Když nechcete sériovku – Vašek Pechr – od garážového tuningu k Morxesu a zase zpátky

Celý článek Česko je sice koloběžková velmoc – o tom nemůže být pochyb –, nicméně ten náš rybníček je poměrně malý. Koloběžky jsou a asi také zůstanou minoritou. A tak není divu, že se zde zná takříkajíc každý s každým. Ale i kdyby tomu tak nebylo, minimálně pár lidí je vždycky „vidět víc“. Třeba Vašek Pechr. Vy ho neznáte?

 

Možná jste to zažili nebo zrovna prožíváte: Máte nějakého koníčka, ze kterého se časem stane pořádný kůň. Prostě vášeň. Vcelku logicky se začnete zaobírat myšlenkou, jestli by se tím nedalo živit. A začnete se tím živit. Někomu to vydrží spousty let, jiného to, jak to jen říci… prostě semele. Hobby je zkrátka něco jiného nežli byznys. A tak by se dal charakterizovat i příběh Vaška Pechra – nadšence do dvou kol poháněných lidskou silou.

Na Přibližovadlech jste poprvé mohli jeho „dílo z vášně“ – tuning koloběžky Kostka Tour – vidět v roce 2011 (viz článek zde). Od té doby následovalo mnoho dalších vytuněných sériových strojů, abych s Vaškem o necelé čtyři roky později dělal rozhovor o startu tehdy nově vzniklé firmy Morxes, kterou v srpnu roku 2014 spoluzakládal. Znáte Morxes, že ano? :-)

„Morče“, které v sériové produkci firmy nenajdete. Tuning by Vašek Pechr | Foto Václav Pechr
„Morče“, které v sériové produkci firmy nenajdete. Tuning by Vašek Pechr | Foto Václav Pechr

No a jak se Morxes trochu zajel, Vašek Pechr zase utíkal zpátky ke svému koníkovi – tunění sériových koloběžek, ale také i bicyklů. Nebojí se netradičních technických řešení ani luxusních komponent, nicméně umí sladit i „obyčejný“ stroj. „Sponzorovaný koníček“, jak já říkám tomuto typu aktivity, je totiž super. Vím to. Protože přesně takto fungují i Přibližovadla :-)


Kontakt:

Facebook – Kola a koloběžky Pechr

Stroje z dílny Vaška Pechra

Sdílej:

3 komentáře

  1. To je tedy na poměry tohoto webu hodně stručný článek. Zajímal by mě příběh morxesu trochu podrobněji…říká se totiž ledacos :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *