Search
Close this search box.

Aktualizace! 4B v září: Blanenská desítka, Broďák – Sraz koloběžkářů, Brno – B21 a Břeclav – Festival Cyklospecialit

Celý článek Před lety jsem sice zrušil Kalendář koloběžkových akcí a závodů, nicméně vždy na začátku babího léta rád upozorňuji na zajímavé – a dlužno dodat, že tradiční – akce. Zvláště, když se tři ze čtyř konají v Brně nebo poblíž něj, čili na Moravě :-) Počasí má být pěkné, jen se tři akce bohužel časově překrývají.

 

Aktualizace 3. 9. 2019

Velmi se omlouvám, když jsem včera vydal první verzi tohoto článku, vypadla mi z hlavy ještě jedna akce. Psal jsem o ní sice už loni a možná i dříve, ale… asi počínající skleróza. Takže v tomto aktualizovaném textu najdete navíc upoutávku na závody B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton. Pardon :-)

Sraz koloběžkářů – Broďák 2019

Pojďme na to bez zbytečných okolků hned – podle data konání. První na řadě je oficiálně 6. ročník Srazu koloběžkářů, pořádaných firmou Kostka – kolobka tradičně v kempu Brodský u Červeného Kostelce. Fakticky se sice jedná o sedmý sraz, ale to už jsem vysvětloval několikrát v našich reportážích (čtěte zde).

Program Srazu koloběžkářů slibuje v podstatě to stejné co v minulých ročnících – tradice se musí ctít. Takže pokud jste tuto akci ještě neabsolvovali, měli byste vědět, že primárně je o setkávání podobně postižených lidí. Kteří se baví koloběžkářskými soutěžemi, vyjedou si spolu na spanilou jízdu po krásném okolí, podívají se na ukázky koloběžkového mushingu, večer popijí, tancují… Nezbývá než jen doufat, aby bylo letos v rybníku Brodský dostatek vody, protože nejatraktivnější z celého programu jsou bezpochyby skoky do vody na koloběžce.

Už jste někdy skákali do vody i s koloběžkou? Na Srazu koloběžkářů si to můžete vyzkoušet
Už jste někdy skákali do vody i s koloběžkou? Na Srazu koloběžkářů si to můžete vyzkoušet

Loni se Srazu koloběžkářů zúčastnilo úctyhodných 222 lidiček na stupátku spojeném dvěma koly. Bude letos tento rekord překonán? Pokud přijedete, tak asi ano :-) Ale nezapomeňte se registrovat – čas běží a termín akce se blíží.

Sraz koloběžkářů – Broďák 2019 – událost na Facebooku
Registrace na sraz koloběžkářů 2019

Blanenská desítka 2019 na koloběžce, na inlajnech nebo v běhu

Se Srazem koloběžkářů se bohužel překrývá Blanenská desítka, která se koná v sobotu 14. září 2019. Tento závod se, pokud se nepletu, letos koná již pošesté… v Blansku :-) A již pošesté se koná hlavní koloběžkový závod na v podstatě zcela rovné trati bez významného převýšení. Prostě jedete 2,5 kilometru rovně, na konci se otočíte, jedete zpátky, a to celé si ještě jednou zopakujete. Upřímně? Trochu nuda, a trochu (dost) na hlavu. Ale zájem bývá velký, závod jezdí koloběžkáři počínaje mistry světa, až po největší hobbíky.

Z archivu Přibližovadel: Start hlavního závodu Blanenské desítky 2018
Z archivu Přibližovadel: Start hlavního závodu Blanenské desítky 2018

Blanenská desítka není jen hlavní závod na 10 km, ale také několik dalších kratších závodů pro nižší věkové kategorie, až po nejmenší děti na odrážedlech. Takže svoje ratolesti nedávejte babičkám, ale vezměte je s sebou. No a pokud vás baví ještě také inlajny a běh, můžete stihnout na stejné trati všechny tři kategorie v jednom dni. Proč ne, jsou tací…

Pokud jste tak ještě neučinili, nezapomeňte se registrovat (zde) do 10. září – ušetříte nějakou tu kačku na startovném.

Blanenská desítka – událost na Facebooku
Web Blanenské desítky (vč. registrace)

B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton

Zúčastníte-li se Blanenské desítky, můžete se hned druhý den, v neděli 15. září 2019, přemístit o pár kilometrů dál – na brněnský velodrom, kde se koná akce s názvem B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton. Loni jsem sice psal, že ročník 2018 může být vzhledem k plánované demolici velodromu poslední, nicméně jak známe naše stavbaře, zřejmě se práce posouvají v čase.

B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton

Také letos ti tedy můžete vykroužit na koloběžce po betonovém oválu velodromu buďto 26 okruhů v závodu na 10 km, nebo si dát 55 kol v půlmaratonu. V hlavním závodu je pak navíc vyhlášená speciální kategorie koloběžek s 12palcovými koly – což je pecka – za toto „retro“ pořadatele chválím! :-) A úplně stejně jako loni budou součástí akce vložené závody pro děti na odrážedlech všeho druhu – ani na neděli tedy nemusíte zajišťovat hlídání.

Nevlastníte-li koloběžku, nevadí. Na závod je možné si zapůjčit některý z modelů brněnské prodejny a půjčovny Kolobky.cz. Ale pospěšte si, není jich neomezený počet.

B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton – událost na Facebooku
B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton – web (vč. registrace a půjčení koloběžek)

Festival Cyklospecialit 2019

A nyní z trochu jiného soudku – od koloběžek se přesuneme k bicyklům, přesněji ke skládacím kolům Brompton. Pro ty, co to nevěděli: Brněnské Cyklospeciality.cz, jakožto výhradní dovozce britských skládaček Brompton, už taktéž tradičně pořádají další Festival Cyklospecialit, spojený s Mistrovstvím ČR a SR Brompton 2019. Ostatně přečtěte si naše reportáže z minulých ročníků.

Letošní Festival Cyklospecialit se koná v sobotu 21. září – už podruhé nikoliv u Janova hradu v lednicko-valtickém areálu, ale v prostoru Cyklosféra v Břeclavi. Prostě na té nejjižnější Jižní Moravě. Kromě obvyklých „atrakcí“ je zde hlavním tahákem vše kolem Bromptonů – čili závod Mistrovství ČR a SR Brompton, závod ve skládání Bromptona a také bike polo na Bromptonech.

Bike polo na Bromptonech na Festivalu Cyklospecialit 2018 | Foto Radek Brunecký
Bike polo na Bromptonech na Festivalu Cyklospecialit 2018 | Foto Radek Brunecký

Registrace na MČR a SR Brompton probíhá od 11.00 h přímo na místě, nyní tedy nemusíte nic dělat. Jen si tuto událost dobře zapsat do kalendáře.

Festival Cyklospecialit 2019 a Mistrovství ČR a SR Brompton 2019 – událost na Facebooku

Sdílej:

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *