Search
Close this search box.

Když nechcete sériovku – 1. díl – koloběžky Sixteen v custom verzích

Celý článek Velcí výrobci chrlí koloběžky po stovkách, často i tisících kusech, což jim zejména z pohledu efektivity výroby nedává moc prostoru pro individuální úpravy. Jinak to mají ale „garážoví“ výrobci. Ti si při svojí malé produkci mohou dovolit vyrábět málem skoro každý kus originální. Má to tak třeba „brněnská lefty“ – značka Sixteen.

 

Nepřehlédnutelné koloběžky Sixteen budete ze stránek Přibližovadel určitě znát. Pokud náhodou ne, čtěte zde. Značka Sixteen je typická „garážovka“ – samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu. Koloběžky se vyrábí buďto v malých sériích ve standardním provedení, ale Michal Homola, majitel firmy, velmi často Sixtýny prodává v tzv. custom verzích čili v provedeních s individuálními úpravami na přání.

Nutno dodat, že Michal si občas také vyrobí nějaký ten custom kousek „pro sebe“. Ono „pro sebe“ je v uvozovkách z jednoduchého důvodu. Jakmile se fotografie tohoto stroje objeví na internetu, pokaždé se najde zájemce, který „Michalovu“ koloběžku okamžitě koupí…

Sixteen custom made
Jedna z posledních „Michalových custom verzí“ Sixteen, která se po zveřejnění fotografií ihned prodala

Spousta variant…

Co vlastně lze „customizovat“ na Sixtýně? Samozřejmostí je barva rámu na přání, a to včetně luxusních metalických odstínů, plus individuálních polepů. K tomu se pak obvykle ladí komponenty, jako jsou gripy, bowdeny, představec, řídítka, hlavové složení, ale i anodizace nábojů či niplů výpletu. Mimochodem, koloběžka Sixteen jde postavit kromě sérových 16palcových kol také na osmnáctkách, a může dostat i terénní (a jiné) obutí.

Takže možností individuálních úprav je spousta, záleží jen na domluvě s výrobcem. Vy se zatím pokochejte fotografiemi custom verzí koloběžky Sixteen. Většina z nich je velmi povedená!Custom verze koloběžky Sixteen

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *