Nové koloběžkové akce v našem kalendáři. A reporty ze závodů již uplynulých

Celý článek Mnohé z akcí v našem Kalendáři koloběžkových akcí a závodů si už můžete virtuálně odškrtnout, nyní do něj ale dvě nové také přibyly, a nejsou rozhodně bez zajímavosti. Například takový triatlon, v němž kolo nahradí koloběžka – to je výzva! A k tomu se mrkněte na pár odkazů na reporty z uplynulých akcí.Do našeho kalendáře přibyly dvě akce: První se koná za tři týdny, přesně 27. června v Aši a pořádá ji Fiši tým v čele s Petrem Ficherem, kterého byste mohli znát z loňského přejezdu ČR z Hodonína do Aše. Ano, jde o Krakonošovu koloběžkovou 24hodinovku

Petr Fischer všechny příznivce koloběhu zve těmito slovy:

„Celý maraton startuje v pátek 27. června 2014 v 17:00 hod ve sportovním areálu na vrchu Háj a za 24 hodin, tedy 28. června 2014 v 17: 00 hod bude odpískán konec tohoto koloběžkového klání. Veškeré informace, pravidla a pokyny jsou uveřejněny na stránkách lyžařského klubu LK Jasan Aš. Na místě bude možnost zapůjčení koloběžek. Nejedná se o klasické závody, nejsou přidělena startovní čísla, nevyhlašuje se pořadí a na koloběžce se nemusí jezdit celých 24 hodin v kuse. Jedná se o výzvu, či něco dokázat. A komu? Třeba sami sobě…“

Přejezd ČR na koloběžkách – z Hodonína do Aše
Petr Fischer uprostřed mezi Václavem Junem a Milošem Škorpilem
Triatlon s kolobrndou…

19. července – v době, kdy je v závodním kalendáři koloběžek dovolená – se v Dolní Bukovině (kousek od Mnichova Hradiště, mezi Mladou Boleslaví a Turnovem) koná onen slíbený triatlon. Jde o „krátký triatlon“, čili 750 metrů plavání, 20 km kolo/běžka a 5 km běh. Akce probíhá v krásné přírodě a ve startovném je i občerstvení po závodu. Pokud se této akce zúčastní více než pět koloběžkářů, pořadatelé vypíší samostatnou kategorii včetně vyhlášení a cen. Dále cituji z mailu Ondřeje Bureše, který vás tímto na triatlon zve:

„Veškeré informace o triatlonu jsou k dispozici na www.skhop.cz včetně profilu trati, kde je i ta dost náročná trasa pro koloběh, ale o to větší je to výzva… První kopec je na vyběhnutí/vytlačení, ten další je táhlý, ale už vyjet jde. Jen bych dodal, že část trasy pro kolo vede rozbitou cestou, kde vždy všichni laborují, jestli jet na silnici nebo na horském kole, ale projet se to na té silnici v klidu dá, jen člověk nesmí bláznit.


Co se přihlašování týče, stačí se standardně přihlásit prostřednictvím formuláře na webu a do kolonky družstvo napsat za název družstva do závorky (koloběžka), aby pořadatelé věděli, kolik nás bude.“

A je to za námi

Slíbil jsem také odkazy na reportáže z akcí, které již proběhly. Pavel Štork pořádal v sobotu 24. května druhý ročník Hodkovického koloběžení, které bylo poprvé také zároveň zařazeno do seriálu koloběžkových akcí a závodů Bez pedálů. Náš přenosový vůz na této akci nebyl, nicméně reportáž s fotografiemi z tohoto povedeného závodu, kterého se zúčastnilo 88 lidí (!), si můžete přečíst zde.

Hodkovické koloběžení 2014
Hodkovické koloběžení 2014 | Zdroj 3C Prokola, Pavel Štork

O minulém víkendu pak proběhl 25. ročník legendárního závodu Tour de Šumava, který také poctila rekordní návštěvnost – v sobotu zde byla určitě stovka závodníků a závodnic! Já jsem byl také přítomen, zpracovávám hromady fotografií a chystám reportáž. Těšte se ale až ke konci týdne.

Někteří ale byli pilnější. „Oficiální“ reportáž (spíše zprávu) najdete na webu Českého svazu koloběhu, rychlí byli jako vždy borci z PSP KK Plzeň – jejich reportáž čtěte zde, a konečně „ódu na radost“ napsala Iveta Komárová, jedna z nadšených nováčků ve startovním poli Rollo ligy. Čtěte zde.

Toš tak… Abyste věděli, že příště máte na závody přijet také. Copak máme aktuálně v kalendáři? Vybírám například Noční závod v Tachově – to bude romantika při svíčkách – a to doslova! Přijeďte, jste zváni, my tam budeme s vámi.


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *