Bike Brno začíná přesně za týden

Celý článek Cykloveletrh Bike Brno je letos posunutý o měsíc dopředu z původního listopadového termínu na říjen – což je samozřejmě dobře – koho taky zajímají kola ještě v listopadu, že ano? Chcete-li znát přesný datum, tak začíná 4. října – tedy skutečně přesně za týden. Uvidíme se na brněnském výstavišti?

[ad#sklik-468-x-60]

Pořadatelé Bike Brno pojedli spoustu vtipné kaše, jinak by totiž nemohli tento veletrh charakterizovat slovy: „Mezinárodní cyklistický veletrh Bike Brno je největší a nejvýznamnější veletržní akcí svého druhu ve střední Evropě.“ Na druhou stranu v Brně je dobře a nám vůbec nevadí, že nás předběhli Pražáci s ForBikes, o nedávno proběhnuvším Eurobike v německém Friedrichshafenu raději ani nemluvě.

Kromě změny termínu má Bike Brno také nové logo
Nejprve kolobky

„Našince“ samozřejmě zajímají koloběžky a pak také skládací kola. Na Bike Brno nebude chybět největší tuzemský výrobce Kostka-kolobka, který slibuje představení nějakých těch novinek. U Kostky jsou ale tajemní jako hrad v Karpatech a nechtějí nic prozradit. Takže se vydejte na průzkum do haly V, stánek číslo 016.

Veletrhy tohoto typu pravidelně obráží také Břeťa Michálek – Mibo. Jej a jeho stroje hledejte na venkovní ploše A2-0/003.

Se svými hliníkovými skládačkami se v Brně ukáže také Micro, ostatně české zastoupení to z Jihlavy má coby kamenem dohodilo. Prezentaci Micro hledejte v hale F, stánek 003.

Nic víc jsem nevyštrachal, pominu-li tedy okupaci výstaviště trojtrubkovými stroji, které po valašsky jedú, a chcete-li se pobavit, pak si najděte jednu nejmenovanou firmu s neuvěřitelně ošklivými elektrokoloběžkami…

Koliska skládací

Těch jsem po pravdě také v katalogu vystavovatelů mnoho neobjevil, ale ona budou mimo jiné schovaná pod jednotlivými značkami, produkujícími také „normální“ kola (Author, Giant apod.).

Nicméně budou zde i specialisté a naši staří známí: Brompton si vyhradil dvě místa – V078F045, k vidění by zde mimo standardní produkci mělo být i elektrifikované kolo této značky. Levnou skládačku Foldy, kterou v naší redakci trápíme v dlouhodobém testu, si budete moci osahat na stánku Agogs electric bicycles (Ekolo.cz) – F050.

A konečně „skokan roku“ Tern bude na brněnském výstavišti reprezentovat rovnou jeho výrobce, tchajwanská firma Mobility Holdings – hledejte jej v hale V, stánek č. 50. Nemusíte ale mít obavy, mluvit se zde bude i česky, protože spolu s výrobcem zde bude Terny ukazovat také české zastoupení Azub. To také slibuje navíc oblíbené německé cyklopříslušenství značky Ortlieb, kanadské elektropohony BionX, cyklovychytávky od Biologic a další zajímavosti.

Tern Swoop | Foto Tern
Tern Swoop | Foto Tern

Na tomto stánku bychom měli spatřit také novinky Ternu pro příští sezónu – novou modelovou řadu Tern Swoop, charakteristickou ultranízkým rámem usnadňujícím nasedání na kolo, a Tern Eclipse X20, což je hi-tech skládačka s 24palcovými koly. Na tu se obzvlášť těšíme, protože aktuálně testujeme model Eclipse P9, což je „normální“ skládací kolo s těmito netradičně velkými koly.

Tern Eclipse X20 | Foto Tern
Tern Eclipse X20 | Foto Tern
Technicko-taktická data

Na brněnské výstaviště nejspíš trefíte, kdyby ne, tak jeďte jedničkou šalinou. Chcete-li ušetřit pár kaček na vstupném, udělejte si předregistraci na webu, něco ušetří také rodiny s Rodinným pasem. Pozor, letos vstupenka neplatí jako jízdenka na MHD, tak pozor na revizory – lze předpokládat jejich zvýšenou penetraci!

Bike Brno 2012 – provozní doba
4. 10. – 6. 10. | 9:00 – 18:00 hod.
7. 10. | 9:00 – 16:00 hod.

Doslov

Naše redakce na Bike Brno samozřejmě bude a vy nepřijdete o reportáž z tohoto veletrhu. Nicméně když se na Moravě ukážete, chybu neuděláte…

Sdílej:

2 komentáře

  1. Seznam vystavovatelů je ještě chudší, než loni. Kromě kolobek to hrozně stagnuje. Hodně velkých leadrů trhu tam není. Asi nezadržitelný vývoj tohohle veletrhu …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *