Search
Close this search box.

Nejoblíbenější značkou koloběžek je…

Celý článekPražský prodejce koloběžek Koloběžky pro dospělé uspořádal na svém webu anketu o nejoblíbenější koloběžkovou značku. Mohli byste říci, co je na tom neobvyklého, když nejrůznější ankety jsou vcelku běžnou součástí našeho života. Nicméně výsledky tohoto zkoumání jsou přinejmenším překvapivé.


Než přejdeme k výsledkům, je třeba uvést, že v anketě hlasovalo více než 300 účastníků, což považuji vhledem ke koloběžkové minoritě za velmi slušné číslo – jinak řečeno – anketa má poměrně solidní vypovídací hodnotu. Na druhou stranu neznáme složení účastníků z pohledu vlastnictví té které značky (majitel Kostky těžko hlasoval pro Mibo a obráceně) a další aspekty. Nicméně i tak jsou výsledky, jak jsem už anoncoval, překvapující. Tady jsou:

K-BIKE64%
KOSTKA12%
MIBO5%
MICRO5%
WORKER5%
KICKBIKE3%
YEDOO3%
VELLA1%
Jiná než v anketě uvedená značka1%

Jak sami vidíte, vítězství zlínského K-biku je drtivé. Zároveň – aniž bych chtěl jakkoliv snižovat kvalitu jejich koloběžek – skoro nepochopitelné. K-bike má oproti druhému „gigantu“ Kostkovi – s obrovským výběrem modelů, barevného provedení a příslušenství – v portfoliu pouhé tři modely, které jsou si navíc hodně podobné. Na druhou stranu K-bike má velmi příznivé ceny a celkově také skvělý poměr cena/výkon, jaký nemá žádný jiný výrobce na českém trhu. A jak se říká: cena je až na prvním místě.

Stejně překvapující je pouhých pět procent Miba, což je druhý tuzemský koloběžkový velikán s obsáhlým portfoliem. Zde bych očekával číslo blízké deseti procentům.

Micru se moc nedivím, to je tak trochu jiný level, Worker a Yedoo bych nerad komentoval, Kickbike chápu, protože na českém trhu ještě není dobře zavedený a je poměrně drahý, stejně jako Vella také není vůbec laciná a má de facto jen dva podobné modely.

Takže nám nezbývá než poblahopřát týmu Petra Vavruši k titulu jejich K-biku coby nejoblíbenější koloběžkové značky.

Zdroj

Koloběžky pro dospělé
Smotlachova 582/2
142 00 Praha
tel.: 607 617 876

Sdílej:

2 komentáře

  1. Podle mne ta anketa vypovida o dvou vecech. Prvni je ta, ze na dany server chodi lide, kteri vi, co je kvalita na kolobezkovem trhu a druha, ze ti co uz vi co si koupit hledi na to kolik za dany model utrati.

  2. druzstevnik :

    Podle mne ta anketa vypovida o dvou vecech. Prvni je ta, ze na dany server chodi lide, kteri vi, co je kvalita na kolobezkovem trhu a druha, ze ti co uz vi co si koupit hledi na to kolik za dany model utrati.

    Moc pěkně shrnuto, líp bych to nedokázal;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *