Z jiného soudku – trocha duchovní potravy

Tento článek bude asi na poměry Přibližovadel poněkud neobvyklý, navíc vlastně jde o reklamu, i když o promo mého (dalšího) vlastního projektu – ale není třeba se toho bát. Co takhle trochu duchovna? Ne, nejde o žádnou duchařinu, sektářství či vymývání mozků. Budeme se pohybovat jen a pouze na křesťanské půdě. 

 

Koloběžky nejsou jen skvělými přibližovadly, ale do značné míry také sportem – a každý sportovec ví, že velmi často o výkonu nerozhodují ani tak fyzické předpoklady jezdce, jako jeho… hlava. A hlava, to není jen naše ozdoba a držák na helmu, nýbrž spolu se srdcem také schránkou lidského ducha. 

Lidský duch potřebuje duchovní potravu. Přestože si říkáme křesťanský západ – a přestože křesťanství skutečně poskytuje duchovní potravy vrchovatou měrou – v běžném životě to bohužel není moc vidět. Spiritualita se nám někam vytratila, a to je obrovská škoda nás všech!

Proto jsem se na konci loňského roku rozhodl přispět svojí malou troškou do evangelizačního mlýna, a spustil podcast s názvem Biblická jména a úsloví. Po půl roce a více než dvaceti dílech jsem mluvené slovo doplnil o vlastní webovou stránku Biblismy.cz. 

Biblismy.cz

Motto obého zní takto:

Aniž bychom si to mnohdy uvědomovali, v běžné češtině používáme spoustu biblismů – úsloví, jejichž původ je v knize knih – v Bibli. A protože Bible je kromě božího Slova také knihou o lidech, kromě úsloví si z ní do běžného života bereme i mnoho vlastních jmen. O tom, a trochu i o dalších křesťanských „záležitostech“, je tento podcast a web. 

Jenom ještě poznámka na závěr: Podcast Biblická jména a úsloví s domovskou základnou na webu Biblismy.cz není určený pouze křesťanům. Možná ještě více než už věřícím je věnovaný lidem hledajícím duchovno, zklidnění mysli, víru v něco, co je přesahuje, ale také třeba ponaučení z knihy knih, z Bible, podané (jak doufám) sdělnou formou. 

Toš tak! :-) Mrkněte na Biblismy.cz – bude mi potěšením stejně, jako když čtete Približovadla. 

Sdílej:

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *