Search
Close this search box.

Jednokolkové hemžení v Pelhřimově – Unicycle Arena exkluzivně!

Celý článek Když jsme odjížděli z Pelhřimova, prohlásil jsem, že by toto město mělo platit agenturu Dobrý den zlatem. Bez publicity, jakou dělá tento organizátor akcí spojených s všemožnými rekordy v šestnáctitisícovém městě na Vysočině, by po Pelhřimově – místní prominou – ani pes neštěkl. A jednokolky by tam nikdo nikdy neviděl…Naši pravidelní čtenáři to ví – minulou sobotu, respektive v pátek a sobotu 13. a 14. června 2014 se v konal 24. ročník festivalu Pelhřimov – město rekordů. A kromě mnoha zajímavých akcí se v rámci něj uskutečnila také už podruhé v režii Adama Gerži (a spol.) Unicycle Arena, čili jednokolková show, jakou v této republice hned tak často neuvidíte.

Unicycle Arena Pelhřimov 2014
Krisz Kovacs levitující na hlavním pelhřimovském pódiu
Nepotkali jste tady dva Uhry?

Zatímco loni bylo pekelné vedro, letos jsme po příjezdu do Pelhřimova nevěděli, zdali si obléct rovnou mikinu nebo bude stačit tričko s dlouhým rukávem. Proměnlivé počasí se však v průběhu soboty stabilizovalo a nakonec bylo velmi příjemné teplo. Účastníkům Unicycle Areny to samozřejmě vůbec nevadilo, protože sportovat v úmorném vedru není nic příjemného.

Do Pelhřimova letos přijela přibližně asi dvacítka jednokolkařů, ovšem včetně evropské a světové špičky v podání Maďarů Marka Fabiana, Krisze Kovacze, ale také Jana „Bédy“ Střelce, Ade Gerži či Honzy Řeháčka. Přijeli též borci ze Slovenska a nesměla chybět brněnská jednokolková škola Try One, kterou zastupoval Radek Šmejdíř s našimi dvěma slečnami Aničkou a Bětkou (a Adam, coby hlavní organizátor).

Unicycle Arena Pelhřimov 2014
Torzo Marka Fabiana
Nejlepší na pódium

Hoši (dívky nevyjímaje) se dostatečně vyřádili v prostoru Unicycle Areny, kde překážky na kočičích hlavách pelhřimovského náměstí T. G. M. tvořily rozličně poskládané europalety, coby oblíbená překážka všech trialistů. Skákalo a blblo se ale také v přilehlém podloubí, kde udivení návštěvníci Pelhřimovského festivalu mohli poprvé v životě vidět malý unihokej v pár lidech, či jezdění holek z Try One, které se s tím prostě nepářou…

Dvakrát za sobotu ale došlo také k vystoupení na hlavním pódiu Pelhřimovského festivalu. Po obědě proběhla prezentace jednokolkařů, ukázka unihokeje, naše slečny prožily svých pět minut slávy, Radek Šmejdíř nezapomněl ukázat svoje dechberoucí flatlandové triky.

Unicycle Arena Pelhřimov 2014
Pár pádů se přihodilo, krev ale netekla, jednokolky jsou pohodička… Ondrej Kondek (SK) to bere s úsměvem

V podvečer pak na pódium před zaplněným pelhřimovským náměstím T. G. M. nastoupila v krátké exhibici špička ve složení Béda – Mark – Krisz – Zachy a Adam. Ten se také celý den střídal v moderování s blanenským cyklotrialistou Milošem Zavadilem, který kvůli tomu v sobotu ani jednou nevyskočil do sedla („do sedla“ je špatně, protože trialová kola nemají sedlo…).

Finále však bylo v režii agentury Dobrý den, jež měla za úkol zapsat nový český rekord ve skoku do výšky na jednokolce, který se rozhodl překonat ostravský Jan „Béda“ Střelec. Původní rekord kolem nějakých šedesáti centimetrů byl okamžitě zapomenut – akce se jako „předskokani“ zúčastnili ještě Ade Gerža a Mark Fabian – a oba skákali, stejně jako Béda, běžně výšky kolem 90 cm. Kolik že je tedy nový český rekord? 113 cm přátelé! Gratulujeme Bédovi – skáče jako bůh!

Unicycle Arena Pelhřimov 2014
Takto skáče do výšky český rekordman Jan „Béda“ Střelec. 113 cm…
Těšíme se na příště…

Zatímco loňskou Unicycle Arenu v Pelhřimově jsem příliš nekomentoval, protože mě jednak tlačil čas a druhak jsem se necítil příliš kompetentní, letos už musím „bejt chytrej“. Něco na jednokolce jsem už odjel i odskočil, tak snad mohu prohlásit, že šlo o vynikající akci, která měla de facto bezchybnou organizaci, velkou podporu agentury Dobrý den a hlavně – skvělý ohlas diváctva! Pár kluků si přišlo jednokolky vyzkoušet, i to zde bylo možné – tak snad u nich zůstanou…

Poděkování patří ale hlavně Adamovi Geržovi, bez kterého by pravděpodobně tahle záležitost nebyla, výborný byl Miloš Zavadil v roli vtipného moderátora, Radek Šmejdíř, který se věnoval příchozím i holkám z Try One, super byli Maďaři, Slováci, Moraváci, Češi, zkrátka jedinečná akce!

Díky!

Fotogalerie Unicycle Arena Pelhřimov 2014

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *