115 kilometrů za pět hodin

Celý článek Mezi Karlovými Vary a Hroznětínem, čili zároveň kousek od Ostrova, známého stejnojmenným zámkem s přídomkem „nad Ohří“, leží osada Velký rybník. Ano, tušíte dobře, nachází se u Velkého rybníka, což je skutečný rybník. A u rybníka, jak už to bývá, se občas dějí věci…Tyhle zeměpisné reálie bych neznal, kdyby se zde předposlední srpnovou sobotu nekonal koloběžkový závod, zvaný Pětihodinovka. Nebyl jsem na něm, ale z doslechu něco málo vím. A co nevím, se dozvíte od zasvěcených…

Pětihodinovka
Petr Fišer a Vojta Hrůza na jednom ze zajímavých míst trati | Foto Bez pedálů

Kromě toho, že účastníci pět hodin kroužili po zajímavé trase kolem rybníka, měl závod pořádaný iniciativou Bez pedálů také podtext „Dáš kilo?“ Neboli „Ujedeš 100 km?“ Za oněch pět hodin samozřejmě. To se také sedmi borcům a jedné štafetě podařilo, zbývající borci a borkyně měli na tachometru pochopitelně méně a méně.

Pětihodinovka

Zlatou medaili za ujetých 115 km v čase 5.11:10 hod si nakonec odnesl Vojta Hrůza, mladá naděje týmu Bez pedálů. A jak to bylo dál? To už čtěte v článku Vaška Juna, který o téhle akci ví všechno.

Podrobné výsledky najdete zde.


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *