Search
Close this search box.

Aprílový Masaryk run 2018 na koloběžkách

Celý článek Brněnský Masarykův okruh sice po většinu roku patří rychlým motorkám či autům, občas se ale po jeho hladkém asfaltu mohou svézt i stroje typu „human power“. Jako třeba koloběžky nejrůznějších typů a velikostí, které se zde se svými jezdci všech věkových kategorií sešly 1. dubna na závodu Masaryk run 2018.

 

Čtyři velikonoční dny volna přilákaly na letošní Masaryk run rekordní počet účastníků. Po inlinistech a běžcích jsem nekoukal, nicméně koloběžkářů se na 5. ročníku Masaryk runu – i když závody koloběžek se jely počtvrté (v roce 2014 začínali pouze běžci) –, zúčastnilo přesně 305! Bez jakýchkoliv pochyb jde tedy o nejmasovější koloběžkový závod v Česku. A proč ne? Dráha brněnského automotodromu je širokánská, koloběžkářů by sem vešlo klidně i několikanásobně více… :-)

Mimochodem – pokud považujete koloběh za zábavu či sport pro děti, měli byste vědět, že drtivá většina účastníků (255 závodníků) Masaryk runu patřila do dospělácké kategorie, startující v hlavním závodu na 10 km. V dětských kategoriích bylo malých sportovců naopak poskrovnu.

Přibližovadla.cz zastupoval v závodu na 400 m náš borec Albert (1260), který sem přijel obhajovat prvenství z roku 2016. Nakonec z toho bylo 3. místo
Přibližovadla.cz zastupoval v závodu na 400 m náš borec Albert (1260), který sem přijel obhajovat prvenství z roku 2016. Nakonec z toho bylo 3. místo

Slunce a vítr

Pokud jste v neděli 1. dubna 2018 seděli doma za oknem – v Brně nebo prostě poblíž Masarykova okruhu samozřejmě –, nejspíš vám připadalo, že je venku krásně. Ano, jarní sluníčko se sice občas schovalo za mraky, ale setrvalo tam jen chvíli, aby zase vykouklo. Jenže… na Masarykově okruhu se také proháněl velmi nepříjemný silný nárazový vítr. Ten podle Murphyho zákonů samozřejmě nejvíc foukal proti směru jízdy na rovinkách i do kopečků, které má brněnský okruh docela výživné.

Není tedy divu, že se toto počasí negativně podepsalo také na výsledných časech jak nejlepších jezdců, kteří do Brna přijeli pro medaile, tak i hobbíků, jimž mnohdy stačilo závod prostě jen dojet a přežít. Celkovým vítězem „dlouhého“ závodu na dvě kola Masarykova okruhu (10,44 km) se už podruhé stal Michal Kulka (Ultima Praha), nicméně jeho čas 22:36,51 min byl nejhorší ze čtyřleté historie koloběžkového Masaryk runu. Ovšem vzhledem k tomu, že Michal zároveň drží i traťový rekord z loňska (20:26 min), troufám si tvrdit, že může být spokojený. Druhé místo obsadil jeho týmový kolega Tomáš Pelc, na třetí příčce pak stanul Jan Pavel (Svět koloběžek).

Startovní pole před hlavním závodem. V první řadě zprava největší favorité Tomáš Pelc (9), Michal Kulka (8) a Jan Pavel (10)
Startovní pole před hlavním závodem. V první řadě zprava největší favorité Tomáš Pelc (9), Michal Kulka (8) a Jan Pavel (10)

Prvenství v ženách a zároveň hattrick ve svojí kategorii si připsala Kristina Fryzová (Bo Kolobka/Mushing Team Ostrava), která obsadila nejvyšší místo na bedně už potřetí za sebou. Druhá žena, Petra Fořtová (Bez pedálů) dojela za zlatou Fryzovou se ztrátou dvě a půl minuty, další minutu po ní pak proťala cílovou čáru Lucie Schönová (Hanácký Mushers Club).

Nejrychlejší žena Masaryk runu 2018 – Kristina Fryzová (Bo Kolobka/Mushing Team Ostrava)
Nejrychlejší žena Masaryk runu 2018 – Kristina Fryzová (Bo Kolobka/Mushing Team Ostrava)
Podrobné výsledky Masaryk run 2018 najdete zde

Fotogalerie Masaryk run 2018 

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *