat tento víkend, v sobotu 13. dubna (10:00–18:00 hod) a neděli 14. dubna (13:00–18:00 hod) na náplavce Dvořákova nábřeží – Na Františku v Praze.

Město na kole 2013

Program je skutečně bohatý, organizátoři dokázali vytvořit opravdu lákavou podívanou, které se však z části můžete také aktivně zúčastnit sami. Detaily programu si nastudujte zde, my vybíráme ze „spřízněných oborů“:

Pokud jste se na For Bikes nepotkali s borci, hodlajícími letos pokořit Tour de France na koloběžce, máte další šanci právě na festivalu Město na kole – najdete je u stánku jednoho z hlavních sponzorů Kick France, u výrobce koloběžek Yedoo.

Na náplavce Dvořákova nábřeží nebude chybět ani největší český producent koloběžek Kostka, kde byste se pro změnu měli potkat s Richardem Jislem, který loni v německém St. Wendelu „vykoloběžkoval“ na stroji značky Kostka titul mistra světa. U stánku Kostky bude také organizována akce Geocaching na koloběžkách, takže „kačeři“, do toho!

Pro nejmenší je určen závod odrážedel, pro který ani nemusíte mít vlastní stroj – odrážedla budou spolu s ochrannými prvky na místě k zapůjčení. Mě osobně však nejvíce zaujalo přibližovadlo s názvem Akwakat, které z běžného bicyklu udělá vodní šlapadlo.

Tak teď už jen zbývá popřát účastníkům této akce hezké počasí. My z Brna si můžeme jen povzdechnout něco v tom smyslu, že u nás z tohoto pohledu „zdechl pes“…

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *