Search
Close this search box.

Brněnský otvírák (a další)… aneb Koloběžková sezóna 2024 zahájená!

Přestože existují koloběžkáři, kteří v našem klimatickém pásmu jezdí de facto permanentně, jsem si skoro jistý, že větší část lidu koloběžkového na zimu svůj stroj odkládá a věnuje se třeba jiným sportům. Takže nějaká sezónnost koloběžkování tak jako tak u nás je. No a sezónu je třeba nejen ukončit, ale také znovu zahájit. Myslím, že k tomu není lepšího data než první jarní víkend. Což se také stalo (nejen) v Brně…

Knedlík open

Pořádá-li brněnská kamenná prodejna a e-shop Kolobky.cz pravidelné středeční vyjížďky, je logické, že se zároveň „stará“ i o zahájení sezóny, které letos proběhlo minulou sobotu 23. 3. 2024 již po šesté pod názvem Brněnský otvírák. Byť nejsem rodilý Brňan, nedá mi nepodotknout, že správně by název měl znít spíše Brněnské otvirák, ale budiž :-)

Jelo se z Brna (sic!) od haly Rondo (která se dnes jmenuje jinak, ale nevím jak :-)) po „jediné brněnské cyklostezce“ směr Modřice, Rajhradice a pak na Židlochovice. A zpět. Celkem přes 50 kilometrů po rovince, nikoliv však v bezvětří. 

Brněnský otvírák 2024 – první zastávka v Rajhradicích ještě plná slunce
Brněnský otvírák 2024 – první zastávka v Rajhradicích ještě plná slunce

Zhruba první polovinu cesty provázelo luxusní slunečné jarní počasí, aby se těsně před zastávkou U knedlíka v Blučině zatáhlo, začal foukat nepříjemný vítr, a sotva jsme my, co jsme přijeli mezi prvními, zapadli do kryté pergoly Knedlíka, přidal se i déšť. Ten se přehnal, než jsme stačili pozřít oběd, takže se mohlo pokračovat do obory u zámku Židlochovice a… vyrazit na zpáteční cestu. Opět nás, co jsme vyrazili dřív, chytil déšť až v Brně, ale znovu to nebylo na dlouho. Návrat domů na koloběžkách bez blatníků ale tak jako tak začal puštěním pračky :-)

Brněnský otvírák 2024

Jestli jsem dobře počítal, tak na první skupinové fotografii, která se odbyla pár kilometrů po startu – a tudíž zde snad byli úplně všichni – se 6. Brněnského otvíráku zúčastnilo přesně čtyřicet koloběžkářů. Možná se pletu, ale soudě podle informací od dalších skupin (viz konec článku) myslím, že to byl český rekord. Ne, že by na tom tedy nějak záleželo… 

Každopádně nemám důvod se nedomnívat, že by si otevření sezóny v Brně všichni účastníci neužili, tipoval bych spíš na nadšení než zklamání. Ale to musí říct každý sám za sebe.

Všichni na cestě

Jestli si říkáte, kde beru tu drzost určit zahájení koloběžkové sezóny zrovna podle Brněnského otvíráku, tak… První jarní víkend ke svému otvíráku nevyužili jen Brňáci, nýbrž i další koloběžkové grupy.

V Praze se konala na Přibližovadlech avizovaná vyjížďka skupiny Yedoo Garage – pár fotek najdete na jejich FB skupině.

Sezónu otevřeli akcí První jarní hromadná také Ostraváci čili skupina Bo Kolobka!!! Fotky zdetu.

No a soudě podle facebookové skupiny Koloběžky CZ, o prvním jarním víkendu 2024 vyjela ještě celá spousta dalších koloběžkářů, byť třeba neorganizovaně, jen tak ve dvojici nebo osamoceně. Ale i to se počítá. Tak, ať vám to v sezóně 2024 dobře jede! :-)

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *