Search
Close this search box.

Nové české koloběžkové weby

Celý článekZajímáte se o koloběžkový sport? Nikoliv ale jen o ježdění jako takové, zevlování ve Stromovce či podél Svratky nebo Dunaje, ale o čistokrevné závodění muž proti muži (ženy nevyjímaje)? Pak byste měli věnovat pozornost dvěma webům. Jen doplňuji, zejména druhá část článku je pouze pro silnější povahy.

[ad#sklik-468-x-60]

Nejprve pojďme k novému webu Českého svazu koloběhu. ČSK je občanské sdružení, které má za cíl propagovat kolobkování v naší republice a činí tak zejména pořádáním závodů známé Rollo ligy. Logicky na novém webu najdete kalendář českých i zahraničních závodů, ale také kontakty na koloběžkové kluby, výsledky závodů už od roku 1968 a spoustu dalších zajímavých informací.

Český svaz koloběhu

Na webu ČSK se také například dozvíte, jaké typy koloběžkových závodů se u nás pořádají, můžete si stáhnout soubory s pravidly koloběhu, soutěžní řád pro sezónu 2012 a další užitečnosti, jako je třeba seznam zakázaných látek. (Soubory ke stažení najdete na konci této stránky.)

Šílenci na dvou kolech bez pedálů

Myslím, že jsme vás o tom ještě na Přibližovadlech neinformovali, takže si nyní prosím sedněte, něčeho se chyťte a čtěte dál. Skupinka šílenců z týmu Ultima si vymyslela menší sebevražedný projekt. V roce 2013, při příležitosti stého výročí Tour de France, chtějí tento závod absolvovat – na čem jiném než na koloběžkách. Podotýkám jen, že naprosto stejnou trasu, kterou jede světová profielita silničních cyklistů, nikoliv nějakou zkrácenou imitaci.

Kick your life, kick France 2013

Nic ve zlém, borci z Ultimy patří nejen do české, ale také do světové koloběžkové špičky, ale víte, jak je TdF dlouhá? Loni měla přesně 3 440 kilometrů! Etapy tohoto 14denního závodu měří klidně přes 200 km, pouze horské jsou kratší, byť přes stovku mají vždycky. A víte, jak vysoké a strmé jsou alpské kopce, kterými z nikoliv nepodstatné části vede? Troufám si tvrdit, že většina z nás by „starou dámu“ nedala na kole, natož na koloběžce.

Takže klobouk dolů a držíme palce! Je to sice až napřesrok, ale i tak. Už jen to odhodlání je obdivuhodné. Mimochodem, nevíte-li co s penězi, válí se vám doma pár špičkových cyklokomponent na koloběžky, nestačíte zkonzumovat všechny zásoby sportovní výživy, případně se vám práší na nevyužívanou dodávku – a chtěli byste blázny na koloběžkách podpořit – koukněte se na web Kick your life, kick France 2013.

Sdílej:

2 komentáře

  1. Tak tomu říkám výzva!!! To je teda mazec… Jaj, úplně mám husí kůži. Je to možný ujet?
    Přesně tohle koloběh potřebuje. Výbornej nápad a šílená odvaha! Bravo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *