Koloběžková kolonizace Austrálie v podcastu Legend Element

Troufám si neskromně tvrdit, že (zatím) jediným čistě koloběžkovým podcastem, alespoň v češtině, je Kolobcast by Přibližovadla :-), což ale neznamená, že se koloběžky a dění kolem nich tu a tam neprobírá také v jiných pořadech. Zrovna před nedávnem byla zveřejněná velmi zajímavá epizoda australského podcastu Legend Element, zabývajícího se „adventure lifestyle“ – právě o koloběžkách… v Austrálii. V češtině podotýkám.

 

Legend Element je – alespoň podle toho, co se dozvíte na jejich webu – australským brandem spojujícím lidi vyznávající onen adventure lifestyle čili jakýsi hezky česky dobrodružný životní styl. „Legendi“ pořádají různé akce – a protože sídlí na východním pobřeží Austrálie poblíž Sydney, tak není divu, že jde o surfování, kitesurfing, ale také jógu, horolezectví a další. A mají svůj podcast, který – nejspíš proto, že v týmu Legend Elements jsou i Češi a Slováci, žijící u protinožců – není pouze anglicky, nýbrž některé epizody, a není jich málo, si můžete poslechnout také v češtině či slovenštině.

Footbike, nikoliv scooter

Jirka Míl | 1000km závod na koloběžce a jiné extrémy – tak zní název 73. epizody podcastu Legend Element. Nechci vás ochuzovat o zážitek z poslechu tohoto dílu, takže k jeho obsahu jen krátce. Jiří Míl je bývalý (nebo možná i současný) tak trochu extrémní bajker, jehož koloběžky zaujaly na „Mílích“ čili známém neméně extrémním česko-slovenském závodu 1000 Miles Adventure.

Jezdit na nich ale začal až po přesídlení do Austrálie, aby následně začal provokovat bajkery na dlouhých MTB závodech, a učit australany neříkat velkým koloběžkám scooter, nýbrž footbike :-) Stal se zástupcem firmy Kostka – kolobka na západním pobřeží Austrálie, zkrátka šíří poselství koloběhu nějakých 13,5 tisíce kilometrů od Mekky koloběhu, jak Česko sám nazývá. 

Zbytek jeho příběhu si už v podcastovém rozhovoru s Markétou Melounovou poslechněte sami.

Kde poslouchat Legend Element Podcast

Spotify
Apple podcasty
Google podcasty

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *