Search
Close this search box.

5 hodin na Masarykově okruhu v Brně. Vyberte si – koloběžka nebo inlajny?

Celý článek Brněnský Masarykův okruh mohli koloběžkáři okusit již letos v dubnu, kde se jich na závodu Masaryk run 2015 (viz naše reportáž) sešel rekordní počet – 187. Za měsíc se bude konat malé opáčko, ale… Na jaře to byl závod na deset kilometrů, v sobotu 3. října 2015 však bude vymezená nikoli délka, ale čas. Kolik kilometrů ujedete za pět hodin?Předpokládám, že větu z titulku, zdali koloběžku nebo inlajny, budou naši čtenáři brát jako řečnickou otázku, protože u nich je zkrátka rozhodnuto bez dlouhého přemýšlení. Nicméně je třeba uvést, že akce Masarykovo kolečko – Brno Circuit Inline 2015 se koná díky brněnskému inlinovému týmu Black Ice, který letos přizval také koloběžkáře (jízdy veřejnosti se ale můžete zúčastnit i na bicyklu, longboardu či jiném přibližovadle).

Masarykovo kolečko – Brno Circuit Inline 2015
V dubnu se na Masaryk run 2015 závodilo o sto šest – jak to bude 3. října?
Po asfaltu, ale s převýšením

Pětihodinovku koloběžkáři znají ze závodů Bez pedálů – třetí ročník proběhl nedávno na tradičním místě u Velkého rybníka u Hroznětína (reportáž čtěte zde). Zatímco organizátoři západočeské pětihodinovky trať koncipují jako malý trek, včetně tradičního přebíhání kolejí, na Masarykově okruhu se pojede po luxusním asfaltu, vyladěném k dokonalosti díky onehdy proběhnuvšímu zpolitizovanému závodu motorek MotoGP. Berete-li to však jako výhodu, doporučuji zklidnit tep. Masarykův okruh je pěkně zákeřná kopcovitá trať, která vám nedá nic zadarmo…

Masarykovo kolečko – Brno Circuit Inline 2015
Kudy vede cestička…? | Obr. zdroj Black Ice

Trocha faktů:
Datum už znáte: sobota 3. října 2015. Závodu se mohou zúčastnit jezdci a jezdkyně od 15 let (účastníci do 18 let musí předložit souhlas zákonného zástupce); nezbytnou podmínkou je helma. Každý účastník bude „očipován“, o přesnost výsledků tedy nemusíte mít obavy. Původně se sice v kategorii koloběžek počítalo pouze s jízdou jednotlivců, nicméně organizátoři slibují, že pokud se sejde více týmů, neměl by být problém vyhodnotit také koloběžkové štafety – což je hodně zajímavé.

Mimochodem, jsem hodně zvědav, jaké bude skóre koloběžky vs. inlajny. V dubnu na Masaryk runu 2015 (na zmíněných deseti kilometrech) byl nejrychlejší inlajnista Štěpán Šváb v cíli o více než 4 minuty dříve nežli koloběžkový jezdec – český, ale i evropský a světový šampión Marek Kadlec. Vážně nechápu, jak ti hoši a holky v botáchch s kolečky dávají ty sjezdy…

Aktualizace 21. 9. 2015

Omlouvám se za svoji neznalost, ale inlajnisté podle všeho – viz diskuze níže – ty kopečky nejeli. I tak jsou ale pekelně rychlí :-)


Kde hledat podrobné informace o závodu
Masarykovo kolečko – Brno Circuit Inline 2015

Na webu Brno-inline

Na Facebooku


Sdílej:

5 komentáře

 1. Petře, mám dojem, že na jaře ty inlajnisti nejeli celý okruh se sjezdy, ale jezdili na obrátky. Nebo se pletu a hlavní kategorie jela kolem dokola?

 2. Řekl bych, že tentokrát se ale pojede celý okruh. Z propozic závodu: Trať je velmi členitá, obsahuje 14 zatáček a
  výškový rozdíl činí 73,75 m. Maximální klesání
  je 5 %, maximální stoupání 7,5 %. Profil okruhu
  je extrémně náročný a není vhodný pro
  začátečníky.

 3. O tom jsem taky přesvědčen. Jen na jaře to bylo na otáčky. Vono 5 hod na otáčky v tý mase lidí by ani nešlo technicky provést.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *