Search
Close this search box.

MS Brompton je za námi, Mistrovství ČR se blíží

Celý článekJak jsme vás již informovali ve článku Dámy a pánové, seznamte se: Brompton, přesně v den spuštění našeho webu se konal ve Velké Británii 6. ročník Mistrovství světa Brompton. A za necelý měsíc se bude poblíž jihomoravské Lednice konat nultý ročník Mistrovství ČR Brompton. Přibližovadla.cz o tom ví víc!

Na Mistrovství světa bychom se sice rádi podívali, nicméně zrovna v tu dobu jsme finišovali spuštění našeho webu a co si budeme nalhávat, rozpočet Přibližovadla.cz také není bezedný. Proto nyní budete muset vzít za vděk alespoň tiskovou zprávou tuzemského dovozce skládacích kol Brompton. Nicméně čtete poctivě, protože po krátkém reportu z MS následuje pozvání na nultý ročník českého mistrovství, které je spojené s dalšími zajímavými akcemi.

BWC 2011 – Mistrovství světa Brompton 2011, tisková zpráva

Šestý ročník Mistrovství světa Brompton proběhl již tradičně v prostředí zámeckého parku Blenheim Palace poblíž Oxfordu v Anglii na trati dlouhé 13,15 km s převýšením 241 metrů.

MS 2011 Brompton

Na místě padal jeden rekord za druhým. Nejvyšší počet závodníků v historii mistrovství – 673, nejvyšší návštěvnost v historii – kolem 8 000 fanoušků a rekordně příznivé slunečné počasí. Rekordní byl i čas vítěze šampionátu – místní cyklistické hvězdy Jamese Hutchinsona – který ustanovil nový rekord trati s časem 21:15 min. Tedy průměrná rychlost přes 35 km/h!

MS 2011 Brompton

Český, tentokrát šestičlenný tým, předvedl opět skvělého kolektivního ducha a zařadil se rovnocenně mezi dalších 31 národností startujících na šampionátu. Tomáš Cach posunul loňský národní rekord a s časem 26:23 min se umístil na vynikající 79. pozici.

MS 2011 Brompton

„Veteráni“ z loňského mistrovství – Roman Schich a Michael Kopecký – letos malinko polevili v tréninkové přípravě na trati, zato nepodcenili přípravu v podobě energetických nápojů značky Guinness pro podporu skvělé nálady výpravy. Sehraný kolaps Michaela v cílové rovince procvičil i pohotovost anglických záchranářů.

MS 2011 Brompton

Skutečnou lásku ke kolům Brompton zde potvrdila nekončící přehlídka jedinečných modelů, osobitých úprav a barevných kombinací doplněná opravdu nevšedními dresy. Mezi tisícovkou kol Brompton byste těžko hledali dvě zcela totožné, což je krásný důkaz individuálního přístupu v ruční výrobě této ikony anglického cyklistického průmyslu.

MS Brompton 2011

Pokud chcete na vlastní kůži zažít atmosféru závodu nebo se jej přímo účastnit v roce 2012, včas nás kontaktujte na e-mailu: info@anglickalegenda.cz. Počet míst v závodu je omezený.

Video ze závodu je možné zhlédnout zde.

Konec tiskové zprávy

Buďte první na nultém mistrovství

Janův hrad, často také nazývaný Janohrad, je umělá zřícenina hradu. Cože? Cituji z Wikipedie:
„Janův hrad je pseudogotická napodobenina hradní zříceniny (tehdejší móda) postavená roku 1801–1808 pro Jana Lichtenštejnského (po něm název „Janův hrad“, něm. Hansenburg, Johann(e)sburg, Janisburg). Projektu se ujal J. L. Hardtmuth, architekt a vynálezce tužky (v roce 1790 založil tužkárnu ve Vídni), který již dříve projektoval také nedaleký minaret.
Nestabilní podloží lužního lesa bylo nutné zpevnit dřevěnými trámy a na něm pak byla postavena stavba z kamenů přivezených z nedalekého Velkomoravského hradiště Pohansko. Architekt ve snaze postavit realistickou napodobeninu skutečného hradu dbal na každý detail, například tři točitá dubová schodiště udělal pravotočivá, podle zvyku ve starých hradech.“

Tolik historická vsuvka. Realitou současné doby je, že v areálu tohoto naplnění rozežranosti Jana Lichtenštejnského, které najdete poblíž Lednice, se bude 1. října tohoto roku konat – kromě jiných atrakcí – nultý ročník Mistrovství ČR Brompton.

Nemusíte mít obavy, že byste závod nezvládli – trať měří přibližně 8,5 km, přičemž převýšení je nulové, prostě placka. Na start závodu je nutno se postavit – stejně jako u ostatních národních i mezinárodních mistrovství Brompton – ve společenském oděvu a povinná je i helma. Vzhledem k pohybu v běžném silničním provozu (i když s asistencí Policie) je závod určen pro závodníky starší 15 let.
Hlavní cenou pro vítěze je zájezd a účast na Mistrovství světa Brompton 2012 v Blenheim Palace ve Velké Británii. Opět jako u dalších mistrovství Brompton bude další soutěžní disciplínou také klání o nejnápaditější společensko-závodní oděv, které hlasováním rozhodnou diváci. I zde je velmi lákavá cena – Brompton Oratory Jacket – luxusní stylové voděvzdorné sako s mnoha dalšími „fičurami“ v hodnotě 8 000 Kč. Mimochodem, tento povedený kousek oděvu dostal zlatou medaili na nedávném veletrhu Eurobike 2011 v německém Friedrichshafenu.

Brompton Oratory JacketBrompton Oratory JacketBrompton Oratory Jacket
© Brompton Bicycle Ltd

Dalšími cenami budou kromě slevových poukazů na nákup sortimentu Cyklospeciality.cz ve všech soutěžích také hodnotné cyklistické věci pro denní potřebu.

Něco pro ostatní

Nepatříte-li mezi fanoušky Bromptona, můžete se zúčastnit otevřeného závodu šlapohybů. Ten je možné absolvovat prakticky na čemkoliv s koly a lidským pohonem, fantazii se meze nekladou. Trať bude stejná, jako u Bromptonu, opět je povinná helma a věk vyšší patnácti let.
Na místě budě i řada dalších atrakcí, včetně zápisu do české knihy rekordů v počtu skládaček Brompton, které se vměstnají do osobního automobilu. Večer vyvrcholí koncertem Beatles revivalové skupiny The Teachers. Všichni účastníci festivalu obdrží poukázku na slevu 10 % na veškerý sortiment Cyklospeciality.cz a Anglickalegenda.cz, platnou do konce roku 2011.

Festival Cyklospecialit 2011

Účastníci závodů (ať už v závodě Brompton, nebo v otevřeném závodě) platí pouze 150 Kč startovné, které zahrnuje také občerstvení v hodnotě 100 Kč.
Stokorunové vstupné se bude platit také na odpolední koncert. Vše se platí na místě a je vhodné se na oba závody předem přihlásit. Běžní návštěvníci vstupné neplatí. V případě nepříznivého počasí se bude možné schovat ve foyeru hradu, k dispozici by měly být i party-stany.
Autem se lze dopravit až na parkoviště u Janova hradu, ale pozor, v době závodu bude provoz na přístupové komunikaci omezen.

Festival Cyklospecialit 2011

Nehlaste se všichni!

Tolik co možná nejpodrobnější informace o této jak se zdá zajímavé akci. Jestliže vás zaujala, neváhejte se co nejdříve zaregistrovat. Závazné přihlášky do Mistrovství ČR Brompton a otevřeného závodu „Šlapohybů“ zasílejte na e-mail: info@cyklospeciality.cz, pořadatelé prosí také o vyplnění „návratky“, která slouží pro lepší zabezpečení služeb na místě závodů. Návratku si můžete stáhnout zde.

A na závěr ještě jedna informace: 1. 10. dopoledne proběhne rovněž start vyhlášeného kudrnova Koulení kola z Lednice do Brna – tedy optimální je akce spojit pro skvělý program na celý den.

Přibližovadla.cz nebudou (nestane-li se nic nepředvídaného a vyjde-li počasí) na Festivalu Cyklospecialit chybět – přiblížíme se sem stylově na koloběžkách a brzy po akci na našem webu přineseme reportáž.

Zdroj

Anglická legenda
Cyklospeciality

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *