Sraz koloběžkářů | Broďák 2021 – splněno, shledáno bez vady. Minireportáž a fotogalerie

Je to tak – minulý víkend 10.–12. 9. 2021 byl náš přenosový vůz Přibližovadel.cz opět po roce na tradičním letně-podzimním srazu koloběžkářů. Poosmé na 8. srazu na Broďáku! Neberte mě za slovo, vím, že těch srazů bylo devět, protože nultý, že jo… jenže já jsem na jednom chyběl :-) Každopádně firma Kostka – kolobka, která již bezmála celou dekádu tuto akci pořádá, tentokrát objednala tuzexové počasí, nikoliv z blízkého Polska, nýbrž o kousíček dál, z (dnešního) západního Německa. Paráda, luxusní babí léto na koloběžkách!

 

Mimochodem, podobně krásné počasí bylo i například loni a v několika dalších minulých ročnících. Čímž chci naznačit, že termín v polovině září, kdy se tento sraz pokaždé pořádá, je zkrátka skoro optimální – nejsou letní vedra, ale zároveň není kosa. Abych byl ale korektní, pak jen suše dodávám, že byly i mokré a chladné srazy v kempu Brodský u stejnojmenného rybníka. Ale to už jsme zapomněli, takže jdeme dál :-)

Bylo nás… kolem 150 koloběžkářů (podle registrace), možná i více
Bylo nás… kolem 150 koloběžkářů (podle registrace), možná i více

Místo znáte – kemp Brodský u Červeného Kostelce na Náchodsku – tam to bylo vždycky. Nebudu popisovat průběh srazu, protože ani ten se za devět let nezměnil. Cože? Že jste tam ještě nikdy nebyli? No tak to děláte chybu! Dobře, tak velmi krátce: V pátek příjezd, seznamování se, ladění formy na sobotu. V sobotu příjezd zbytku světa, dopoledne soutěže s dílčími cenami od pořadatele soutěže, firmy Kostka – kolobka, plus hlavní cenou – poukázkou na nákup koloběžky v hodnotě 10 000 Kč. Po obědě spanilá jízda do Babiččina údolí v Ratibořicích. Nějakých 25 kilásků, které pohodovým tempem zvládají koloběžkáři od nejmenších po nejstarší.

Skoky do vody jakožto největší tahák srazu :-)
Skoky do vody jakožto největší tahák srazu :-)

V podvečer hlavní atrakce srazu – skoky do vody na koloběžce. Letos bylo vody až rybník Brodský přetékal, takže se mohlo skákat jako o život (loni byly místo skoků vjezdy do vody – koukněte sem – bylo to taky super). A taky tomu tak bylo! Užili si jak skokani, tak možná ještě více diváci. Jen ten moderátor by nemusel tak křičet…

Večer byl pak jako vždy ve znamení vyhlášení výsledků soutěží, a následně volná zábava s živou muzikou. V neděli se účastníci srazu pomalu zabalili a rozjeli do svých domovů – když si ještě před tím brzy ráno mohli vyzkoušet, jaké je to svézt se na káře, tažené musherskými psy.

Nezklamal

Ať už to dál nezdržuju, protože nejvíc se o srazu koloběžkářů asi dozvíte z fotek, tak jenom rychlý závěr: Bylo to výborné, děkujeme organizátorům, a příště… přijedeme zase! Co vy? Nenechte se ukecávat – je to fakt super akce. Takový pěkný závěr koloběžkářské sezóny. I když ta vlastně v našich krajích skoro nikdy nekončí :-)

Mezipřistání na spanilé jízdě ve mlýně v Babiččině údolí
Mezipřistání na spanilé jízdě ve mlýně v Babiččině údolí

Galerie fotografií Srazu koloběžkářů | Broďák 2021

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *