Search
Close this search box.

Jediný závod, u nějž si sami zvolíte trasu. VOK Tachov 2017 už za týden!

Celý článek To, že mají koloběžkové závody přesně stanovené trasy, je samozřejmost, nad kterou se nikdo nepozastavuje. Příští víkend však proběhnou v okolí západočeského Tachova dva závody, u kterých si účastníci trasy stanoví sami. Ne, není to legrace ani opožděný apríl. VOK čili Víkend orientačního koloběhu je za dveřmi.Jméno Zdeněk Černý je v českém koloběžkovém rybníčku myslím dostatečně známé. Zdenda byl například „spolupachatelem“ Etapáků, a přestože letos opustil tým Bez pedálů, stále vymýšlí zajímavé koloběžkové akce. VOK Tachov 2017, který se bude konat příští víkend 20.–21. 5. 2017 toho budiž příkladem…

VOK Tachov 2017

Kapličkování? Co to je?

Víkend orientačního koloběhu? Co se za tím skrývá? Veškeré podrobnosti najdete na webu VOK Tachov 2017, já se pokusím závody jen ve zkratce shrnout.

V sobotu se bude konat takzvané Kapličkování. Účastníci dostanou mapu okolí Tachova s vyznačenými sakrálními objekty, a jejich úkolem bude v časovém limitu 3 hodiny objet na koloběžce a vyfotit co nejvíce těchto kapliček. Bude jen na vás, jakou trasu zvolíte, na pořadí kapliček nezáleží. Každý objekt má ale jinou bodovou hodnotu podle obtížnosti – veliká vzdálenost od startu, umístění na kopci, rozdílný povrch, vybrané cesty, výškový profil a podobně. Vítězem akce se stane účastník s největším bodovým hodnocením kapliček. Při rovnosti bodů rozhoduje větší počet navštívených kapliček. Dalším kritériem určení pořadí úspěšnosti je dosažený čas v cíli.

VOK Tachov 2017

Zadání až na startu

Neděle pak bude ve znamení Tachovského poznávání. Cílem akce bude objet a nafotografovat sedm průjezdních bodů, které jsou vyznačeny na mapě, kterou ale účastník akce tentokrát obdrží až při startu. Jednotlivé body můžete opět projet v pořadí, které si sami zvolíte. Vítězem akce se stane účastník, který těchto sedm průjezdních bodů projede nejrychleji.

Každé z jednotlivých klání čili „Kapličkování“ a „Tachovské poznávání“ určí svého nejlepšího jezdce. Poté bude vyhodnocen nejlepší účastník celé dvoudenní akce. Každá akce bude ohodnocena dle pořadí, nejlepší jezdec 30 body a sestupně dle dosaženého pořadí. Nejvyšší počet bodů určí vítěze dne tak i vítěze celého víkendu.

Připraveným štěstí přeje

Co vy na to? Mně to tedy připadá jako velmi zajímavá akce! Je samozřejmé, že na Kapličkování to bude chtít podrobnou domácí přípravu – vytvoření optimální trasy se zohledněním hodnoty jednotlivých průjezdních bodů. Pokud okolí Tachova dokonale neznáte, určitě to nenechávejte až na samotný start. Mapa je ke stažení na webu VOK Tachov 2017, na přípravu máte ještě týden, tak do toho!


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *