Search
Close this search box.

Etapák 2015 – registrace na druhý ročník se blíží!

Celý článek Jedinou etapovou koloběžkovou tour v Česku – honosící se navíc označením nejtěžší koloběžkový závod – čeká po loňském fenomenálním úspěchu druhý ročník. Etapák 2015 se sice pořádá až začátkem května, nicméně kapacita účastníků je omezená a registrace se neúprosně blíží. Zapište si datum: 1. února 2015…Když loni (nebo spíše už předloni) tým Bez pedálů vymyslel závod s názvem Etapák, pak – nepočítaje samotné „bezpedály“ – nikdo z účastníků pořádně nevěděl, do čeho jde. Samozřejmě, že trasa byla známá, kilometráž, převýšení, částečně i počasí – na to mohl být každý připraven. Nikdo ale ještě nejel pětidenní etapový koloběžkový závod o celkové délce blízké 300 kilometrům.

Naši pravidelní čtenáři vědí, že Etapák 2014 skončil obrovským úspěchem. Myslím, že všichni účastníci bez výjimky – a že mezi nimi byla velká jména nejen českého, ale i světového koloběhu – byli nadšeni, stejně jako jsme byli v rauši i my, kteří jsme zajišťovali zázemí závodu. Více najdete v reportáži z loňského ročníku. Nyní zamáčknu slzu dojetí, pojďme do současnosti – Etapák 2015 se blíží!

Etapák 2015

Od Konstantinek po Kraslice

Letošní Etapák se opět pojede v západních Čechách, trasa však s loňským závodem není shodná – v tomto roce se můžete těšit na silnice v okolí Konstantinových a Mariánských Lázní, Chebu, „zelená“ etapa účastníky zavede až do Kraslic. Přes Německo se letos nepojede. Podrobnou trasu najdete na webu Etapáku. Účastníky čeká celkem 288 kilometrů v pěti etapách (včetně úvodní časovky).

Druhý ročník provázejí kromě nové trati ještě dvě hlavní změny. Uvažujete-li o startu, měli byste vědět, že tentokrát již není ubytování v ceně startovného a není tedy ani automaticky zajištěno. Každopádně pokud ale projevíte zájem, pořadatelé vám střechu nad hlavou včetně možnosti předobjednání snídaní a večeří za drobný obolus rádi zařídí.

Etapák 2015

Druhou novinkou je povinnost mít závodní stroj vybavený dvěma nezávislými brzdami. Pořadatelé zcela správně argumentují tím, že se závod jede za plného provozu a povinné vybavení dvěma brzdami je zcela jasně dané zákonem. Osobně tuto novinku jen schvaluji. Vím, že kdo brzdí, nevyhrává, a také vím, že závodníci jsou zvyklí jezdit pouze s přední brzdou. Nicméně na závodu typu Etapáku není nutno zbytečně gramařit na úkor bezpečnosti. Druhou brzdu každý uveze a jestli ji bude nebo nebude používat, to už záleží na něm.

Světová elita na startu

Stejně jako v prvním ročníku je i letos počet účastníků z organizačních důvodů limitován 30 závodníky s tím, že jezdci, kteří absolvovali loňskou premiéru Etapáku mají přednostní právo k účasti. Od pořadatelů je to akt poděkování za to, že v prvním ročníku tento etapový závod svojí účastí podpořili, aniž by kdokoliv z nich věděl, do čeho jde.

Už nyní je tedy obsazeno 22 startovních pozic. Mezi přihlášenými jsou i loňský vítěz Fin Alpo Kussisto, loňský Mistr světa v dlouhém závodě Michal Kulka, vítěz Evropského poháru Tomáš Pelc. Mezi dalšími i taková jména světového koloběhu jako je žijící legenda Fin Hannu Vierikko nebo Nizozemec Vincent Gooiker.

Na ostatní zájemce tak zbývá 8 míst… O ty se můžete „poprat“ v internetové registraci, která bude spuštěna na webu Etapáku 1. února 2015 ve 20:00 hod. Systém je jednoduchý: „Kdo dřív přijde, ten dřív mele…“ Na zmíněném webu si tedy račte nastudovat podrobné propozice a podmínky účasti na Etapáku 2015 a hurá do toho!

Etapák 2015
Z prvního Etapáku 2014 – skupinku jezdců vede Miloš „Rosnička“ Dvořák, za ním Fin Hannu Vierikko (ve žlutém) a Láďa Bartůněk. Uzavírá Vojta Hrůza
Sponzoři, hlaste se

Ještě jednu novinku jsem vlastně zapomněl zmínit – letošní Etapák nabízí samozřejmě možnost reklamní podpory pro týmy či sponzory závodníků, nově ale i pro firmy, které se ho přímo neúčastní. Letos si můžete „koupit“ – stát se sponzory jednotlivých etap. V praxi to bude vypadat tak, že například 2. etapa ponese název KOLOBĚŽKA PRVNÍ Stage. A „Koloběžka první“ pak samozřejmě bude patřičně zviditelněná ve všech prezentacích, výsledkových listinách, bude mít banner na webu Etapak.cz, reklamu na pozadí vyhlašování výsledků, atd… Za sebe dodávám, že posléze i na fotografiích ze závodu zde na Přibližovadlech, o Facebooku či Twitteru se ani nebavím. Zájemce tedy odkazuji rovnou na pořadatele – kontakt najdete zde.

A to by už pro dnešek stačilo, jdu se strašně těšit! :-)


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *