Search
Close this search box.

Víkend orientačního koloběhu 2019 už tento týden!

Celý článek VOK Tachov, neboli Víkend orientačního koloběhu, který proběhne tuto sobotu a neděli 1. a 2. června v okolí západočeského Tachova, se pod taktovkou koloběžkového entuziasty Zdeňka Černého koná již potřetí. Co to je za akci? Zkráceně jde o závod, v němž si trasu určujete sami. Že to nejde? Ale ano, jde to :-)

 

Foťák s sebou (nebo foťte mobilem…)

V sobotu 1. 6. 2019, tedy na Den dětí, se bude konat první závod – Kapličkování. Každý závodník obdrží mapu okolí Tachova s vyznačenými sakrálními objekty, obvykle menšími či většími kapličkami. Jeho úkolem bude v časovém limitu 3 hodiny objet na koloběžce a vyfotit co nejvíce těchto kapliček.

VOK Tachov 2019

Vtip je v tom, že každý účastník se může takříkajíc v klidu domova na tento závod připravit – mapa je ke stažení na webu VOKu, ODKAZ takže záleží jen na vás, jakou trasu si naplánujete. Každý sakrální objekt má ale jinou bodovou hodnotu podle obtížnosti – veliká vzdálenost od startu, umístění na kopci, rozdílný povrch, vybrané cesty, výškový profil a podobně – takže už samotná příprava je taková menší šachová partie. Jedno je ale jisté: Nedoporučujeme přijet na start a teprve potom začít plánovat trasu. To není strategie vítězů :-)

Vítězem akce se stane účastník s největším bodovým hodnocením kapliček. Při rovnosti bodů rozhoduje větší počet navštívených kapliček. Dalším kritériem určení pořadí úspěšnosti je dosažený čas v cíli.

Z loňského ročníku VOK Tachov 2018 | Zdroj foto VOK Tachov
Z loňského ročníku VOK Tachov 2018 | Zdroj foto VOK Tachov
Překvapení na startu

Nedělní závod s názvem Tachovské poznávání se od sobotního liší tím, že mapu účastníci obdrží až na startu. Sedm průjezdních bodů, které zde budou vyznačené, musí závodníci projet a opět nafotit. Nicméně podobně jako u prvního závodu, i zde je pořadí, v němž jednotlivé „checkpointy“ projedete, zcela ve vaší režii. Vyhrává ten, kdo těchto sedm průjezdních bodů projede nejrychleji.

Každé z jednotlivých klání čili „Kapličkování“ a „Tachovské poznávání“ určí svého nejlepšího jezdce. Poté bude vyhodnocen nejlepší účastník celé dvoudenní akce.

Každá akce bude ohodnocena dle pořadí a počtu účastníků v kategorii, nejlepší jezdec +
počet účastníků v kategorii = počet bodů, a následně sestupně dle dosaženého pořadí. Nejvyšší počet bodů určí jak vítěze dne, tak i vítěze celého víkendu.

Z loňského ročníku VOK Tachov 2018 | Zdroj foto VOK Tachov
Z loňského ročníku VOK Tachov 2018 | Zdroj foto VOK Tachov

Bude prča!

Zajímavé, co říkáte? Nemáte-li ještě program na tento víkend, VOK Tachov se nabízí. Veškeré podrobnosti najdete na webu akce zde a také na facebookové stránce tady. Pořadatelé vzkazují, že při uplynulých dvou ročnících se nikdo nenudil a všichni se výborně bavili. Takže pojďme na to! :-)

VOK Tachov 2018

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *