Search
Close this search box.

AKTUALIZACE! Z Bratislavy do Vídně – závod, ve kterém není nikdo poslední. Už za týden!

Celý článek Dát si necelých 70 kilometrů po Dunajské cyklostezce Bratislava–Vídeň, to zní jako skvělá výzva. Trasa, vedoucí převážně podél Dunaje nemá téměř žádné převýšení, nebude-li tedy foukat protivítr nebo se nepřiženou dešťová mračna, nemělo by nic bránit pohodovému „výletozávodu“. Zkuste první ročník této výjimečné akce!

 

Aktualizace 22. 4. 2018

Pozor, vůči původně publikované mapě došlo vzhledem ke stavebním pracem na trase k malé změně. Nyní už je mapka aktuální, stejně jako propozice, které jsou nově také ve slovenském a německém jazyce.

To, že má Zdeněk Černý, tachovský koloběžkový fanatik, dobré nápady, potvrzuje například dnes již legendární Etapák, který spolupořádal se svými bývalými kolegy z plzeňské party Bez pedálů, nebo aktuální VOK Tachov – čili Víkend orientačního koloběhu, jež se bude letos 2. a 3. června pořádat již podruhé. Aby toho ale nebylo málo, vymyslel Zdenda s podobně postiženými slovenskými a rakouskými kolegy, vyznávajícími stupátko na dvou kolech, koloběžkový závod Bratislava–Vídeň. A ten se bude konat už brzy – příští sobotu 28. 4. 2018!

Bratislava–Vídeň 2018

Lanterne rouge

V propozicích k závodu se píše:

Bratislava–Vídeň je závod, ve kterém nikdo není poslední. Záleží na vás jak jízdu podél Dunaje pojmete – buď v závodním či turistickém tempu.

Jak organizátoři mysleli první větu? Nikdo nebude poslední? Je to tedy závod nebo projížďka? Vysvětlení je jednoduché – lanterne rouge neboli červená lucerna. Ne, nejde o žádný hambinec, jak by se mohlo na první pohled zdát. Je to cena, která se dříve udělovala poslednímu jezdci pelotonu na Tour de France. A že byli tito závodníci miláčky diváků a dostávalo se jim velké mediální publicity, na to můžete vzít jed.

Ovšem pozor! Stejně jako na Tour, ani v případě závodu Bratislava–Vídeň to neznamená, že se můžete flákat na konci. Je stanovený časový limit – v tomto případě je nutné dojet do cíle na vídeňské parkoviště Donaisel Froridsdorfer Brücke nejpozději do 16.00 hodin.

Bratislava–Vídeň 2018 – mapa závodu
Bratislava–Vídeň 2018 – mapa závodu

Jinak se ale samozřejmě bude „hrát“ o celkové umístění. Na trase závodu bude také rychlostní prémie a navíc ještě tajná prémie neboli prémie štěstí. Na kterém místě závodu se bude nacházet, to se dozvíte až v průběhu jízdy… až k ní dojedete :-)

Dojedete pochopitelně také ke dvěma občerstvovacím stanicím, rovnoměrně rozmístěných po celkové délce trasy, takže hlady a žízní vás organizátoři zhynout nenechají. Nicméně případný další support čili podpora – která je v tomto závodu povolená –, je už zcela ve vaší režii.

Tak co? Jdete do toho?

Veškeré podrobné informace najdete v propozicích k závodu zde česky, tady slovensky, anebo německy.

Startovní balíček pro každého účastníka závodu
Startovní balíček pro každého účastníka závodu

Sdílej:

5 komentáře

  1. Dobrý deň. Chcel by som upozorniť usporiadateľov ale aj súťažiacich co chcú ísť na tento závod že danná trasa nie je platná. Cyklo cesta medzi Schonau an der Donau a Hainburg an der Donau je neprejazdná. Vzhľadom na to že za budujú nové protipovodňové hrádze a na cykloceste sú bagre ktoré rozkopali cyklocestu.
    Link na mapu https://www.donau.com/de/donau-niederoesterreich/infos-service/kataloge-prospektbestellung/257622bfe7819039c75d944bb319e8e0/?tx_brochures_list%5Bdownload%5D=1&tx_brochures_list%5Baction%5D=download&tx_brochures_list%5Bcontroller%5D=Download (strana 130 a 131). Obchadzkova trasa je dobre značená ale ide po ceste pre auta a cesta medzi BA a Viedňou sa predĺži.

  2. Dakujeme za upozornenie. Skriatok musel niekde zauradovat, lebo od februara pracujeme s novou trasou. My sme presli celu trasu z Ba do V. Obcas sa chybicka stane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *