Nový seriál amatérského koloběhu – musí to jít Bez pedálů

Celý článek Já vážně nevím, co je v tom západočeském kraji, respektive v Plzni a blízkém okolí, zvláštního ve vzduchu či ve vodě, nicméně musí to být nějaká velmi silná koloběžková esence. Jinak by opravdu nebylo možné, aby se po všech těch tradičních, slavných a legendárních nohou utrhovačných aktivitách zrodila další.

[ad#sklik-468-x-60]

Pokud vám něco říkají jména Václav Jun, Zdeněk Beneš nebo Zdeněk Černý, v podstatě ani nemusíte číst dál – právě tito tři kolobkoví entuziasté totiž stojí za novým projektem Bez pedálů. Jestli je ještě neznáte, tak seznámit se můžete zde.

Bez pedálů

Pánové se pravděpodobně domnívali, že poblíž Plzně se toho kolem koloběžek děje málo a vymysleli nový amatérský seriál závodů, nazvaný právě Bez pedálů. Jednoduše řečeno jsou to závody pro každého a v omezené míře dokonce i pro lidi bez vlastních strojů – několik koloběžek značky Kostka by mělo být na jednotlivých kláních k zapůjčení.

Bez pedálů

Nyní budu citovat (abych si ušetřil vlastní písmenka) z webu Bez pedálů:

V prvním ročníku koloběžkového seriálu BEZ PEDÁLŮ pro vás připravujeme 5 závodů. Nepůjde jen o závodění, půjde hlavně o zážitky, které si každý účastník z akce odnese.

V každém závodě seriálu získá závodník body – jak za umístění, tak i za účast. Samozřejmě bude možné se zúčastnit jen závodů, které se vám budou zdát nejzajímavější, a nebo je budete mít za humny.

Závody se uskuteční v různých částech Plzeňského a Karlovarského kraje a každý bude takříkajíc z jiného soudku. Chceme ukázat, co všechno naše koloběžky dovedou.

V roce 2013 představíme tyto závody jednotlivců:

 

Kolem Světa

• závod kolem zajímavých míst
• dlouhý závod

5 hodinovka

• závod na okruhu limitovaný časem 5 hodin

Plzeňská stopovačka

• orientační závod

Šumavský sjezd

• závod ve dlouhém sjezdu

Noční závod – slavnost slunovratu

• závod na koloběžce s baterkami a čelovkami

Podrobnosti k jednotlivým závodům, propozice a pravidla seriálu uveřejní pořadatelé na začátku roku 2013.

Rozjezd ještě letos

Tak co vy na to? Za mě to rozhodně nezní špatně (kromě nezanedbatelné „geografické odchylky“), a to ještě není všechno. Zbytek si už ale nastudujte na webu Bez pedálů sami. Zbývá snad jen dodat, že ani ne za dva týdny tato banda pořádá takzvanou „navnaďovací“ akci – 1. kolobkokros na území západních Čech – Kros na Pohodu. S nepsaným podtitulem „Kdo přežije tohle, může s námi příští rok jezdit Bez pedálů“. Podrobnosti hledejte na webu nebo také na Facebooku.

Sdílej:

15 komentáře

 1. Veľmi sympatický počin. Aktivity týchto troch pánov sledujem na FB a o to viac ľutujem, že sú až z Plzne. Moja krvná skupina. Verím, že si k nim nájdu cesty široké masy. Držím im palce.

 2. Jo, to je vono. Do lesa, na pole …do přírody – a s cílem u  hospody. :-) tak si představuju ideální závody.
  Kdyby to bylo blíž – účastnil bych se všeho, takhle vyberu asi jeden-dva závody.

 3. Nikdy bych si nemyslel, že kolobce takhle propadnu, že budu trávit večery nad Přibližovadlama, pročítat recenze, srovnávat a už několik tejdnů v kuse skoro každej večer přemejšlet, která že Kostka se postaví vedle Miba jako druhá v pořadí. Tohle mě aspoň trochu uklidňuje, že nejsem trhlej tímhle směrem sám :)

 4. Radku, celý tenhle nápad Bez pedálu vzniknul právě kvůli tomu, aby jsme dali všem možnost zjistit, že v té potrhlosti nejsou sami. Zařádit si, pobavit, popovídat ..a porovnat stupeň svého postižení s ostatními. Podle popisu jsi ten správný jezdec Bez pedálu. Pojď do toho! :-)

 5. Všiml jsem si, že na trať se může jenom s dětskýma kolobrndama do 20″ . To jako proč?
  A to bude platit pro všechny závody?
  Pokud ano, tak je celej seriál pro mě pasé. Škoda.

 6. To je určitě mýlka! Tam žádný restrikce 100% nebudou. Od kapesní koloběžky po sjezdovej speciál!? Žejo, Beny?

 7. Petře ne do 20″, ale s 20″. Je to proto, že se několik koloběžkářů chystalo s K-bikama. To je na tenhle kros opravdu nepoužitelná koloběžka. Proto každý závodník může jet na naší koloběžce Hill Cross s 20″ kolem. Také proto, že hodně lidí mělo obavu, jak převeze zablácenou koloběžku v autě. My jsme si na Autokrosu zazávodili a pro srovnání jsme měli jednu Kostku UNI (20″+12″) a MIBO UNIVERS (26″+16″). Oba jsme byli s větším a těžším Univerzem rychlejší než ten druhý. A to dost postatně. Proto jsme přišli s myšlenkou, že se tento kros pojede s 20″, aby měli všichni stejné podmínky jako třeba ve formuli A1. Jedná se jen o tento extrémní závod. Další závody se pojedou bez limitů. Všechny Vás rádi uvidíme. Dejte nám ale vědět že přijedete prostřednictvím registrace :-)

 8. :-) dyk to píšu furt, že Univers jezdí nejrychleji i když je těžkej a nikdo mě nevěří:-).
  Škoda, to jsem mohl být v lepší půlce pelotonu;-). Ale zúčastním se asi až jaře, až budu vpuštěn i se svým „fast-heavy“ strojem. Díky za objasnění.
  Ať se to vydaří.

 9. Univers je geniálně vymyšlený. Podle mé zkušenosti je sice nejrychlejší z kopce :-) ale jezdí se s ním skvěle. Škoda, že jsem si ho sám pro kros zakázal. Nemůžu přece vyhrávat všude…

 10. Petr N: Nic se neboj, Petre, a prijd si to rozdat na „detskejch“ brndach. O nicem to rozhodne nebude ani tak. Navic se s mensi lehci kolobezkou snaz beha :-)

  Univers tam bude k otestovani taky a tak se muzes presvedcit, ze je vazne lepsi :-)

 11. No dvaceti palcová Hillka je super kolobka, nevim jak teda do velkýho terénu, ale jezdí dobře. Jinak já bych byl pro, aby si mohl každej jet na čem chce, já stejně pojedu na Hillce. Když bude někdo takovej blázen, že pojede na galuskách je to jeho věc, ale zase bych se přimlouval za lidi co jezdí v terénu na svých teréních speciálech, at se přijdou pochlubit se svýma krasavicema. Je to přece o tom se projet . Trochu zazávodit a podívat se na čem a jak jezdí ostatní kolobkáři.

 12. Krásný způsob, jak strávit nedělní mrazivý den. Navíc bezvadnej nápad s tím závoděním na okruhu. Dalo to tomu grády, atmosféra byla navzdory počasí vřelá a penzion Pohoda dělal čest svému jménu. Organizační výbor pracoval na jedničku. Ještě jednou díky chlapi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *