Search
Close this search box.

Koloběžkové závody pro druhý aprílový víkend

Celý článek Nic naplat, sezóna 2016 je tady. Takže proveďte poslední kontrolu svých strojů, namontujte nové ultralehké komponenty, které vám naložil pod stromeček Ježíšek, namasírujte svaly, navlékněte kompresní podkolenky, namíchejte energetické nápoje a… Jde se závodit! První klání se odehrávají už v sobotu 9. dubna.Můžete si vybrat: Buďto 10,442km závod Masaryk run na výškově poněkud členitém motocyklovém Masarykově okruhu v Brně (spíše kus za Brnem), nebo – zvláště máte-li to takříkajíc geograficky blíže – lze začít sezónu rovnou dvojnásob dlouhým závodem Kolem světa v západočeském Komorním dvoře u Františkových Lázní.

Koloběžky místo motorek

S dovolením začnu domácím Masaryk runem. To je mega akce, kde jsou koloběžkáři sice v minoritě (kde také nejsou, že ano?), protože převládají běžci a inlinisté. K dnešnímu dni je registrováno přes 1 600 závodníků a toto číslo zcela jistě bude ještě vyšší. Loni se tohoto závodu zúčastnilo celkem 187 koloběžkářů všech věkových kategorií, hlavní závod jelo 167 závodníků a závodnic…

Pro dospělé koloběžkáře je přichystána, stejně jako při loňské premiéře, trať o délce dvou kol Masarykova okruhu, čili zmíněných necelých 10,5 km. Žactvo a děti se vydají na různě dlouhé tratě (od 200 do 1 500 m), podle data narození.

Masaryk run 2015
Foto z Masaryk run 2015

Závody dětských kategorií začínají v 11:45 h, hlavní klání startuje po obědě ve 12:20 h. Pokud jste se na Masaryk run neregistrovali předem, máte trochu smůlu – za startovné zaplatíte na místě 640 Kč… Veškeré další informace najdete na webu Masaryk run.

Reportáž z minulého ročníku Masaryk run 2015 čtěte zde.

Kolem světa Bez pedálů

Tradičním „otvírákem“ sezóny spolku Bez pedálů je závod nazvaný Kolem světa, který se už čtvrtým rokem jede poblíž Františkových Lázní. Pořadatelé k tomu říkají toto:

„Na všechny čeká trať s přívětivým profilem a minimálním provozem vedoucí kolem rybníku Amerika, kempu Jadran nebo přes františkolázeňský park, kde minete i malou zoologickou zahradu. Závod okolo světa jak má být.“

Kolem světa ale není jen koloběžkový závod na 20 km pro „velké kluky a holky“. Pro děti je přichystán 4km koloběžkový závod a nově od minulého roku můžete využít také možnosti zúčastnit se běžecké desítky.

Veškeré podrobnosti k závodu Kolem světa najdete zde. A tady pak reportáž z minulého ročníku 2015.


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *