Search
Close this search box.

Bez ochrany nejedu!

Celý článekJá vím, že se tady neustále odkazuju na svůj neslavně slavný downhill kohoutovickou oborou, kvůli kterému jsem musel nedobrovolně navštívit chirurgické oddělení nemocnice U svaté Anny v Brně, ale jak jsem již jednou uvedl, koloběžka není pro žádné srágory… Následky pádu však lze maximálně minimalizovat. Jak?

 

Ano přátelé, nic nového pod sluncem, řeč bude o helmě, alias přilbě, čili blembáku, což je označení, které jsme před několika desítkami let používali na vojně. Já vím, dnešní mladá generace už ani neví, o co jde, a ani já na to nejsem pyšný, či spíš se není čím chlubit, takže obraťme list.

I když na následující fotce, pořízené letos v létě na poctivý černobílý film, poctivým mechanickým foťákem (mým-podotýkám), kolegou Tomášem Slavíčkem, mám helmu ležérně zavěšenou na batohu v „pohotovostní poloze“, de facto bez ní nevyjíždím ani hloupý kilometr do krámu za nákupy.

Pominu-li to, že mně helma při mém brždění ksichtem v zemi možná zachránila nechci říkat rovnou život, ale dost možná před těžkým zraněním, jsem na ni tak trochu zvyklý z inlajnů. Byť mají o šest kol(eček) víc než kolobka a já jsem se s bruslema na nohou málem narodil, bez helmy (a chráničů všeho druhu) bych na ně nestoupl. Proč bych tedy na kolobce měl jezdit bez ochrany? Protože z kopce jede dvakrát tak rychleji? To není dobrá logika.

Takže jezdím stabilně v helmě, a jestli se to někomu nelíbí, ať mi políbí <autocenzurováno>. A mimochodem, mám k tomu ještě jeden důvod: Dávám tak příklad své malé dcerce, které se s mojí ženou snažíme vštěpit názor, že nejen na kole, ale i na kolobce správní frajeři jezdí v helmě. Takže i Anička na své „bílé“ jezdí v helmě. Byť jí občas úplně dobře nesedí na hlavě…</autocenzurováno>

Anička a koloběžka Micro White
Přiznám se, že si „bílou“ občas půjčuju. Na ní si ale helmu neberu – to už mi připadá trochu ujeté

 

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *