Search
Close this search box.

Hlavou vpřed s láskou! PF 2017 – Přibližovadla.cz

Celý článek Pokaždé, když mám psát tohleto novoroční přání, napadne mě okamžitě jen jediná krátká věta: Zase jeden rok v pr… Jsem starý cynik, ovšem s poněkud kontroverzním přívlastkem – cynik samodojímací. Takže to zkusím seriózněji a možná i trochu dojemněji. Roku 2016 zbývá už jen jeden den. Jaký byl? Skvělý!Přestupný rok 2016 byl o jeden den delší nežli léta „normální“, což by nemělo hrát zásadní roli v čemkoliv (snad jen pro ty, kteří se narodili 29. února :-) ), nicméně pokud bych ho měl charakterizovat jedním slovem, pak rok 2016 byl velký.

Tolik koloběžkových závodů, smrtelně vážných, důležitých, zábavných nebo jen „sranda akcí“, kolik se konalo v roce 2016, snad historie koloběhu ještě nikdy nezaznamenala. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že v sezóně jsme mohli de facto každý víkend vyrazit na nějakou více či méně závodní akci, a mnohokrát se stalo, že jsme se museli rozhodnout na kterou, protože se jich v jednom termínu konalo více.

Za to patří velký dík všem organizátorům, kteří svoji práci dělají s entuziasmem, nikoliv pro prachy, které do tohoto sportu jaksi ještě (a možná naštěstí) nedoputovaly v míře takříkajíc zajímavé.

PF 2017 – Přibližovadla.cz

Rok 2016 byl velký také co do ujetých kilometrů náruživými cestovateli. Připomeňme přejezd Kanady mezinárodní trojicí v obsazení Pepe Kvita, Guido Pffeiffermann a Frederic Benoist. Z Vancouveru do Quebec City je to 5 273 km. Pánové to dali na svých koloběžkách za 317 hodin. „Mámo, koukej na ty panoramata!“

Ale nejen koloběžkám se věnujeme na Přibližovadlech. Co takhle jednokolky? Že jsou to přibližovadla vhodná k jezdění kolem baráku? Nenechte se mýlit! Třeba takový Tomáš Horák se na svojí 36palcové jednokolce vydal sám a natěžko na sever. Na cestě byl 202 dnů a ujel skrz dvanáct států 10 814 km. Vlastně ani pořádně nevím, kam až dojel, protože Tomáš je grafoman a já jsem jeho zápisky nestačil číst. Ale není to jedno? Tomáš to má v hlavě…

Další světoběžníci ještě stále na cestě jsou (Kam až dojedeme?), někteří už bohužel dojeli na úplný konec svojí cesty. Vzpomeňte si na ně, kdykoliv to bude možné, prosím. Pán Bůh s nimi.

Větší ve velkém roce

Prodejci, ale i výrobci svorně označují rok 2016 jako součást let zrání. Odklon od šestnáctek a dvacítek k velkým koloběžkám s předním 26/28palcovým kolem je prý naprosto zřejmý. V době, kdy na závodech skoro nikdo nepoužije ani jedno kolo menší nežli 28 palců, se tomu vůbec nedivím. (I když malé koloběžky mám rád a asi je nikdy mít rád nepřestanu :-) )

Ostatně jsme-li u velkých koloběžek, pak jako velmi odvážný krok hodnotím uvedení na trh „skladné koloběžky“ Kostka Tour. Stroj s koly 26/20 palců vybavený skládacím mechanismem? Ale vlastně proč ne? Rok 2016 byl fakt velký…

Čistou hlavu a… lásku

Minulý rok jsem přál čtenářům Přibližovadel pokoru. Letos přeji to stejné, ale navíc ještě… lásku. Promiňte, nechci sedět u klávesnice další den a navíc, stejně bych ani tak nedokázal popsat definici tohoto slova. Doufám, že vy všichni víte, co jsem tím chtěl říct.

Ale ještě přidám. Přeju vám – kromě lásky – taky čistou hlavu. Možná právě takovou hlavu, jakou má Tomáš Horák, který to vydržel sám se sebou tři čtvrtě roku na více než 10 000 kilometrech na stroji, o kterém sám říká, že se ho pokoušel každý den zabít.

Jedinečný rok 2017 vám přeje vrchní přibližovadelník Petr Lindner.


Sdílej:

3 komentáře

  1. Krásné přání…
    Díky za vše na Přibližovadlech a všem přeji krásný rok 2017!
    A dovolím si zapět:
    „Dupání, dupání, všechny trable zahání, dupání, dupání je lék“ :-).
    Užijte si ho na max.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *