Kolobcast #23 – O poklad Zubaté žáby aneb Etapák 2022 à la BKG

Letos v květnu se po pětileté pauze znovu jel etapový koloběžkový závod známý jako Etapák. Nově s názvem či podtitulem O poklad Zubaté žáby, a stejně tak nově nikoliv v západních, ale pro změnu v severních Čechách. Etapáku se zúčastnil také tříčlenný brněnský – a jako jediný ze všech také smíšený – tým BKG. Zvu vás tedy k poslechu rozhovoru s Markétou Štefanovou, Vaškem Obrtlíkem a Bolkem Žemlíkem.

 

Prolog

Všechno, co byste o závodu O poklad Zubaté žáby chtěli vědět, prozradí moji hosté v další z epizod koloběžkového podcastu čili kolobcastu, který jsme za nezbytného zvukového doprovodu projíždějících šalin natáčeli – jak jinak – v brněnské koloběžkárně Kolobky.cz. 

Abych vás ale pro poslouchání hodinového rozhovoru dostatečně navnadil, rovnou prozradím, že BKG neboli Brněnské kolobkové geng v letošním Etapáku svým soupeřům pěkně zatápěl. Vašek Obrtlík si odvezl celkově stříbrnou medaili, Markéta Štefanová skončila v kategorii žen dokonce na prvním místě, byť tedy pro úplnost je třeba dodat, že se ani jinak umístit nemohla, protože byla zároveň jedinou ženou ve startovním poli :-) Třetí z party, Bolek Žemlík, si přivezl sedmou příčku, aby pak celé BKG skončilo na 4. místě v týmech.

Přibližovadla gratulují!

Trojice šampiónů BKG před startem prologu – vlevo Bolek, Vašek kontroluje mobil a vpravo pijící Markéta | Foto Pavla Trojancová
Trojice šampiónů BKG před startem prologu – vlevo Bolek, Vašek kontroluje mobil a vpravo pijící Markéta | Foto Pavla Trojancová

Ještě pár suchých dat:

  • Závod pořádal turnovský koloběžkář Tomáš Hájek
  • Jelo se pět dní – 5 etap v okolí Postřelné v Podještědí, celková délka 400 km, převýšení cca 6 000 m
  • Zúčastnilo se 32 závodníků ze 4 států
  • 1. místo celkově: Karel Cvalín (PSP Klub koloběhu Plzeň)
  • 1. místo týmy: Footbikes Phantoms Race Team


Podrobnější informace najdete na FB Tomáše Hájka zde.

Koloběžkový podcast můžete sledovat i na mobilních platformách Apple Podcast, Google PodcastySpotify – odkud je možné je také stahovat pro offline poslech.
Na webu je pak kolobcast ještě na Audiolibrixu, YouRadio Talk a na stránce České podcasty. Kolobcasty najdete také na YouTube, včetně hypnotizující zvukové vlny ;-) A pokud se vám nechce opouštět Přibližovadla (čemuž úplně rozumím :-) ), všechny díly kolobcastu najdete na této stránce.

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *