Search
Close this search box.

Brompton od příštího roku vyšší

Celý článekPreferujete vzpřímený posez nebo patříte mezi dlouhány, kterým jsou i vlaštovky typu M na Bromptonu nízké? Brompton je sice kolo skládací, nikoliv nafukovací, evidentně ale i tento problém lze řešit. Poprvé se o tom mohli před nedávnem přesvědčit návštěvníci významného evropského veletrhu Eurobike.

[ad#sklik-468-x-60]

Kromě řídítek typu M, S a P (viz „vysvětlující“ článek) budou od roku 2012 Bromptony dostupné také ve variantě H, v níž jsou řídítka o 6 cm výš než v případě provedení M. Ano, řídítka jsou výš, nejsou však vyšší. Pokud si právě říkáte, co to tu plácám, podívejte se nejprve na snímek složeného kola.

Brompton M6R

Mohou snad být řídítka vyšší? Nemohou. Pak by už totiž nešly složit, neboť by drhly o zem. Na zvýšení se tedy muselo jít jinou cestou – samozřejmě prodloužením sklopného představce (označení představec pro tuhle dlouhou svislou trubku sice není úplně přesné, nic jiného mě však nenapadá). A to ještě prodloužením pod kloubem, opět proto, aby zůstala zachovaná možnost skládání. Nejlépe to pochopíte, podíváte-li se na následující fotografii.

New H Type on display at Eurobike. 60mm higher than M Type: on Twitpic
Zdroj: Twitter @BromptonBicycle

Na závěr jen informace, která bude zajímat vaši peněženku: českým zastoupením jsme byli ujištěni, že cena Bromptona ve verzi H bude shodná s verzí M. Zdali bude možné upgradovat již zakoupené modely, to zatím není jisté, prognóza je ale spíše nepříznivá.

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *