Search
Close this search box.

Koloběžky na For Bikes 2015 – minireportáž a fotogalerie

Celý článek Oficiální název For Bikes sice zní „6. veletrh cyklistiky“, nicméně jak naši čtenáři ví, k vidění jsou na něm kromě jiného také koloběžky. O tom, s jakými značkami se na Letňanském výstavišti tento víkend setkáte, jsem vás už informoval v krátké zprávě – a skutečnost se oproti předpokladům nijak neliší. Jsou tam všichni…Pokud bych měl být přísně exaktní, musel bych dodat, že úplně všichni tam nejsou. Ovšem ti výrobci, kteří v Česku něco znamenají, na For Bikes vystavují a ještě do neděle počkají, abyste se mohli nejen podívat, ale také si vyzkoušet jejich nejrůznější stroje.

For Bikes 2015
For Bikes je také místem setkávání obchodních partnerů a přátel. Na stánku Morxes–Sixteen–Strida manželé Nistlerovi – Koloběžky pro dospělé
Pět tisíc na charitu

Já jsem se na For Bikes vypravil už v pátek v dobré víře, že tam nebudu zakopávat o tisíce natěšených návštěvníků, nicméně musím konstatovat, že i když byl pracovní den, zvědavců tam bylo docela dost. Dovedu si živě představit, že dnes to musel být ještě větší masakr a zítra nebude situace o nic lepší. Pojďme však ke koloběžkám na For Bikes.

Největší český výrobce Kostka má jako obvykle stánek postaven na venkovní ploše, kde si můžete kolobrndy vypůjčit a projet. Další stánek (B13) s logem Kostka na nepřehlédnutelném banneru najdete mimo jiné také v hale 3. Letošní jarní novinkou je samozřejmě městský model Kostka Street/Street Fold (viz naše recenze), na stánku je však vystavena také jeho modifikovaná verze Street Hope. Copak to je za specialitu? Základ samozřejmě tvoří Kostka Street, rám je ale opatřen pouze transparentním lakem, loga jsou nerezová, nikoliv samolepící, ale hlavně… je to takříkajíc charitativní koloběžka. Kostek Street Hope se vyrobí pouhých 101 kusů, přičemž 5 000 Kč z prodeje každé koloběžky věnuje firma Kostka – kolobka nadačnímu fondu pro handicapované občany. Chválím! Velmi!

For Bikes 2015
Kostka Street Hope

Na stánku Kostky se mrkněte také po „drobném příslušenství“. Mě zaujal hlavně vtipně řešený držák zadní blikačky – vychytávka za „sto a něco“ kaček (přesně 115 Kč), která zajistí, že si blikačku už nikdy neukopnete z rámu. Foto najdete v galerii na konci článku. Dámy nechť věnují pozornost koloběžkovým hadříkům, které na kostkovic stánku můžete vidět také.

Další ve trojce

V hale 3 se určitě zastavte také u stánku A5, kde se můžete naživo seznámit s koloběžkami MorxesSixteen, plus se skládacími koly Strida. Dlužno dodat, že v pátek byli holky a kluci u tohoto stánku na roztrhání – zájem o tyto produkty byl skutečně velký.

Fanoušci freestylových koloběžek Gizmania jistě zavítají ještě do stánku B3. A poté už se můžete přesunout do haly 2.

Zde vám ihned padne do oka velký podlouhlý stánek A13, v němž jsou vystaveny postupně koloběžky Yedoo (ty jsou navíc jako Kostka k vyzkoušení i na venkovní ploše), Kickbiky a uvidíte zde také sjezdový speciál Gravity a musherské Doxtory. Co se týče značky Kickbike, kromě standardní produkce se tu můžete stát svědky české předpremiéry skládací koloběžky Kickbike CliX nebo se pokochat strojem s fatbikovými koly Kickbike FatMAX.

For Bikes 2015
Kickbike CliX

V protějším rohu haly 2 stojí za návštěvu také stánek C6 pražské firmy Velorama, což je tradiční prodejce skládacích kol, který letos do své nabídky zařadil i koloběžky. Je to také jediné místo na For Bikes, kde si můžete osahat koloběžky značky Mibo, byť jen omezený sortiment. Například nové závodní Revoo 28/28“ byste zde hledali marně, nicméně klasické modely Crazy, Mastr nebo nová Malaga zde k vidění jsou.


Fotogalerie For Bikes 2015

Sdílej:

6 komentáře

 1. Veletrh byl jedním slovem paráda, jak po cyklistické, tak po koloběžkové stránce. Je vidět značný vzestup. Co se týče koloběžek, tak favorit byl jasný a je již objednaný. Nicméně jsem i tak s radostí prošel všechny stánky. Nechci hodnotit produkty, každý dělá to své a myslím, že dobře. Navíc téměř všude velmi přátelská a pohodová atmosféra … tedy až na jeden stánek. Je zvláštní, když se stanete největší, jak vám to stoupne do hlavy :(

 2. Taky se mi tam líbilo, teda takovejch lidí jsem nečekal.
  Naopak jsem čekal (ani nevím proč), že tady Kostka představí čtvrtou řadu koloběžek, ale prej zatím nic nechystaj.

 3. byl jsem tam v patek hned od 10h a v pohode, vsude se dalo dostat i fotit
  kostka letos pridala zpevnujici podkovu na predek a jeste tusim neco na ramu, takze pro letosek asi staci :)

 4. Z odpovědi na mou otázku k novinkám na FB stránkách Kostky:
  „Dobrý den, zkusím více ze široka. Nový městský model STREET na 16 palcových kolech a skládacím představcem. Speciální edice STREET HOPE v neotřelém retro stylu, kdy kupující daruje částku 5.000 Kč na nadaci podporující dětské pacienty s handicapem (např. po amputaci končetin). Všechny modely pro dospělé (střední a vyšší třídy) mají inovovaný nášlap ze spodní strany podvařený výztuhou ve tvaru podkovy (nejen vyšší tuhost rámu, ale i ochrana jeho nejvíce namáhaného místa při styku s nerovností). Všechny modely pro dospělé (střední a vyšší třídy) jsou lakovány i z vnitřní strany pro zamezení vzniku korozi uvnitř rámu. Z jistého úhlu pohledu se může jednat spíše o kosmetickou vychytávku, a navíc velmi technologicky náročnou: překonat Faradayovu klec – tedy absenci elektrického pole uvnitř – byl úkol téměř nadlidský. Celou řadu dalších novinek lze označit slovem doplňky – např. elegantní adaptér pro uchycení kterékoliv blikačky do zadní vidlice. Nemohu zapomenout na novou kolekci speciálně ušitých koloběžkářských oděvů a mnoho dalšího a zajímavého…“

 5. Výstava byla úžasná, děkuji všem za sice velmi náročné ale skvělé tři dny! U všech koloběžkářských stánků byla opravdu velká sranda a zábava! Osobně jsem byla nejvíce fascinována sjezdovými speciály Gravity.

 6. SHaitan. I na starších kouscích Kostky není problém vystříkat rám voskem na dutiny aut. Není to jistě tak kvalitní ochrana proti korozi jako barva, ale lepší něco než nic :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *