Od Stříbrné krysy k Železné panně – heavy metal od Matta

Na konci loňského roku jsme na Přibližovadlech představili tříkolovou Stříbrnou krysu od  – všem čtenářům tohoto webu jistě známého – Martina Ambrozka alias Matta. A nyní zde máme jeho nejnovější výtvor, inspirovaný známou heavy metalovou kapelou Iron Maiden. Matt je zkrátka tvrďák! :-) Ale vážně, Martin je evidentně něco na způsob renesančního umělce, protože nejenže dokáže vymyslet a vyrobit koloběžku – což samo o sobě není nic samozřejmého –, ale navíc ji opatří také airbrushem a navrch vyrobí hlavu Eddieho… Pecka děcka!

 

Matt o Železné panně

Rád bych představil nový výtvor. Sestra bude mít kulatiny a je velkým fandou skupiny Iron Maiden. Tak jsem začal přemýšlet – v době co vyšla na svět Stříbrná krysa – aby se postupně v myšlenkách zrodil tento projekt. 

Koloběžka od Matta - ŽŽelezná panna
Zdroj foto Martin Ambrozek | Matt

Říkal jsem si, co asi stylizuje kapelu, a projížděl internet. Když jsem viděl, že je to ve většině případů střapatá lebka Eddieho, zkoušel jsem najít nějakou, která by se dala koupit. Ale nenašel jsem nic. Tak se nedalo nic dělat, musel jsem ji vyrobit. Koupil jsem klasickou plastovou lebku s přijatelnou velikostí, a použil pro mě novou technologii 3D pera, abych vytvořil „tvář“ Eddieho. V přiložených fotkách mám pár obrázků z výroby. 

Na vlasy jsem pořídil paruku kterou jsem rozstříhal a nalepil na lebku. Aby to nebylo moc fádní, tak Eddie má svítící oči, které se ovládají z řídítek. Je to předělané staré zadní světlo z kola, takže nejen svítí, ale i bliká. Lebka je přidělaná na čelní straně krku nad blatníkem. V případě potřeby se dá oddělat. Pod ní je airbrushem namalovaná hořící lebka, aby to místo nebylo prázdné.

Koloběžka od Matta - Železná panna
Zdroj foto Martin Ambrozek | Matt

Měl jsem doma starý krk a nášlap z nějakého staršího „dárce“, tak jsem jej trochu upravil. Do krku jsou vyřezaná místa, kam jsem umístil trsátka kapely.

Zadní náprava je udělaná z baskytar, které skupina používá. No, používá samozřejmě jednu – tu jsem použil jako předlohu, ale chtěl jsem aby to z obou stran vypadalo stejně. Přední náprava je z řetězů svařených tak, aby moc nepružily – jen decentně.

Opět, jak jinak, zadní sedátko… trochu jsem musel hledat, aby nějaké ladilo, povedlo se. Sedátko je celé i s trubkami oddělávací, protože si nejsem jistý, zda jej ségra bude chtít mít stále namontované. Je přišroubované k nášlapu, a matky jsou kryté plastovými krytkami, aby po odejmutí sedátka nebyly vidět.

Koloběžka od Matta - Železná panna
Zdroj foto Martin Ambrozek | Matt

Celý lak tvoří vlastně airbrush – plameny kam se podíváš. Už jsem nemaloval ani nepamatuju, tak snad se dílo zdařilo. Na nášlapu je jméno kapely, taky nastříkané airbrushem, přelepené fólií, aby se lak nesedřel.

Kolobka je klasika: vpředu kolo 26″, vzadu 20″. Nášlap je od země 7 cm po zátěži. Výška představce 92 cm, dá se upravit na nižší. Délka od středů 121 cm.

Tak ať se vám tato koloběžka líbí :-)
Martin MATT

Sdílej:

2 komentáře

  1. „Pekelnej stroj“- předpokládám, že také pekelně dobře jede. Propagační texty používají o karbonových vidlicích podobná slova, jako tady autor o vidlici řetězové: “ jemně pruží“. Že by byla objevena náhrada karbonu?
    Ale teď vážně, jako ostatně všechny Mattovy stroje je to fakt paráda, moc gratuluji a Mattově sestře přeji pěkné jízdy.
    Ondřej

    1. Hezký den, já moc děkuji, noo jako fakt, ocel je dědeček karbonu 😉😂. Vážím si komentáře a posouvají mě dál. Díky. M.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *