For Bikes 2013 od pátku za týden. Co čeká koloběžkáře (a skládačkáře)?

Celý článek Příští pátek se na pražském výstavišti v Letňanech otevře „4. veletrh cyklistiky a všeho, co k ní patří“ – jak For Bikes vzletně nazývají jeho pořadatelé. Přibližovadla.cz budou u toho, takže reportáž vás – kteří se do Prahy nedostanete – nemine. Nicméně neuškodí říci si nejprve, na koho a co se můžeme letošní rok těšit.

[ad#sklik-468-x-60]

Naše čtenáře zajímají nejvíce koloběžkářské firmy a není žádným překvapením, že ty bude na For Bikes prezentovat tradiční trojka Kostka-kolobka, Mibo a Yedoo. Letos ji ale doplní čtvrtá významná firma – Kickbike – v zastoupení pražské Ultimy Trading. Podívejte se nyní hezky podle abecedy ve zkratce na to, co můžete očekávat. Překvapivě bude k vidění spousta zajímavých novinek!

Kickbike (Ultima trading)

Poprvé se na cyklistickém veletrhu ukáže také finský Kickbike (pro šťouraly – vyráběný v Číně). Prezentovat jej budou závodníci-dovozci z Ultimy, kteří se zároveň – jak naši čtenáři jistě dobře ví – letos chystají na strojích této značky pokořit Tour de France. Nedivte se tedy, uvidíte-li celý stánek ve žlutém provedení a mimochodem, koupit si zde budete moci dres nebo tričko v grafice Kick France 2013, čímž tuto akci podpoříte.

Na stánku Ultimy budou k vidění všechny modely Kickbiků s výjimkou Freeride, „občíhnout“ budete moci i jeden z cestovních Race Maxů, na kterém se pojede Kick France, a možná i některý silniční speciál, se kterým borci z Ultimy brázdí závody Rollo ligy, Eurocupu a další…

Stánek Ultima trading najdete v hale 2, A 18.

Kick France 2013

Kostka-kolobka

Největší český výrobce koloběžek bude tradičně představovat novou kolekci pro rok 2013, která by měla být v zásadě takříkajíc jednodušší a přehlednější. Pokud jste se dosud v kostkovic kolekci nevyznali (bodejť taky ano, když třeba jen Hill měl asi čtyři nebo pět „podmodelů“), budete se v novém portfoliu orientovat mnohem snadněji.

Novinky ale budou také v konstrukci a designu či barevném provedení. Poměrně zásadní změny nastávají v komponentovém osazení, nechte se však překvapit, uvidíte sami (musím ale vykecat, že třeba některé náboje, vlastně celá kola, jsou doslova lahůdková!).

Pokud vše klapne, jak má, bude podle našich informací na stánku Kostky také k vidění speciální představec na Rebela, díky kterému bude možné řídítka složit podél předního kola.

Stánek Kostka-kolobka najdete v hale 2, C 2.

For Bikes 2013

Mibo

Rožnovská koloběžková manufaktura hlásí kompletní redesign většiny sortimentu ze „zlámaných jeklů“ na elegantně prohnuté krky, nově pojaté stupátko, kde již gumu nenajdete, nebo třeba zvětšení zadního kola stroje Geroy na 20 palců. Tutéž úpravu překvapivě dostane i model Express, který se tak změní z koloběžky 20 + 16 palců na 2× 20 palců – a na tu jsem já osobně hodně zvědav!

Břeťa Michálek, guru Miba, slibuje také vychytaný stojánek nové konstrukce, peckou mibácké prezentace by pak měl být prototyp závodní koloběžky s koly 28 + 28 palců a nový sjezdový speciál Gigant. Těšíme se na ně i na ostatní novinky, mezi které by měla patřit také inovovaná elektrokoloběžka.

Stánek Mibo najdete v hale 2, C 17.

Yedoo

Český producent koloběžek vyráběných v Číně bude po loňském Bike Brno opět vystavovat pouze prototypy inovovaných modelů – vývoj Česko-Čína je prý časově náročný, takže do prodeje se slibně vypadající koloběžky dostanou v létě a některé z nich (bohužel například námi nejočekávanější sportovní Wolfer) dokonce až na podzim tohoto roku. Pokud jste tedy přes zimu pilně střádali na nový stroj, šetřte dále, aspoň si budete moci koupit dražší model…

Kromě toho na stánku Yedoo najdete také „designový koutek“. V tomto případě si dovolím citovat z oficiální tiskové zprávy:

„Letošní expozici zpestří několik modelů koloběžek Yedoo, které podle své vize vylepšili mladí designéři a příznivci koloběžek Yedoo. Návštěvníci se mohou například těšit na ‚oblečenou‘ koloběžku Kateřiny Pilátové. Stroj v jejím podání září barvami a původní strohý design zjemňují pestré tkaniny, úplet a růžovo-fialová termoska.“

Yedoo
Foto Yedoo

Stánek Yedoo najdete v hale 2, A 19.

„Zbytek světa“

Abych byl přesný, kromě zmíněných koloběžkových vystavovatelů byste na For Bikes 2013 ještě měli ve stánku A1 v hale 6 najít freestylové koloběžky značky Gizmania. Elektromotorovou ohyzdnost Perut sice mezi koloběžky nepočítám, nicméně měl by se v Letňanech vyskytovat také.

Skládací kola

Krátce se ještě dotknu skládacích kol. Katalog vystavovatelů hlásí účast těchto značek:

4freetime ukáže nové modely Strida a také naše UFO – hala 3, stánek A15

Anglická legenda alias Brompton – hala 3, stánek A22

Azub bike čili Tern – hala 2, stánek A13

Velorama (Birdy a.j.) – hala 2, stánek C15

Další skládačky pravděpodobně najdete u stánků velkých výrobců kol, byť po pravdě jsem jich (těch velkých výrobců) v katalogu vystavovatelů mnoho nenašel…

Sejdeme se v Letňanech

Na závěr pár prakticko-faktických informací:

For Bikes 2013 se koná od 5. 4. do 7. 4. 2013, tedy od pátku do neděle na pražském výstavišti v Letňanech. Otevřeno od 10:00 do 18:00 hodin.

Základní vstupné od loňska zdražilo o 50 %! Takže si nachystejte 150 Kč, děti do 12 let zdarma.

Cestujete-li MHD, sedněte na metro linky C a jeďte do stanice Letňany. Výstaviště je odsud „na dohled“. Pro autaře je dostatek parkovacích míst přímo u hangárů výstaviště.

Sdílej:

6 komentáře

  1. No vida, že by se do toho u Miba pořádně opřeli? Jsem zvědavej, Geroy těch 20″ vzadu potřeboval jak sůl, paráda. Kdyby ještě poladily ochranu kotníku a snížili hmotnost… Každopádně jim fandím. A na tu závodku 2×28″ jsem hooodně zvědavej!

  2. Kluci u nás v Pardubicích Geroye přestavěli sami na 20palců a mohu potvrdit, že je z toho uplně jiná koloběžka. Jede to prostě líp.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *