Search
Close this search box.

Fialová K-bike je dobrá aneb úsměv pro Petra Vavrušu

Celý článek Nic člověka nepotěší tak, jako když může být inspirativní (pro nás, co se rádi chlubíme, je to pak dvojnásobná slast). Jakoby se s poněkud opozdilým rozpukem jara vyrojily také juniorské koloběžky. Trochu přeháním, nicméně měli jsme zde Rebel Kid a nyní vám ukážeme fialový K-bike K5 pětileté Lucie z Českých Budějovic.

 

Vždycky je to tak, že přijde e-mail, ve kterém se někdo svěřuje svým dílem. Ani tentokrát to nebylo jiné. Napsal nám čtenář Martin Reiser z Českých Budějovic a přiložil několik moc pěkných fotografií. Cituji z prvního mailu:

Díky za váš web a za jednu realizovanou inspiraci. Původně se mělo jednat o vánoční dárek, ale nakonec jsme byli rádi, že páté narozeniny slavíme v půlce dubna. Přijměte tedy prosím jako díky pár fotek z dnešní oslavy a první nesmělé vyjížďky.

S pozdravem Martin Reiser, České Budějovice.

P. S.: Ten úsměv patří i panu Vavrušovi

Dětská koloběžka K-bike K5Dětská koloběžka K-bike K5

Mně to samozřejmě nedalo, a Martina jsem lehce vyzpovídal. Zajímalo mě kromě jiného hlavně to, zdali tento tuning dělal sám nebo je to již dílo Petra Vavruši (K-bike už nabízí také dětskou verzi svých strojů). Odpověď na sebe nedala dlouho čekat:

Moc bych si přál inspirovat i další čtenáře. Možnost zažít práci na „své“ koloběžce je totiž krásný pocit. Bohužel v době, kdy jsme připravovali koloběžku k 5. narozeninám, ještě nenabízel K-bike svůj „korunový“ tuning.

Ale od začátku: Naše cesta ke koloběžce byla nečekaná. Jako každé dítě, je i Lucka originál, tak zatímco děti našich kamarádů brousily všemožná odrážedla již druhým rokem, naše Lucka byla k podobným vehiklům dlouho velmi rezervovaná. Ke zlomu došlo loni během letního pobytu v náhradní školce, kde měli dětské hřiště s hliníkovými koloběžkami, které si Lucka hned zamilovala.

Ještě na podzim jsme jí koupili rovnou Yedoo Two, byla to jediná „velká“ koloběžka, kterou jsme si mohli v prodejně vyzkoušet. Lucka ji má ráda, během podzimu jsme si vyzkoušeli, že jí koloběh baví. Yedoo má bohužel nášlap dost vysoko, tak jsme záhy hledali náhradu. Já jsem začal na internetu číst o koloběžkách, a to i vaše stránky. Trpělivým Velkým učitelem pro mě byl a je spolužák z gymplu Benny. Upravená K5 byla láska na první pohled.

Problém jen byla rozborka, neboť jedinou podmínkou mé ženy bylo to, že mi dovolí sestavit cokoliv, ale: „Ať se v tom proboha nevrtám sám“. Rám mi tak rozebral (a následně opět v pořádku spasoval) i na lakování připravil známý budějovický koloběžkář Martin Kubáč (Musher.cz). Lakování provedla místní lakovna (odstín RAL 4004). Polepy dodal Martin z vlastní reklamky. Dost vymýšlení nás stálo celkové ladění. Chtěli jsme se vyhnout stylu Hello Kitty a dát možnost Lucce si koloběžku dotvořit podle svého. Ráda stříhá a je i jinak výtvarně šikovná, tak jí Martin jen připravil fólii s potisky a ona si ji dozdobila sama. Nápisy na koloběžce jsou naše jména a křestní jména prarodičů. Není ještě úplně hotová, ale kdo ví, kdy bude. Plánujeme ještě nějaké samolepky, vyladit potřebují tradičně brzdy atd., atd., atd…

Dětská koloběžka K-bike K5Dětská koloběžka K-bike K5

Tak jak se vám fialový K-bike K5 Lucie Reiserové líbí? Já sice fialovou barvu úplně nemusím, ale to je na vkusu každého. Spíše mě baví ta provázanost mezi českými koloběžkáři. Ano, Česko je malá země a koloběžkáři jsou velká minorita. Proto může Benny z Plzně znát Martina z „Budějc“, ten zase Martina z Musher.cz a všichni pak Petra Vavrušu ze Zlína a Přibližovadla z Brna (byť u webu je to šumafuk, odkud jsme). Tak si říkám, jestli by někdy nestálo za to uspořádat celostátní koloběžkové setkání. Kolik by se nás tam asi sešlo – i s našimi juniory?

Dětská koloběžka K-bike K5Dětská koloběžka K-bike K5

Sdílej:

9 komentáře

  1. Tahle kolobka je nadherna. Co se tyce detske verze od pana Vavrusi je to pekny pocin. Ale tuning za treba +300,- korun kde by jsem si mohl vybrat barvu jinou nez cernou by se hodil. Pochybuju ze moji holce by udelala radost cerna kolobezka. Kdyz miluje vsechno ruzovy…

  2. »simon: tvojí dceři možná ta černá nevyrazí dech, ale jen do doby než se na ní projede:-) Můj pětiletý syn tu dětskou verzi K5 má a je nadšený, jak mu to jede. Jen jsme řezali dodaná říditka (60 je fakt moc) a gripy jsem vyměnil za 95 mm od BBB. Super stroj, doporučuji. Až vyrazí s mámou na její K7, to bude radosti.

  3. To Simon : Nedávno jsem v Plzni nechával v práškový lakovně „přebarvit“ K5 včetně vidle a představce na oranžovo a s pískováním+louhováním představce přesně 300 Kč :) Moji cvrčkové mají zatím „Pukyny“, ale K-bike je jasnej další vývojovej stupeň…

  4. Jo asi ji objednam. Sice jsem chtel Rebela od Kostky ale je ted moc velka investice. A  Kostka Kid je zase moc zakladni. Takze koupim tuhle, ale necham si ji poslat neslozenou a pujde rovnou na lakovani.

  5. Prohlížel jsem ty fotky – ta koloběžka je krásná a holčička šťastná. K 5 v téhle úpravě je ideální řešení. Nejde jen o barevné provedení (i když pro děti velmi důležité), ale ta konstrukce je ideální. Koloběžky mě zajímají na každém kroku. To co vidím ve městech a v obchodech je deprimující. Ty třítrubkové příšery s podlážkou v 10.5 cm a váhou 10.5 kg a s řídítky těsně před pupkem, ty fakt nenadchnou. Je mi líto dětí, které je dostanou. A přitom stačí jinak ohnout trubky, jednu vyhodit a podlážku zapustit mezi trubky, lepší představec a vhodnější tvar řídítek. Vše co jsem napsal je při výrobě za stejný prachy jako původní „něpodarok“ a výsledek je kolobka na které se dětem pojede podstatně líp. Za této situace očekávat rozšíření koloběhu ve veřejnosti je marné. Ještě jednou jsem se pokochal pohledem na obrázky. Je to krása. Je to vyváženej stroj. Vavruša je je dobrej konstruktér, hodně dobrej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *