Search
Close this search box.

Koloběžková sezóna 2012 v plném proudu

Celý článekSice jsme slíbili našim čtenářům podávat pravidelné reporty z koloběžkových závodů, ale moc se nám to nedaří. Naštěstí sami borci závodníci dokážou fungovat i jako dobří informátoři. Takže s menším zpožděním, ale přesto – zprávy z posledních dvou akcí.

[ad#sklik-468-x-60]

„Ultimátní“ Honza Vlášek si pořídil kamerku GoPro, takže by mohl směle šetřit slovy, nicméně i přesto je schopen vyplodit pěkný report (samozřejmě doplněný videem) z prvního kola Eurocupu ve francouzském Lyonu, které se jelo 26. června. Jak naši dopadli a vůbec co obnáší mezinárodní koloběžkový závod, to si přečtěte v Honzově článku na svazové stránce Českého koloběhu.

Zde také najdete povídání – a opět video z GoPro – o 4. kole české Rollo ligy, které se jelo minulý víkend v Lounech a Kadani. Zde již měla Přibližovadla našeho komentátora (a také závodníka) Jana „Fido“ Horáka. Přečtěte si nyní jeho rychlé dojmy po skončení závodů.

Jan „Fido“ Horák více i méně souvisle o 4. kole Rollo ligy

V sobotu brutální vedro kolem 35 °C, nádherná mírně zvlněná a pro silniční provoz obousměrně uzavřená trať závodu v centru Loun. Závod byl přidružen k evropské lize Hand-bikerů a spastiků. Mega-vyhlášení výsledků, hezké ceny, funkční triko za startovné vcelku symbolické 150 Kč. Bohaté občerstvení. No co víc si přát?

Český koloběh potřebuje jednoznačně více závodníků pro rozšíření konkurence a party zapálených nadšenců. Je třeba zanechat ostych doma a překousnout, že prostě pravděpodobně nebudu nejlepší (u některých možná jen zezačátku, než si vyzkoušejí, o čem že ten koloběh vlastně je).

No a pak diváky. Pokud srovnám tuto akci s akcemi obdobného typu v zahraničí, tak tam se lidi umí bavit a trávit volný čas, umí ocenit snažení druhých fanděním podél trati a možná i víc těch na konci startovního pole, než vítězů. Tam by se podél trati rozmístila i desetina obyvatelstva (čím menší sídlo, tím víc by jich tam bylo), prostě by si z toho udělali menší svátek. V Čechách, hanba povídat!

Po vyhlášení výsledků přesun do Kadaně, ubytování na plaveckém areálu s koupáním v ceně. Společná večeře i posezení, popůlnoční koupání a ztráta, či odcizení všech fotek, které Vašek Liška nafotil i s foťákem! Já jsem nefotil, jak bývá mým zvykem. A noční smršť, kdy spal málokdo.

Druhý den brutální trať časovky s délkou 1 500 m. Asi ve třetině své délky s „kopečíčkem“ délky do 40 metrů a s převýšením cca 7 metrů, který jel snad jediný Láďa Provod (skončil třetí). Ostatní půl kopečku, či alespoň 10 metrů běhali. Bylo to brutální, protože po té stěně, která se bez předchozí zátěže dala vyjet tak „padesát na padesát“ následovalo ještě cca 100 metrové mírňounké stoupání, kde to byl opravdu problém rozjet! Charakterem to zkušení běžci přirovnávali k osmistovce (půlce).

Sezóna ještě nekončí

Rollo liga bude sice mít malou pauzu – předposlední 5. kolo se jede až 25. a 26. srpna ve slovenské Myjavě, před tím se ale koloběžkáři nudit nebudou.

Za necelých čtrnáct dní, 14. a 15. 7., se v italském Toblachu pojede 2. kolo Eurocupu, další dva týdny poté 28. 7. se pak chystejte do Bechyně na legendární recesistický závod. Ten je ve zkratce charakterizován takto: Trať okolo Bechyně zahrnuje vypití jednoho piva, láhve s mlékem a nafouknutí balonku. Velmi prestižní klání zejména pro lokální borce.

No a jak jsme již informovali, 2. srpna startuje nejdůležitější závod sezóny – Mistrovství světa v německém Sankt Wendelu.

Redakce Přibližovadel gratuluje vítězům (i poraženým) a speciálně pro Honzu Vláška máme ještě „bezpečnostní doporučení“: Koukej občas v těch sjezdech na cestu, chlape!

Sdílej:

4 komentáře

  1. Ty videa jsou skvělým studijním materiálem a ukázkami různé techniky jízdy adekvátní momentálním situacím.

  2. Koloběžkáři z Hradce Králové a okolí, kohopak jsem to v neděli 29.7.2012 v asi 20:40 viděl jet v Malšově Lhotě směrem ke Stříbrňáku?:-) Měl na sobě žlutou reflexní bundu, koloběžkostroj jsem bohužel v tom šeru už nerozeznal.

  3. +1 za agnostic front :)

    Kazdopadne, deje se neco podobneho i v okoli prahy? A jake by byly sance zavodnika (ehm.. tedy ucastnika) na klasickych 12tkach? Na zavodni silnicku uplne nemam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *