Koloběžková guerilla, ale i závody na uzavřené trati s čipy… Pár novinek pro letošní sezónu

Celý článek Pokud ještě nemáte přeplněný kalendář nejrůznějšími sportovními mači – a jste žhaví nových výzev – věnujte pozornost trojici od sebe poměrně zásadně odlišných akcí. První kopíruje březnový „tak trochu neúspěšný“, byť velmi drsný přejezd ČR od severu k jihu, druhý budou znát triatlonisté a třetí? To už bude hračka…Ze severu na jih podruhé

Letos na konci dubna se koloběžkáři Bez pedálů, sdružení kolem Vaška Juna, pokusili přejet ČR ze severu na jih za 24 hodin, ale zradilo je chladné počasí zákeřně namíchané s ledovým deštěm. Nedá se nic dělat – je to sport a je to příroda… Některým však tato výzva nedává spát, a tak se Severočeši pod taktovkou Pavla Štorka – pořádajícího Hodkovické koloběžení – a Milana Jelínka, neúnavného vlasatého veterána Rollo ligy a jiných koloběžkových závodů, pokusí cca v termínu 25. až 27. července o opětovné zdolání tohoto rekordu.

Akce je vysloveně guerillová: Start ve Šluknově je klouzavý podle počasí, rozhodne „společná jury“. Cíl je však nejpozději 27. 7. v 18:00 hod ve Vyšším Brodu, čili cca 350 km jižně od startu. Pevnými body budou jen start a cíl, plus 4 až 5 kontrolních stanovišť. Trasu si volí každý podle sebe, stejně jako si doprovod všichni zajišťují vlastními silami a prostředky – každý zkrátka startuje na vlastní riziko. V „propozicích“ (může-li mít akce tohoto typu vůbec nějaké propozice) se dále říká:

„Pouze si nakonec řekneme, kdo to dal a kdo navíc za kratší dobu. Protože nebudou pro zúčastněné připraveny žádné ceny, nepředpokládáme nečestné praktiky. Zadání je jednoduché – kdo co nejdříve přejede republiku s projetím kontrolními body…

Máte zájem? Bližší informace najdete na tomto webu.

Železňák na kolobrndách

Pokud jste se někdy zajímali o triatlon, jistě znáte jihočeský Železňák, který startuje v parku u obecního úřadu v Loučovicích, poblíž vodní nádrže Lipno 9. srpna 2014. Letos se díky místnímu kolobkovému nadšenci Honzovi Jiřičkovi s triatlonem „sveze“ také vložený závod koloběžek, které si dají jeden okruh cyklistické části Železňáku v délce 60 km. Celkové převýšení je 900 metrů a dál si přečtěte, jak závod charakterizuje Jan Jiřička v pozvánce:

„V koloběžkovém závodu Loučovická šedesátka se můžete těšit nejen na pot, dřinu a dlouhá stoupání, ale i na krásné výhledy. Dlouhá a náročná trať je výzvou zejména pro 12“ koloběžky, které budou mít samostatnou kategorii.“ A já dodávám: Co na to říká Petr Vavruša, Jirka Ešner, David Seemann, Míla Bárta a další dvanáctkáři? Třeba pár Brňáků, co dosud jezdili (a jezdily) jen za pívem…?

Koloběžkové závody Loučovcká šedesátka

Propozice ke koloběžkovému závodu Loučovická šedesátka si můžete ve formátu MS Word stáhnout zde. Web Železňáku zkoukněte tady.

Desítka musí stačit

Blanenská desítka V úvodu jsem sliboval „hračku“. Tou je Blanenská desítka, která se koná 14. září – kde jinde, než v Blansku, na okraji Moravského krasu, na uzavřené dvouapůlkilometrové trati, kde se budou střídat běžci, inlajnisté a koloběžkáři. A… Ještě uvidíme – protože jsme si s kamarády jednokolkaři říkali, že takto krátká trasa s nulovým převýšením je výbornou výzvou také pro příznivce jednoho kola…

Byť je blanenský závod krátký a nenáročný, můžete se spolehnout na profesionální organizaci, měřicí čipy, traťové komisaře s certifikací IAAF/AIMS a samozřejmě zajímavý doprovodný program. Navíc jde o ideální příležitost pro ty, kteří si chtějí koloběžky vyzkoušet – na místě totiž bude možné stroje zapůjčit. Včera byla otevřena online rezervace – neváhejte – půjčovné je v rámci startovného zdarma. Koloběžku Kostka Hill Fun navíc budete moci vyhrát v tombole.

Veškeré podrobnosti o tomto závodu najdete na webu organizátora. Sledujte také facebookovou stránku.


Sdílej:

2 komentáře

  1. Zájemci o účast v závodě Loučovická šedesátka se mohou aktuální informace dozvědět na facebooku. Můžete se těšit například na domácí buchty i na občerstvení od Budvaru – pro závodníky zdarma.

  2. První ročník Loučovické šedesátky je za námi. Vítězem se stal Přemysl Ježek z Liberce, který kopcovitou trať zdolal v neuvěřitelně rychlém tempu, s výsledným časem 2 hodiny a 15 minut. Uvidíme, co s tímto traťovým rekordem udělají jezdci z Plzně nebo Ultimy, pokud se na trať odváží.
    Poklonu zaslouží všichni borci, kteří trať dokončili a dokázali zabojovat sami se sebou.
    Díky všem závodníkům a jejich doprovodu za vynikající atmosféru, která při závodu i po něm panovala.
    Více informací a fotografie na facebooku závodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *