Nový (a hezčí) Mibo Master

Včera mě upozornili Nistlerovic majitelé pražské prodejny Koloběžky pro dospělé na nově designovaný skládací model koloběžky Mibo Master – čtěte a hlavně koukejte zde.

Nová konstrukce krku je podle mého mnohem elegantnější než starší „polámané jekly“ – ostatně napsal jsem to už v recenzi Mibo Master/Crazy.

Tohle už bych ani nenazýval faceliftem jako lidičky z Koloběžek pro dospělé, spíš jako výrazným povýšením designu. Koloběžka tím dostává pořádnou šťávu a velikánský kus elegance. Pro příště zkusím zjistit, jestli budou podobně designované i velmi oblíbené „krejzyny“.

Sdílej:

13 komentáře

 1. Musím na tohle reagovat. Naopak starší konstrukce Miba s „polámanými jekly“je užasná a odlišuje Mibo od zbytku koloběžek. Nové „oblouky“ se mi moc nelíbí. Toť můj osobní názor, sto lidí sto chutí, …a tak je to správně.
  Co však velmi kritizuji je zadní široká vidlice s gumovými špalky, to je fakt prasárna. Za tu dobu co jinak kvalitní koloběžky vyrábějí, …je to ostuda. Tohle přepracování je otázka dopoledne v garáži. Fakt se divím, že to nikomu nevadí.

 2. Mám dvě brndy z miba s“polámanými jekly“ a nedám na ně dopustit. Jsou to festovní konstrukce, které přežijí všecko (s výjimkou parního válce, samozřejmě). Ale chápu na druhé straně jejich (nové) oblouky a líbí se mi moc. Kouknu třeba na miboexpres a jiné… a jsou to opravdu vymakané stroje. A mibo navíc má kryté stupátko gumou (geniálně jednoduché), protože mohu projíždět kaluže (v silničním provozu to je povinnost) a nejsem zchlustaný. MIBO je jediný výrobce, který má pořád vývoj dopředu, zatímco jiní pouze inovují a vývoj velmi předstírají. Hlavně klídek, Marty, ne? Vl.Pt.

 3. Tak tohle je ale opravdu perfektní!! Smekám do Rožnova!
  … A trochu mě teď začalo i mrzet, že jsem před zimou koupil starý Mast(e)r.
  Ta bílá barva vypadá vážně skvěle! Kupoval jsem jen kolobku bez brzd – ty jsem dělal sám. Snažil jsem se o jinou barvu, ale byť jsem byl ochotný připlatit, nebyla jiná šance než černá/stříbrná – i na bílou jsem se ptal :(

  Dave a jeho stará http://dl.dropbox.com/u/42449112/Mastr-dave.jpg

 4. Protože jsem spokojeným majitelem koloběžka Mibo Express, musí se mi nový Master jen a jen líbit. Vivat Mibo!

 5. Pro Boba: Jak se jezdí na Expresu? To je brnda v mém hledáčku pro příští rok. Jestli je dost tvrdá ta konstrukce(aby náhodou moc nepružila) a jestli nedrnčí blatník. Díky předem za odpověď.

 6. Díky, pane Lindnere. Jasně, mohl jsem hodit voko na Vaši recenzi, kterou jsem přitom četl už 10x…14x, už to ani nepočítám. Nedocvaklo mi to.

 7. Mám takovou představu: chodím po horách s kolobrndou přidělanou k batohu a hlavně dlouhé sjezdy a úseky s asfaltem si odbudu na koloběžce.Je fajn, že už je i takováhle koklobka skládací, ale snesla bych (unesla :-) ) i lehčí. Myslíte, že třeba někdy v budoucnu budou?

 8. Tak to je úúplně úžasné :-).Jen na tom videu nejedou ani chvíli po cestě, kde by se museli odrážet.A řídítka jsou na videu vidět jen ve výšce akorát tak pro ostrý sjezd.Jsem trošku kverulant, co?Ale mám malé kluky.Je fajn za nimi jet na koloběžce, když trápí ta svá malá kolečka :-). Přesto bych si o tomhle stroji něco ráda přečetla v čestině.Třeba váhu, cenu a tak.Anglicky se učím, ale s mizerným výsledkem :-(.

 9. Tohle je spíš jen na downhill, tedy nahoru vynést na zádech a dolů sjet. Proto ani nevadí váha skoro 10 kg (i s batohem), „trochu“ asi bude vadit cena: 1 500 Eur :)

 10. Teď jsem si všimla koloběžky KOSTKA RUBIK.Světlost inzerovaná 7,5 ,to už by po louce jelo? A o kolik, baj očko, může skočit cena u toho vyvýjeného modelu pro vysokohorskou turistiku?Na koloběžku za patnáct tisíc bych už asi nečekala ( i když moje ochota platit, abych měla to co chci, se od loňska výrazně zvedla :-)).

 11. Kostka Rubik není dobrý nápad – stejně jako cokoliv, co se skládá „lámáním“ rámu. Ty spoje nejsou dimenzované pro takový terén a můžou prasknout, v nejlepším případě se jen povolit či vzniknou vůle. Každopádně je to „o hubu“ a chce to pevnou koloběžku nebo speciál…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *